Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gaz w górę   -   20/12/2005
Od 1 stycznia wzrastają ceny gazu dla klientów Karpackiej Spółki Gazownictwa. Ogółem średni wzrost opłat dla odbiorców KSG wyniesie blisko 7 %. Składniki stałe opłat, takie jak opłata abonamentowa, opłata za usługę przesyłową stała i zmienna, pozostają na niezmienionym poziomie. "Wzrost cen jest wynikiem wzrostu kosztów zakupu paliwa gazowego, co jest odzwierciedleniem cen ropopochodnych na rynkach światowych" - czytamy w oficjalnym komunikacie o podwyżce.

Ogloszenie

Po informacji z PGNIG o podwyżce kosztów zakupu gazu, Prezes KSG wystąpił do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki tylko o zmianę cen paliwa gazowego i przedłużenie obecnej Taryfy do 31 marca 2006 r. Wynika to z faktu, że jak już wiadomo, nie wejdzie w życie z dniem 1 stycznia nadchodzącego roku Taryfa Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM Sp. z o.o., a więc jednocześnie bez zmian pozostaje Taryfa PGNiG S.A. a zmieniają się tylko stawki w zakresie cen gazu.
Decyzją Prezesa URE z dnia 16 grudnia br. została zatwierdzona zmiana cen gazu dla Karpackiej Spółki Gazownictwa i będzie obowiązywać w rozliczeniach z odbiorcami od 1 stycznia 2006 r. Oznacza to ogółem średni wzrost opłat dla odbiorców KSG o  6,99 %. To o 5% mniej, niż wynosi średnia podwyżka cen gazu. Wynika to z faktu, że pozostałe stawki opłat (elementy składowe łącznej ceny za paliwo gazowe), takie jak opłata abonamentowa, opłata za usługę przesyłową stała i zmienna, pozostają na niezmienionym poziomie. Najwyższy wzrost opłat dotyczy klientów instytucjonalnych (w najwyższej grupie taryfowej W-10 podwyżka sięgnie blisko 10 %). W grupie odbiorców domowych podwyżki będą niższe i przykładowo dla klienta: zużywającego 150 m3 gazu rocznie (grupa W – 1), miesięczny średni wzrost płatności wyniesie 1,20 zł,
zużywającego 800 m3 gazu rocznie (grupa W – 2), średni wzrost płatności w miesiącu wyniesie 6,09 zł,
zużywającego 2 500 m3 gazu rocznie (grupa W – 3), średniomiesięczny wzrost kształtuje się na poziomie 18,20 zł. Wymienione kwoty to wartość brutto.

Zużycie gazu przez Klientów domowych na dzień wprowadzenia zmiany cen gazu zostanie oszacowane indywidualnie przez informatyczny system rozliczeniowy. Klienci, którzy w terminie do 10 stycznia 2006 r. podadzą stan gazomierza z dnia 31 grudnia 2005 r. inkasentowi, telefonicznie lub osobiście w jednostce prowadzącej rozliczenia, będą rozliczeni na podstawie faktycznego zużycia gazu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(20-12-2005) PiS róbcie to! :
Kiedy PiS wywali PZPR/SLD ze spółek gazowniczych w całej Polsce, a w szczególności w Tarnowie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2005) secjalista od TK..K :
Terraz k...Kaczyńscy - wyjaśniam - to akcja swiąteczna związana ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Głównym celem akcji jest centralizacja panśtwa i zgromadz4enie pełnie władzy w ramach jednego ugupowania politycznego i obsadzanie jej członkami wszystkich możliwych stanowisk w państwie. Akcja ma charakter cykliczny i organozowana jest raz na cztery lata bezpośrednio po wyborach do parlamentu w różnej formie organozowana jest przez różne ugrupowania i nosi różne nazwy np. TKM. W wyniku obecnej akcji mieszkańcy małopolski otrzymają nowego wojewodę z Gorlic a tarnowianie utracą fotelik wicewojewody na rzecz Krakowa. Wspaniały prezent "POD CHONKE" już niedłługo nowe prezenty??? -------------------------- ------------------------------ ------------------------

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2005) Gaz Rura :
Tak musimy podnieśc ceny gazu abysmy mogli dalej i więcej finansować żużlowców z Unii Tarnów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2005) mori :
Gaz Rura Ty chyba głupi jesteś albo przedszkolak, a benzyna drożała bo Rafineria również sponsorowała żużlowców Unii Tarnów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2005) mori :
a teraz staniała bo będzie mniej sponsorować, hłehłe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947