Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: TEMI
  
   Międzynarodowe spotkanie   -   04/5/2005
Szczucińskie Gimnazjum im. Bohaterów Września było w kwietniu gospodarzem międzynarodowego spotkania młodzieży z udziałem uczniów z Francji, Szwecji, Hiszpanii i Rumunii. Konferencja w Szczucinie była elementem programu Socrates - Comenius, w którym szczucińska szkoła uczestniczy od trzech lat. W ubiegłym roku uczniowie i odwiedzili Francję, kolejne spotkanie przedstawicieli szkól ma odbyć się w Szwecji.

Ogloszenie

Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie od 2003 roku uczestniczą w programie Socrates – Comenius, służącym międzynarodowej współpracy szkół, uczelni oraz ośrodków związanych z edukacją. Do grona partnerów gimnazjalistów ze Szczucina należą uczniowie z Francji, Hiszpanii, Szwecji i Rumuni. Grupa ta pracuje nad projektem „ Edukacja dla integracji obywateli Europy”. Projekt stwarza uczniom i nauczycielom możliwość wspólnej pracy w ramach zajęć szkolnych, wymiany doświadczeń, badania różnych aspektów europejskiej różnorodności kulturowej, środowiskowej, społecznej i ekonomicznej.

W październiku ubiegłego roku grupa gimnazjalistów ze Szczucina uczestniczyła w międzynarodowym zlocie młodzieży europejskiej w Villeneuve, w południowo-zachodniej Francji. Jednym z głównych punktów spotkania była prezentacja przez szkoły swoich regionów i ojczyzn. W czasie pobytu uczestnicy mieszkali u francuskich rodzin, uczestniczyli w zajęciach w tamtejszej szkole, zwiedzali okolice, zabytki kultury, kościoły. Jednym z efektów tamtego spotkania są m.in. organizowane za pośrednictwem Internetu wideokonferencje z uczniami z partnerskich szkół.

W tym roku przyszedł również czas na rewizytę, w kwietniu gościli w szczucińskim gimnazjum zagraniczni partnerzy z Francji, Hiszpanii, Szwecji, Rumunii. Oprócz wymiany doświadczeń, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, sportowych, poznali najpiękniejsze zakątki Małopolski: Punktem kulminacyjnym była międzynarodowa konferencja w Muzeum Drogownictwa pod hasłem „Polska-pierwszy rok w Unii Europejskiej”. Młodzież zaprezentowała tradycje kultury swoich krajów, była również możliwość degustacji regionalnych potraw. Zadeklarowano także, że wymiana młodzieży będzie kontynuowana, a gimnazjaliści ze Szczucina wybierają się teraz z wizytą do Szwecji.
P.F
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947