To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Teatr jest szkołą życia    -   25/4/2005
Niemal niezauważenie przemknął jubileusz 20-lecia pracy scenicznej Bogusławy Podstolskiej-Kras. Ceniona przez tarnowską publiczność za szereg charakterystycznych ról, do „Solskiego” trafiła nie jako aktor dramatyczny – ale ... „lalkarz”. I przez te dwadzieścia lat nierozerwalnie pozostała związana z tarnowską sceną.

Ogloszenie

Teatrem zaraziła się jeszcze w szkole, dzięki nauczycielce języka polskiego; jednak pierwsze egzaminy na krakowską PWST zakończyły się niepowodzeniem. Zatem wybór padł na Studium Kulturalno – Oświatowe w Opolu, gdzie Bogusława Podstolska - Kras zetknęła się z teatrem lalek. Po obronie dyplomu, jeszcze tego samego dnia przystąpiła do egzaminów na wrocławską PWST (wydział lalkarski). Dla własnej satysfakcji zdała także egzamin aktora dramatycznego; premiera dyplomowego spektaklu miała miejsce w Tarnowie – trafiła tu wraz z Aliną Więckiewicz, Mirkiem Bielińskim, Markiem Kępińskim i Grzegorzem Janiszewskim. Wśród swoich ról bardzo mile wspomina „Czarownice z Salem” czy „Pieszo” Mrożka; tarnowska publiczność ostatnio miała okazję oglądać ją we „Wszystkich moich krewnych”, „Fraszce”, „Małej Syrence”, „Targaniu jabłek” czy „Europie”. Poza teatrem stale współpracuje z programem „997”.

„Teatr jest szkołą życia” – mówi Bogusława Podstolska - Kras w wywiadzie, udzielonym dla nowego miesięcznika społeczno – kulturalnego „Teraz”, który ukaże się wkrótce w tarnowskich kioskach. Dwadzieścia lat na deskach „Solskiego”, wpadki i anegody, miniona świetność „sceny lalkowej”… - fragmenty wywiadu odsłuchać można (((mp3))) - w „strefie dźwięku.”

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:27:55
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html