To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spotkanie z Marcinem Dorocińskim i projekcja filmu „Róża” w CSM    -   13/3/2012
Goście Łukasza Maciejewskiego
Przypominamy: 15 marca (czwartek) o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Mościce w ramach cyklu „Goście Łukasza Maciejewskiego” odbędzie się pokaz filmu „Róża” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, a następnie spotkanie z odtwórcą głównej roli, Marcinem Dorocińskim. ”Wojciechowi Smarzowskiemu udało się to, na co polscy widzowie i krytycy od dawna oczekiwali. Jego "Róża", mimo że jest głęboko osadzona w polskiej historii, dzięki uniwersalnemu przesłaniu, może być zrozumiana pod każdą szerokością geograficzną. Tym bardziej, że film jest zrobiony znakomicie. W "Róży" jest wszystko, co powinno być w dobrym filmie: wątek miłosny, akcja trzymająca w napięciu, pozytywny bohater, z którym można się utożsamiać. Ale "Róża" ma jeszcze to "coś", co porusza i nie pozwala szybko zapomnieć o filmie.” - czytamy w recenzji.

Ogloszenie

”Ponura monochromatyczna kolorystyka kadrów "Róży" od początku przygotowuje widza na to, co ma nastąpić. Bo film, jak to u Smarzowskiego, jest "mocny": sceny gwałtu i przemocy następują niemal jedna po drugiej. A przecież, na przekór wszystkiemu, w tym koszmarze rodzi się miłość między dwojgiem ludzi okaleczonych przez wojnę.
Tłem dla historii tytułowej Róży są wydarzenia, które rozgrywały się tuż po "wyzwoleniu" Polski przez Armię Czerwoną na Mazurach. To czasy wyjątkowo trudne dla Mazurów, których przez kilkadziesiąt lat Niemcy starali się pozbawić tożsamości etnicznej. - Wygląda na to, że Polacy, dokończą dzieła - konstatuje miejscowy pastor w rozmowie z bohaterem filmu, akowcem Tadeuszem, byłym uczestnikiem powstania warszawskiego.
W losach tytułowej bohaterki - Róży Kwiatkowskiej - ogniskuje się tragiczny los Mazurów. Nowe władze widzą w nich Niemców winnych wojennych cierpień Polaków. Można ich bezkarnie grabić, gwałcić, palić dobytek. - Tylko Niemcy traktowali nas jak ludzi - wyrywa się w jednej ze scen Róży, do niedawna propagatorce polskości na tych ziemiach. To nie jedyny paradoks: Róża, ograbiona ze wszystkiego, wielokrotnie gwałcona, chce wyjeżdżać. To Tadeusz, przybysz z głębi Polski, niezwiązany z tą ziemią, namawia ją, by została i razem z nim broniła swojej małej ojczyzny. (...)”
 - pisała we „Wprost” Elżbieta Majewska.

Marcin Dorociński
Urodził się 22 czerwca 1973 roku w Milanówku. Szkołę teatralną ukończył w 1997 roku, wcześniej debiutując jako student na planie serialu „Dom” (1996) oraz w epizodycznej roli w „Szamance” (1996) Andrzeja Żuławskiego.
Większe role filmowe nadeszły w 1999 roku, wraz z występem w komedii „Kiler-ów 2-óch” Juliusza Machulskiego, główną rolą w „Krugerandach” Wojciecha Nowaka, udziałem w komedii sensacyjnej „Wszystkie pieniądze świata” Andrzeja Kotkowskiego oraz rolą w nagrodzonym na FPFF w Gdyni za debiut reżyserski „Torowisku” Urszuli Urbaniak.
W 2000 roku wystąpił w roli kierowcy Janusza Gajosa w głośnym filmie telewizyjnym „Żółty szalik” Janusza Morgensterna, wówczas też pojawił się po raz pierwszy w stałej obsadzie serialu TV „Miasteczko” (2000-2001).
W latach 2001-2002 występował w serialu „Marzenia do spełnienia”, zagrał Lulka w adaptacji „Przedwiośnia” (2001) Filipa Bajona oraz oficera UOP w „Bez litości” i „Sforze” (2002) Wojciecha Wójcika.
Lata 2003-2005 to stały udział w serialu „Defekt” z Magdaleną Cielecką i Piotrem Fronczewskim, 2004 – rola Juliana w komediowym serialu „Camera Cafe” Jurka Bogajewicza i Wojciecha Adamczyka, 2005 – rola Michała Wagnera w serialu „Fala zbrodni”, a lata 2005-2007 – rola podkomisarza Sławomira Desperskiego „Despero” w głośnym serialu Patryka Vegi „PitBull”. Szczególnie ta ostatnia zadecydowała o znacznym wzroście popularności aktora, przynosząc mu również prestiżową Nagrodę Aktorską im. Zbyszka Cybulskiego w 2005 roku.
W 2003 roku zagrał w adaptacji „Nienasycenia” Witkacego w reżyserii Wiktora Grodeckiego z Cezarym Pazurą w roli głównej.
W tym samym roku spotkał się z Pazurą na planie filmu sensacyjnego „Show” (2003) w reżyserii Macieja Ślesickiego, a w 2004 wystąpił obok Borysa Szyca i Roberta Więckiewicza w komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego „Vinci” , gdzie wcielił się w postać komisarza.
W 2006 roku zagrał w dwóch filmach Piotra Matwiejczyka: „Beatutiful” oraz „Wstyd” z Mirosławem Baką i Arturem Barcisiem, oraz w innej niezależnej produkcji – „Dzisiaj jest piątek” z Małgorzatą Kożuchowską.
Ponadto wystąpił obok Jana Frycza, Macieja Stuhra i Karoliny Gruszki w znanej komedii „Francuski numer” (2006) oraz – jako Anioł Zła – w głośnym filmie Marka Koterskiego „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”.
Rok 2007 to występy w serialach: „Hela o opałach” (jako były mąż głównej bohaterki), „Ekipa” w reżyserii Agnieszki Holland i Magdaleny Łazarkiewicz oraz wojenna „Tajemnica twierdzy szyfrów” Adka Drabińskiego z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej.
W 2007 roku także po raz kolejny współpracował z Piotrem Matwiejczykiem przy okazji filmu „Na boso” z udziałem Mirosława Baki i Agnieszki Wagner, otrzymał Specjalną Nagrodę Aktorską na FPFF w Gdyni za rolę w „Ogrodzie Luizy” Macieja Wojtyszki oraz partnerował Magdalenie Różczce w „walentynkowej” produkcji 2008 roku „Rozmowy nocą” w reżyserii Macieja Żaka.
Dwukrotnie pojawił się gościnnie na planie serialu „Na dobre i na złe”- w 1999 i 2007 roku.
Gościnne występy zaliczył też na planie seriali „Kryminalni”, „Kocham Klarę”, „Lokatorzy” i „Rodzina zastępcza”. W 2009 roku zagrał w czarnej komedii pt. "Rewers" - za rolę otrzymał nagrodę Złotego Lwa w Gdyni. W tym samym roku wystąpił także w obrazie "Idealny facet dla mojej dziewczyny" oraz "Miłość na wybiegu". W 2011 roku zagrał w filmie "Róża".
Od 1997 roku jest aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie. W 1997 roku otrzymał wyróżnienie na XV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę Kreona w „Antygonie” Helmuta Kajzara, a w 2001 roku - Grand Prix im. Ludwika Sempolińskiego za bardzo ciekawe wykonanie piosenki „Kiedy Łukasz się zamyśli” na II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie.
Wystąpił w szeregu ról Teatru TV (m.in. „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, „Cyd” i „Klub kawalerów” w reżyserii Krystyny Jandy i inne).
na podstawie: wp.pl

(Na podstawie materiałów kina Millennium)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Thu, March 28, 2024 17:53:03
IP          : 54.224.90.25
Browser     : claudebot
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html