Źródło: AMK Tarnów

Załogi AMK Tarnów po Rajdzie Krakowskim   -   21/7/2005
W ubiegły weekend odbyła się szósta eliminacja Rajdowego Pucharu PZM - 27. Rajd Krakowski. W imprezie tej wzięło udział 6 załóg reprezentujących Auto Moto Klub Tarnowski. Łukasz Kalicki wraz z pilotem Adamem Mironem jadący A-grupowym Nissanem Micra 1,3 w klasie "Gość" mogą swój start uznać za wielki sukces! Po wspaniałej jeździe ukończyli rajd na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu i 2 miejscu w "ośce", wyprzedzając wiele załóg w mocniejszych samochodach.

>

Wśród samochodów napędzanych na jedną oś ulegli jedynie załodze jadącej w bardzo mocnym Peugeocie 106 Maxi. Cieszymy się, iż start Łukasza doszedł do skutku, ponieważ przed rajdem zawodnik przeszedł operację i wyszedl ze szpitala na kilka dni przed rajdem. Do ostatniej chwili nie było pewne czy start w rajdzie dojdzie do skutku - gratulujemy zapału i chęci do skutecznej walki na odcinkach specjalnych.

Drugą załogą reprezentujacą tarnowski klub byli debiutanci w Pucharze PZM - Wojciech Kokoszka i Szymon Zawisza startujący Peugeotem 205 GTI przygotowanym w klasie A6. Załoga ukończyła rajd na 2 miejscu w swojej klasie prezentując szybka a zarazem widowiskową jazdę. Wynik ten bardzo dobrze prognozuje na dalszą karierę Wojtka, pozostaje tylko życzyć zawodnikowi wielu startów i zbierania kolejnych doświadczeń.

Załoga Maciej Kmiecik / Maciej Kalinka jadąca Daewoo Lanosem zajęła 7 miejsce w klasie N2. Załoga jednorazowo przesiadła się ze Skody Felicji do wypożyczonego Lanosa. Maciek niestety narzekał na złe prowadzenie się samochodu, w wyniku czego nie był w stanie nawiązac walki z czołówką.

Łukasz Stąsiek i Patryk Śmietana to kolejna załoga AMK Tarnów, która wystartowała w Rajdzie Krakowskim. Zawodnicy startowali Fiatem Cinquecento Sporting w licznie obsadzonej klasie A0. Imprezę załoga ukończyła na 6 miejscu w swojej klasie. To był pierwszy start Łukasza w tym sezonie, więc wynik zapewne byłby lepszy, gdyby nie przerwa w startach i błędy z doborem opon podczas tego rajdu. Rajd odbywał się w zmiennych warunkach atmosferycznych i np. ostatni odcinek rajdu załoga Stąsiek / Śmietana jechała na slickach.

W klasie N0 wystartowała załoga Radek Pogan / Piotr Krzystanek (Fiat Seicento Abarth). Zawodnicy ukończyli rajd na 4 miejscu w klasie. Do czasu załogi została doliczona 40-sekundowa kara, która niestety pozbawiła załogę podium.

Rajdu nie ukończyła załoga Paweł Chytroś / Kamil Kurasiński startująca Fiatem 126p. Przejazdy tej załogi wzbudzały ogromny aplauz kibiców ogladajacych rajd. Niestety za metą lotną OS6 załoga dachowała i była zmuszona wycofać z imprezy.