Podsumowanie piłkarskiego weekendu   -   28/8/2006
Kolejny piłkarski weekend za nami. Pierwsze zwycięstwo w na III – ligowych boiskach odniósł zespół Okocimskiego Brzesko, który pokonał przed własną publicznością jedenastkę Hetmana Zamość 2:0. Na boiskach IV-ligowych wyjazdowe zwyciestwom w Zembrzycach odnieśli piłkarze Unii Tarnów, Lubaniowi uległa Tuchovia, a Orzeł Dębno i Polan Żabno zanotowały remisy. Grała tez V i VI liga.

III liga piłkarska:
Bramki dla Okocimskiego strzelali Jagła w 63’ minucie oraz Policht w 84’ min. meczu. Po tym spotkaniu zespół z Brzeska plasuje się na 13 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 4 punktów.

IV liga piłkarska ; grupa małopolska
Ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze tarnowskiej Unii. Po golu zdobytym przez Radlińskiego w 69’ minucie meczu pokonali w Zembrzycach zespół miejscowego Garbarza. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Tarnowa zajmuje 7 pozycję w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Warto jednak dodać, że „Jaskółki” mają jedno spotkanie zaległe.

V liga piłkarska ; grupa Tarnów – Nowy Sącz
W czwartej kolejce kolejny komplet punktów zdobył lider z Woli Rzędzińskiej. Tym raz Wolania pokonała zespół Szreniawy Nowy Wiśnicz 2:1.
Poniżej oczekiwań zagrali natomiast piłkarze tarnowskiego Metalu, którzy bezbramkowo zremisowali z niżej notowaną ekipą LKS-u Gnojnik i ze zdobyczą 7 punktów plasują się na siódmej pozycji w tabeli.

VI liga ; grupa Tarnów
Walcząca na boiskach tarnowskiej okręgówki Tarnovia podzieliła się punktami z wyżej notowanym zespołem Olimpii Kąty. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Był to 5 punkt zdobyty przez tarnowski klub w tegorocznych rozgrywkach i daje to popularnej „Tovii” dopiero 10 miejsce w tabeli.

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 3 : 1 Novi/Rzezawianka Rzezawa
Ikar Odporyszów 1 : 2 Rylovia Rylowa
Skrzyszovia Skrzyszów 0 : 2 Gosłavia Gosławice
LKS Wietrzychowice 2 : 2 Piast Łapanów
Ciężkowianka Ciężkowice 5 : 1 Olimpia Wojnicz
Dunajec Zakliczyn 3 : 1 Radłovia Radłów
Tarnovia Tarnów 2 : 2 Olimpia Kąty
Łukovia Łukowa 3 : 3 Wisła Grobla.