To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja ujęła mężczyznę poszukiwanego listem gończym    -   29/2/2012
Ukrywał się w piwnicy, której miało nie być
Policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu tarnowskiej komendy miejskiej zatrzymali 43-letniego mieszkańca Tarnowa. Poszukiwany listem gończym mężczyzna ukrywał się przed policją w piwnicy, której formalnie miało nie być.

Ogloszenie

Od kilku dni policjanci prowadzili czynności poszukiwawcze sprawcy znęcania się nad rodziną. Pomimo sądowego wyroku odbycia kary pozbawienia wolności ukrywający się mężczyzna pozostawał na wolności.
W piątkowy wieczór w jednym z domów na obrzeżach Tarnowa pojawili się policyjni „poszukiwacze”. Posiadali oni informacje, że poszukiwany mężczyzna jest w budynku, jednak penetracja pomieszczeń domu nie przyniosła oczekiwanego rezultatu – poszukiwanego mężczyzny nie udało się znaleźć. Uwagę policjantów przykuł natomiast pewien szczegół. W budynku, w którym panowało ciepło, nie natknęli się na żaden piec. Brak źródła ciepła nasunął im podejrzenie, że dom pomimo zaprzeczeń mieszkańców musi posiadać podpiwniczenie. Ich przypuszczenie okazało się trafne. Na posadzce w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili prowadzące do znajdującego się pod poziomem podłogi zejścia. Wkomponowane w wyłożoną terakotą posadzkę, było na pierwszy rzut oka niewidoczne. Pod podłogą, w niewielkiej piwnicy ukrywał się poszukiwany. Zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

O tym że pomysłowość osób poszukiwanych nie zna granic, najlepiej wiedzą policjanci z Zespołu do spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Funkcjonujący w strukturach Wydziału do Wydziału dw. z przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji zespół, zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych, ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości oraz osobami i zwłokami o nieustalonej tożsamości.

Zdarzało się już, że pracujący w nim policjanci znajdywali ukrywające się osoby w miejscach co najmniej dziwnych.
Jeden z tarnowian ukrył się w wykutej we fragmencie muru wnęce, która dla niepoznaki przysłonięta była wiszącym na ścianie dywanem. Ukrywającego wskazał policjantom jego własny pies, uparcie stojący w tym miejscu i merdający przyjaźnie ogonem.
Innym razem poszukiwany ukrywał się przed policją za kominem na dachu, inny w wydrążonym w pryzmie drzew schowku.

Warto przypomnieć, że osobie która utrudnia postępowanie karne pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, ukrywając go lub zacierając ślady jego działania grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:52:22
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html