Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szpital św. Łukasza pomaga potrzebującym na Czarnym Lądzie    -   31/8/2012
Łóżka z Tarnowa jadą do Afryki
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie pomoże katolickiej misji w Bagandou, w Republice Środkowoafrykańskiej. Pacjenci tamtejszego szpitala otrzymają trzydzieści łóżek, które ufundowali pracownicy z Tarnowa. Inicjatywa przekazania łóżek do placówki, w której leczeni są Pigmeje, najbiedniejsi mieszkańcy Afryki, zrodziła się w tarnowskim szpitalu już po raz drugi. Część wycofanych z sal łóżek trafiła dwa lata temu do Afryki, do szpitala wybudowanego przez diecezję tarnowską. Tygodniowo diagnozuje się tam około dwustu osób, większość wymaga hospitalizacji. Teraz pomoc organizowana jest ponownie.

Ogloszenie

- Z wielką radością po raz kolejny podjęliśmy inicjatywę na rzecz szpitala w Bagandou. Cieszę się, że nasi pracownicy wykazali się wrażliwością i chęcią pomocy najuboższym mieszkańcom, którzy żyją w bardzo prymitywnych warunkach. Ponieważ prawo nie pozwala nam na przekazanie łóżek za darmo, personel szpitala po prostu je wykupił i podaruje Afrykańczykom - podkreśla Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Łóżka, które trafią do afrykańskiej dżungli poddane zostały modernizacji i będą dobrze służyć przez najbliższych kilka lat.
Katolicka misja znajduje się w Bagandou na południu Republiki Środkowoafrykańskiej. Przed sześcioma laty na jej terenie diecezji tarnowskiej, za pieniądze zebrane przez kolędników misyjnych, wybudowała szpital, który również został częściowo wyposażony w sprzęt pochodzący ze szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. W placówce w Afryce pracują lekarze i pielęgniarki z Polski, dyrektorem jest pochodząca z diecezji tarnowskiej Elżbieta Wryk.
Łóżka z tarnowskiego szpitala zostały już zabrane. W pierwszych tygodniach września zostaną zapakowane w specjalny kontener z pozostałymi rzeczami, które trafią do Bagandou: odzieżą, przyborami szkolnymi, itp. Prezenty z Polski, w tym również ze szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie, mają trafić do Afrykańczyków na Gwiazdkę.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl