To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   27/2/2012
Zatrzymany w pościgu
Miniony tydzień zwyczajowo przyniósł, wśród różnych zdarzeń kryminalnych, kradzieże i zdarzenia drogowe. I tak np. policjanci KP Tarnów-Centrum pełniący nocny dyżur próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Seat Ibiza poruszający się po ulicy Spokojnej, lecz kierujący nie zastosował się do podanego przez umundurowanego funkcjonariusza sygnału i rozpoczął ucieczkę. Po przejechaniu około 400m, na łuku drogi, utracił on panowanie nad pojazdem wyjeżdżając z pasa jezdni. Badanie na trzeźwość potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy – 23-letni mieszkaniec Łęgu Tarnowskiego miał 1,6 promila w organizmie. W innym przypadku poruszający się samochodem ciężarowym – 58-letni mieszkaniec Jodłówki – w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej, został zatrzymany do kontroli. Kierowca próbował odwieść od czynności kontrolujących go policjantów wręczając im pieniądze w kwocie 200zł. W wyniku tego działania został on zatrzymany i osadzony w areszcie. Wręczenie korzyści majątkowej jest przestępstwem z art. 229 § 3 kk. zagrożonym karą od 1  roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogloszenie

Kradzieże
Policjanci z KP Tarnów-Centrum zatrzymali trzech mieszkańców Nowego Sącza w wieku 16, 18 i 21 lat, którzy działając wspólnie dokonali kradzieży telefonu komórkowego z ekspozycji sklepowej powodując straty w wysokości 1.519zł na szkodę salonu jednego z operatorów telekomunikacyjnych na ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Dodatkowo w trakcie czynności przeszukania funkcjonariusze ujawnili u jednego z mężczyzn woreczek strunowy z zawartością 0,45 grama białego proszku. Badanie znalezionej substancji potwierdziło, iż była to amfetamina. Skradzione mienie powróciło do właściciela.
Policjanci Referatu Kryminalnego z komisariatu Tarnów-Zachód ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży, która miała miejsce w jednej z tarnowskich firm budowlanych. Łupem 38-letniego mieszkańca Tarnowa padły trzy zwoje metalowego płaskownika typu „bednarka” o łącznej wartości 1.500zł. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa.
Policjanci z KP Tarnów-Centrum zatrzymali 28-letniego mieszkańca Tarnowa. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna ten – w nocy z 19 na 20 lutego – po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach wejściowych sklepu obuwniczego dostał się do jego środka, skąd skradł sześć par butów damskich oraz gotówkę w kwocie 205zł. Łączne straty właścicielka sklepu wyceniła na 939zł. W dniu wczorajszym policjanci doprowadzili sprawcę do prokuratury. Prokurator Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
W rejonie ulicy Klikowskiej w Tarnowie, około godziny 23:00, nieznani sprawcy, po uprzednim rozbiciu szyby wystawowej w kiosku spożywczo-przemysłowym, dokonali kradzieży artykułów spożywczych w postaci słodyczy, które były w zasięgu ręki, powodując straty o łącznej wartości 200zł na szkodę właściciela sklepiku. W wyniku podjętych czynności policjanci dokonali zatrzymania na gorącym uczynku sprawców tego czynu. Byli nimi dwaj mieszkańcy Niedomic w wieku 18 i 20 lat oraz dwie 16-letnie mieszkanki Łęgu Tarnowskiego. Udało się odzyskać tylko część skradzionego mienia.
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KP Tarnów-Centrum ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży, która miała miejsce 22 lutego br. w jednym ze sklepów kosmetycznych w centrum Tarnowa. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu sklepu dokonał kradzieży z pólek sklepowych 12 sztuk różnego rodzaju kosmetyków. Łączna wartość skradzionego mienia wyceniona została na 595zł.

Zniszczenie mienia
22 lutego policjanci z KP Tarnów-Zachód otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Rudki dotyczące uszkodzenia mienia. Nieznany sprawca poprzez obrzucenie elewacji budynku mieszkalnego workami foliowymi z zawartością nieznanej substancji koloru czarnego dokonał jej uszkodzenia. Właściciel straty poniesione w wyniku tego zdarzenia wycenił na 1.500zł. W trakcie realizowanych czynności funkcjonariusze dokonali zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie uszkodzeń – jest nim 38-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali w piątek 25-letniego mieszkańca Woli Rzędzińskiej, podejrzewanego o uszkodzenie mienia na szkodę administracji budynku przy ul. Rejtana. Mężczyzna uszkodził drzwi oraz domofon jednej z kamienic.

Napady, pobicia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 7 mężczyzn w wieku od 14 do 17 lat, którzy pobili w piątkowe popołudnie na ul. Bitwy o Wał Pomorski w Tarnowie trzech młodych tarnowian.

Za kółkiem
W Tuchowie policjanci zatrzymali do kontroli, kierującego samochodem marki Skoda Felicja, 62-letniego mieszkańca Zalasowej. Badanie na trzeźwość wykazało, że mężczyzna miał 1,9 promila w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, iż złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z KP Tarnów-Centrum ustalono, że kierujący rowerem – 46-letni mieszkaniec Starych Żukowic – złamał sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.
Policjanci z KP Tarnów-Centrum pełniący nocny dyżur próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Seat Ibiza poruszający się po ulicy Spokojnej, lecz kierujący nie zastosował się do podanego przez umundurowanego funkcjonariusza sygnału i rozpoczął ucieczkę. Po przejechaniu około 400m, na łuku drogi, utracił on panowanie nad pojazdem wyjeżdżając z pasa jezdni. Badanie na trzeźwość potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy – 23-letni mieszkaniec Łęgu Tarnowskiego miał 1,6 promila w organizmie.
Poruszający się samochodem ciężarowym – 58-letni mieszkaniec Jodłówki – w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej, został zatrzymany do kontroli. Kierowca próbował odwieść od czynności kontrolujących go policjantów wręczając im pieniądze w kwocie 200zł. W wyniku tego działania został on zatrzymany i osadzony w areszcie. Wręczenie korzyści majątkowej jest przestępstwem z art. 229 § 3 kk. zagrożonym karą od 1  roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki
Policjanci z Zespołu Wywiadowców KMP, podczas patrolu zauważyli 19-letniego mieszkańca Tarnowa, który na ich widok wyrzucił przedmiot znajdujący się w jego kieszeni. Jak się okazało był to woreczek strunowy z zawartością niewielkiej ilości marihuany. W posiadaniu środków psychoaktywnych był również 20-latek, u którego funkcjonariusze z KP Tarnów-Zachód ujawnili woreczek z amfetaminą w ilości 0.72 grama netto. W obydwu przypadkach mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.
W sobotę wieczorem policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali na oś. Legionów w Tarnowie 20-latka, który posiadał 1,46 grama suszu. Badanie substancji wykazało, ze jest to marihuana.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:40:42
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html