Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja ujęła mężczyznę poszukiwanego listem gończym    -   29/2/2012
Ukrywał się w piwnicy, której miało nie być
Policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu tarnowskiej komendy miejskiej zatrzymali 43-letniego mieszkańca Tarnowa. Poszukiwany listem gończym mężczyzna ukrywał się przed policją w piwnicy, której formalnie miało nie być.

Ogloszenie
>

Od kilku dni policjanci prowadzili czynności poszukiwawcze sprawcy znęcania się nad rodziną. Pomimo sądowego wyroku odbycia kary pozbawienia wolności ukrywający się mężczyzna pozostawał na wolności.
W piątkowy wieczór w jednym z domów na obrzeżach Tarnowa pojawili się policyjni „poszukiwacze”. Posiadali oni informacje, że poszukiwany mężczyzna jest w budynku, jednak penetracja pomieszczeń domu nie przyniosła oczekiwanego rezultatu – poszukiwanego mężczyzny nie udało się znaleźć. Uwagę policjantów przykuł natomiast pewien szczegół. W budynku, w którym panowało ciepło, nie natknęli się na żaden piec. Brak źródła ciepła nasunął im podejrzenie, że dom pomimo zaprzeczeń mieszkańców musi posiadać podpiwniczenie. Ich przypuszczenie okazało się trafne. Na posadzce w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili prowadzące do znajdującego się pod poziomem podłogi zejścia. Wkomponowane w wyłożoną terakotą posadzkę, było na pierwszy rzut oka niewidoczne. Pod podłogą, w niewielkiej piwnicy ukrywał się poszukiwany. Zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

O tym że pomysłowość osób poszukiwanych nie zna granic, najlepiej wiedzą policjanci z Zespołu do spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Funkcjonujący w strukturach Wydziału do Wydziału dw. z przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji zespół, zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych, ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości oraz osobami i zwłokami o nieustalonej tożsamości.

Zdarzało się już, że pracujący w nim policjanci znajdywali ukrywające się osoby w miejscach co najmniej dziwnych.
Jeden z tarnowian ukrył się w wykutej we fragmencie muru wnęce, która dla niepoznaki przysłonięta była wiszącym na ścianie dywanem. Ukrywającego wskazał policjantom jego własny pies, uparcie stojący w tym miejscu i merdający przyjaźnie ogonem.
Innym razem poszukiwany ukrywał się przed policją za kominem na dachu, inny w wydrążonym w pryzmie drzew schowku.

Warto przypomnieć, że osobie która utrudnia postępowanie karne pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, ukrywając go lub zacierając ślady jego działania grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947