Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Finał kampanii „Patron mojej szkoły patriotą – portret życiem pisany”    -   22/2/2012
Podsumowanie edukacyjnego projektu
Zebrane w ciągu kilku lat informacje na temat patronów oraz działalności szkół zostały uporządkowane i będą teraz sukcesywnie udostępniane na portalu edukacyjnym EduNet. Ze strony głównej Oficjalnego Portalu Miasta Tarnowa, w formie specjalnego bannera, będzie znajdować się przekierowanie do tych materiałów. To swego rodzaju portfolio, znakomita wizytówka każdej szkoły opracowana w specjalnym, skrótowym zestawie informacji – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała. Finał kampanii „Patron mojej szkoły patriotą – portret życiem pisany” był jednym z tematów wczorajszej (21 lutego) konferencji prasowej w tarnowskim magistracie.

Posłuchaj fragmentu konferencji prasowej :

Ogloszenie
>

Jak informuje magistrat, w specjalnej zakładce znajdą się m.in. opis realizacji całego projektu oraz artykuły na temat roli patronatu w procesie wychowania, jego rangi i znaczenia, a także potrzeby autorytetu we współczesnym świecie. Nie zapomniano także o zbiorczym zestawieniu szkół i placówek, który umożliwi bezpośredni dostęp do strony konkretnej szkoły, przedszkola czy warsztatu terapii zajęciowej zawierającej wizytówkę oraz załączniki. Na tę część składać będą się także przykłady działań dydaktyczno-wychowawczych podejmowanych przez placówki.

Przypomnijmy, celem tego wspólnego przedsięwzięcia tarnowskich szkół oraz Urzędu Miasta było upowszechnianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat patronów ich szkół jako wzorów patriotyzmu, spopularyzowanie sylwetek patronów w kontekście wydarzeń historycznych i tradycji narodowej z wykorzystaniem środków komunikacji medialnej, kształtowanie przynależności do małej i wielkiej ojczyzny, budowania więzi lokalnych opartych na świadomości wspólnego dziedzictwa oraz propagowanie patriotyzmu poprzez twórczość artystyczną dzieci i młodzieży (plastyczną, literacką, w zakresie nowoczesnych technik medialnych, małych form teatralnych).

Dodajmy, że projekt trwał od 2007 roku i jak podkreśla jego koordynator, inicjatywę w zakresie samego pomysłu miała pani Stanisława Wiatr-Partyka.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947