Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  „Kamerton innowacyjności” dla ZAT S.A.   -   19/12/2005
5 miejsce zajęły Zakłady Azotowe w Tarnowie - Mościcach SA w „Rankingu najbardziej innowacyjnych polskich firm”. Ranking 500 przedsiębiorstw najbardziej zorientowanych na rozwój sporządzony został przez Gazetę Prawną przy współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych PAN, ekspertów Międzynarodowej Sieci Naukowej KBN oraz przy wsparciu BRE Bank S.A.

Ogloszenie
>

ZAT S.A. z 5 lokatą znalazły się w gronie liderów, wyprzedzając inne firmy sektora chemicznego. W rankingu brano pod uwagę: innowacyjność rynkową, innowacyjność procesową, ilość patentów i wynalazków, nakłady na badania i rozwój, udział w programach badawczych Unii Europejskiej. Ranking ukazał się w Gazecie Prawnej 13 grudnia br. Uroczystość wręczenia 10 laureatom statuetek „Kamerton innowacyjności 2005” oraz pamiątkowych dyplomów odbyła się 14 grudnia br. w sali notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
Przypomnijmy, wysoka lokata ZAT S.A. na liście 500 najbardziej innowacyjnych polskich firm jest kolejnym bardzo dobrym notowaniem Zakładów w rankingach publikowanych przez media. W dodatku do „Rzeczpospolitej”, który ukazał się 30 listopada br., na „Liście 2000. Polskie przedsiębiorstwa”, ZAT S.A. uplasowały się na 172 pozycji, utrzymując lokatę z ubiegłorocznego notowania. Ranking powstał na bazie danych z „Listy 500” oraz wg kryteriów: przychody ze sprzedaży, dynamika przychodów, wynik brutto, wynik netto za 2004 rok. Z kolei w rankingu 100 najlepszych przedsiębiorstw – ZAT S.A. zajęły 26 miejsce. W rankingu dominowały firmy komputerowe, a Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. uplasowały się na najwyższej wśród firm sektora WSCh pozycji. Natomiast w rankingu największych innowacyjnych eksporterów ZAT S.A., z 62% udziałem eksportu w sprzedaży, zajęły 3 lokatę i zostały wyprzedzone jedynie przez Valeo i Daewoo Electronics.

Komentarz Prezesa Zarządu Dyrektora Generalnego Ryszarda Ścigały :
Z satysfakcją odnotowujemy kolejne, dobre notowanie naszej Firmy w rankingach sporządzanych przez niezależne media i ośrodki naukowe. Otrzymanie „Kamertona innowacyjności”, a więc znalezienie się w gronie liderów - najbardziej nastawionych na rozwój polskich firm, dowodzi wysokiej świadomości innowacyjnej w Zakładach, słuszności obranego przez nas kierunku rozwoju i wysokiego poziomu jego realizacji. Dowodzi także, że w trudnym okresie wychodzenia z kryzysu nie zaniechaliśmy takiej działalności - i był to słuszny wybór. W przeddzień prywatyzacji jesteśmy więc firmą atrakcyjną dla inwestora, firmą innowacyjną ulokowana we wspominanym rankingu najwyżej spośród firm WSCh. To także znamienne. Rok 2005 zamkniemy najwyższymi dynamikami: zysku brutto, rentowności w sektorze, bardzo dobrym przychodem na sprzedaży – ponad 1,2 mld, z zyskiem ok.85 mln złotych. To wynik jeszcze lepszy niż w roku ubiegłym, ale należy się spodziewać, że już 2006 rok będzie, jak wynika z naszych analiz, odbiegał i to znacznie od tych poziomów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 20)Dodaj komentarz
(19-12-2005) beny :
A Rojek swoje...zmienić zarząd. Zglupial. Teraz k...Kaczyńscy im sie śni . Partia gospodarczych ignorantów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2005) prawy :
Czy Panu Scigale udalo sie cos zrobic w Radzie Miejskiej jak w niej zasiadał? Nie przypominam sobie wiekszych sukcesow. Najzwyczajniej ukryty geniusz sie w nim obudził jak zostal Prezesem ZA, a moze cena kaprolaktamu zdecydowala o dobryej prosperity zakladow?. Ktoz to wie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2005) bardziej prawy :
W Radzie Miasta Pan Ścigała był jednym z najrozsądniejszych rajców i wszyscy to widzieli. Teraz dobrze rządi w azotach. I nie rozumiem co ma cena kapro czy czegoś tam do rankingu innowacyjnych firm? To wiemy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2005) Kotar :
A mnie osobiście cieszy jak firmy z naszej okolicy odnoszą sukcesy. Bo i czym mamy sie chwalić jak nie takimi wlasnie. I tylko niezwykla zawiść i glupota kilku facetow moze cos dobrego zniszczyc. A moze sie im nie uda przeszkodzic Scigale?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2005) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Prawy - twoja ignorancja i głupota w twoim wykonaniu jest porażająca. I wszystko dlatego, że to Prezesowi Ścigale i jego zarządowi się udało?! że to człowiek, powołany przez poprzednią ekipę tak? No cóż brak obiektywizmu to jeszcze bym zrozumiał ale to ... hmmm pewnie dlatego nie podpiszesz sie imieniem i nazwiskiem, bo sam wtsydzisz sie tego co piszesz. Gratulacje Panie Prezesie gratulacje Zakłady Azotowe :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2005) prawy :
Wiec prosze opowiedziec o inicjatywach Pana Scigały jak byl w Radzie Miejskiej? I czy nie prawda tez jest, ze ceny kaprolaktamu sa wysokie, co powoduje dobre prosperowanie Zakladu (sam Prezes Scigała o tym wspominał)? Z utesknieniem czekam na analize. Na pewno trzeba przyklasnac ze wykorzystali szanse, ale tak nadmierne plawienie sie w sukcesie to przesada wszak koniunktura byla jednym z najwazniejszych czynnikow decydujacych o aktualnej pozycji ZA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2005) Maciek :
prawy - Bo ci jeszcze żyłka pęknie z tego umniejszania dobrego wyniku Azotów! Nawet dobrą koniunkturę trzeba umieć wykorzystać, co Ścigale udało się bardzo dobrze. Może pochwalisz się co Ty osiągnąłeś w życiu jeżeli taki prawy jesteś? Ekipa Ścigały postawiła Azoty na nogi i to trzeba sobie jasno powiedzieć! No ale malkontentów oczywiście w Tarnowie nie brakuje, jak Azoty ledwo przędły to było źle, teraz jak mają najlepsze wyniki od lat - też źle. PARANOJA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2005) prawy :
Skadze, cieszy mnie niezmiernie iz zaklady wychodza na prosta. jest to zasluga obecnego Zarzadu - to nie ulega watpliwosci. To jest oczywiste, ale troche wiecej realiow - gdy jest koniunktura wystarczy nie przeszkadzac a wszystko uklada sie pomyslnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2005) Ludwik Płyn :
O ile dobrze się orientuję, to ceny Kaprolaktamu są wysokie od przeszło 10 lat, dlaczego więc "geniuszowi" Barwaczowi z żółtymi papierkami nie udało się to, co Ścigale? Co do pracy Ścigały w Radzie, to zapytam tak: Gdzie na Mistrzostwach Świata zaszedłby Zidane grający w drużynie z kalekami? Nigdzie. Bo Rada Miejska to gra zespołowa i jeden człowiek nic nie może. Ścigała pokazał jednak, że kiedy nikt mu nie rzuca kłód pod nogi to potrafi grać mistrzowsko. Skoro panie Prawy masz zarzuty do jego inicjatyw w RM, to wskaż mi człowieka w tej Radzie, który miał ciekawe inicjatywy. Poza tym co w ogóle ma praca w RM do wyciągnięcia ZAT z czeluści Tartaru, gdzie zostały wrzucone przez twoją prawicę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2005) lucjus :
..amen

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2005) POwiec :
Kto? To oczywiste - Bartłomiej Babuśka. Człowiek sukcesu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2005) Z boku :
Szanowni Panowie. Po co ta zawiść ? Czy nie powinniśmy się cieszyć , że największy pracodawca w regionie ma zwyżkę formy, że jest nadzieja na sprywatyzowanie zakładów, a co za tym idzie utrzymanie stabilizacji i horyzntów rozwojowych. To są miejsca pracy dla Was i Wszych rodzin. W roku 2001 firma padała na łopatki i nieważe czy koniunktura taka czy owaka. Koniunkturę trzeba umieć wykorzystać, pozyskiwać partnerów, dogadywać się z wierzycielami i ratować firmę w chwilach opresji - bo to przyszłość Nas wszystkich. Ważne jest żeby nasz region rozkwitał a bez takiej firmy marniutko będzie vide Nowy Sącz. Ściskam kciuki za mądrość Ministra Skarbu , aby nie zaprzepaścił tego co udało się azotom w ostatnich latach. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2005) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Zgadzam sie w 100% , boję się jedynie , że po zmianie układu rządzącego będziemy mieć do czynienia z wymianą szefów spółek skarbu państwa na tzw. "swoich" - Józef Rojek poseł PiS już w tej sprawie interweniuje. Choć mówią, że jeśli drużyna gra dobrze to nie wymienia się trenera. To jednak boję się , że i w tym wypadku zaważy klucz partyjny a nie względy merytoryczne. Można przypuszczać, że skoro jeszcze nie udało się im wyłonić nowych wojewodów to może przed prywatyzacją nie będą mieszać w Azotach. Jeszcze raz gratulację dla zarządu i pracowników Zakładów Azotowych w Tarnowie :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2005) Weredyk :
Panie Kwasny radze sie troche doksztalcic z zakresu kompetencji administracji rzadowej, jak rowniez kto jest wladny do powolywania Rad Nadzorczych i Zarzadow jednoosobowych spolek SP. Wykazuje Pan braki w niniejszej materii. Niestety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2005) Maciek :
Panie Kubo pan się nie boji! Pana starsi koledzy z SLD już pokazali jak się tymi "stołkami" można żonglować :-) A Józiem Rojkiem lepiej się nie przejmować, pokazał będą Prezydentem Miasta, że jest kiepski i teraz również niewiele osiągnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2005) Weredyk :
Macku co rozumiesz pod pojeciem kiepskim? I jak to sie ma do Prezydentury Józefa Rojka? Widze ze w kazdym temacie trzeba poruszyc osobe Józefa Rojka, inaczej temat bedzie niepelny i wybrakowany.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2005) kiepski - waldek :
kiepski - znaczy niemerytoryczny, żle zarządzający, słaby politycznie, izowalny w pisie. A że pytania zadawane na komisji skarbu padły to fakt nie ma sie co wykręcać. No i tak naprawde to chyba nikt z nas nie chce popwrotu barwaczy. I w ogóle czego chcecie...Pisacy. Telewizje macie i jeszcze w Tranowie robiecie przemiłą akcje pod ślicznie brzmiacym tytułem Teraz K...Kaczyńscy.Bo na to wygląda niestety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2005) specjalista d/s T K...K :
Terraz k...Kaczyńscy - wyjaśniam - to akcja swiąteczna związana ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Głównym celem akcji jest centralizacja panśtwa i zgromadz4enie pełnie władzy w ramach jednego ugupowania politycznego i obsadzanie jej członkami wszystkich możliwych stanowisk w państwie. Akcja ma charakter cykliczny i organozowana jest raz na cztery lata bezpośrednio po wyborach do parlamentu w różnej formie organozowana jest przez różne ugrupowania i nosi różne nazwy np. TKM. W wyniku obecnej akcji mieszkańcy małopolski otrzymają nowego wojewodę z Gorlic a tarnowianie utracą fotelik wicewojewody na rzecz Krakowa. Wspaniały prezent "POD CHONKE"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2005) Weredyk :
Latwo napisac, a teraz prosze o konkrety, na podstawie czego uwazasz, ze jest niemerytoryczny, zle zarzadzajacy, slaby politycznie, etc...? Ech...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-12-2005) Maciek :
Weredyk - to juz wszystko jasne dlaczego zawsze tak jedziesz po Bieniu... Toż z Ciebie wielki fanatyk J. Rojka. Ja prezydentury Pana Rojka jakoś specjalnie nie zapamiętałem, przez 4 lata urzędowania zrobił według mnie mało. Według mnie przy Ciepieli i Beniu wypada bardzo blado. Tak na marginiesie Świąt i przygotowań do Wigilii - mnie Rojek kojarzy sie na przykład z kącikiem kulinarnym na ostatniej stronie wydawanego przez Urząd Miasta periodyku (tytułu nie pamiętam, ale chodzi o kolportowaną bezpłatnie gazetkę o tym co działo się w mieście). No i jeszcze ta afera z posyłaniem córki za friko do MWSE. A ostatnie pomysły o np. odwołaniu Ścigały i zarządu tylko potwierdzają, że ten Pan na polityce może i się zna (stołki, stołki), ale z zarządzania jest beznadziejny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947