Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Zaproszenie na CZWARTYek stra FILM   -   05/10/2005
Po wakacyjnej przerwie projekcje cyklu CZWARTYek stra FILM wracają do kina „Marzenie. Cykl według pomysłu Anny Grygiel przybliża to, co ciekawe i godne polecenia w bieżącym repertuarze kinowym, a co być może umyka uwadze, np. z powodu natłoku propozycji dystrybutorów i nie zaprezentowania ich dotychczas w tarnowskich kinach. Podczas jutrzejszego seansu zapoznać się będziemy mogli z filmem duńskiego reżysera Christoffera Boe „Rekonstrukcja”, będącym jego debiutem, zresztą bardzo udanym, o czym niech świadczy fakt nominowania tego filmu do OCSARA 2004 w kategorii – „najlepszy film zagraniczny”.

Ogloszenie
>

„Rekonstrukcja” to obraz doskonale przyjęty i oceniony przez krytykę, ale jak nie zawsze bywa, doskonale również odbierany przez publiczność. Pomimo, że widz postawiony zostaje przez reżysera już na początku filmu w dość trudnej dla niego sytuacji, ponieważ ta „surrealistyczna opowieść o miłości” jak twierdzą twórcy, rozpoczyna się i kończy słowami wypowiadanymi przez narratora : „To tylko film, konstrukcja. Ale i tak boli”, przypominają że ten świat jest tylko światem umownym.
Opowieść ta jest jednak przedstawiona tak przekonywująco i tajemniczo, że widz często zastanawia się jednak czy to rzeczywistość czy tylko sen bohatera. Dzieje się tak między innymi dzięki doskonałym kreacjom aktorskim, dwójki głównych bohaterów Alexa i Aimme ( NikolajLie Kass, Maria Bonnevie), a także dzięki tajemniczości miejsca w którym rozgrywa się cała ta historia, czyli przepięknej Kopenhagi, po której wędrujemy z naszymi bohaterami, a którą pięknie prezentują zdjęcia Alberto Claro nagrodzonego Brązową Żabą na Festiwalu Filmowym Cemerimage 2004.
Ten debiutancki film Christoffera Boe posiada jeszcze jeden dodatkowy walor, na który należy zwrócić uwagę, jest on świetną wizytówką mało znanej u nas kinematografii duńskiej. Film został nagrodzony został również, Złotą Kamerą na MFF w Cannes 2004 i Nagrodą FIPRESCI MFF w San Sebastian.
Bilety w cenie = 12,- zł ( 6,- zł dla członków Klubu Filmowego za okazaniem legitymacji) można nabyć w kasie kina „Marzenie” . Jednorazowa projekcja filmu w czwartek 6 października o godzinie 18.15.
Dwoje inTARnautów, którzy pierwsi nadeślą nam swoje zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: konkursy@intarnet.pl może liczyć na otrzymanie podwójnych zaproszeń do kina na \"Rekonstrukcję\". Zapraszamy !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(05-10-2005) Hendriks :
Gorąco polecam ten film! Jego bardziej komercyjnym odpowiednikiem jest "Bliżej". Jednak ze względu na poetyckość i... zwiewność ten film podoba mi się bardziej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2005) Redakcja inTARnet.pl :redakcja@intarnet.pl 
Zaproszenia już rozdane , wedrują do Doroty K. i Lucyny Krzyczmonik. Gratulujemy !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947