Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Vitae Valor po raz szósty w Tarnowie    -   09/12/2006
Już 15 grudnia rusza w Tarnowie VI Festiwal Filmowy „Vitae Valor” („Wartość Życia”) organizowany przez Stowarzyszenie Akademickie „Tratwa”. Ta wyjątkowa impreza ma za zadanie prezentację i upowszechnianie tych dzieł filmowych, których treścią i przesłaniem jest podkreślanie znaczenia ludzkiej egzystencji jako wartości opartej na fundamentach moralnych, etycznych, duchowych i metafizycznych. Pomysł festiwalu nagrodzony został w roku 2001 "Paszportem" tygodnika Polityka".

Ogloszenie

O programie tegorocznej imprezy rozmawialiśmy z pomysłodawcą festiwalu i dyrektorem programowym Vitae Valor, filmoznawcą Jerzym Świtkiem. Posłuchaj tej rozmowy: (((mp3)))

Każda edycja Festiwalu wiąże się z honorowaniem wybranego twórcy Nagrodą „Vitae Valor”, przyznawaną za całokształt dorobku. W tym roku to wyróżnienie przyznane zostanie Andrzejowi Wajdzie, a w programie imprezy znalazły się w związku z tym najgłośniejsze obrazy wyreżyserowane przez laureata: „Popiół i diament”, „Wesele”, „Ziemia obiecana” i „Człowiek z marmuru”. Nagrodę artystyczną Festiwalu za wybitne dzieło o wartościach humanistycznych i artystycznych otrzyma Ryszard Bugajski za film „Przesłuchanie”. W bloku prezentacji krótkometrażowych pokazane zostaną filmy zrealizowane w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.
W zestawie tematycznym „Nie tylko Hollywood” widzowie obejrzą obrazy kinematografii egzotycznych: Nowej Zelandii („Jeździec wielorybów”), Iranu („Czas pijanych koni”) i Japonii („Ame agaru”), zaś temat „Oblicza zła” przyniesie filmowe przykłady zła we współczesnym świecie („Hotel Ruanda”, „Miasto gniewu”, „Sophie Scholl – ostatnie dni” i „Zło”).
Przedstawione zostaną również filmy dokumentalne: „Joanna”, filmowy portret zmarłej w listopadzie 2006 r. tarnowskiej artystki, Joanny Srebro oraz „Wolność jest darem Boga”- dokumentalna, wstrząsająca relacja z życia grupki narkomanów, wegetujących w centrum Warszawy w opuszczonym budynku.

Tradycyjnie projekcjom towarzyszyć będą: wręczenie nagrody młodych „Semen” im. Roberta Gucwy – czyli „nagrody nadziei”, prezentacja młodzieżowych laureatów Festiwalu „Stop!” w Skrzyszowie, imprezy dla dzieci i seniorów, wydawanie codziennej gazetki festiwalowej, plebiscyt publiczności na najlepszy film, dyskusje i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna pt. „Mój świat w czerni i bieli” prezentująca zdjęcia młodych artystów tarnowskich.
Festiwalowi towarzyszy konkursowa wystawa fotograficzna „Mój świat w czerni i bieli” (hol kina „Marzenie”).

Pełny, szczegółowy program festiwalu: pobierzesz tutaj.

Tradycją festiwalu jest wyjątkowo przystępna cena biletu na każdy z festiwalowych seansów. W tym roku bilety kosztować będą: 5 zł – ulgowy i szkolny, 7 zł – normalny, 10 zł – na balkon, karnety na wszystkie seanse (oprócz szkolnych) – 45 zł. Te ostatnie do nabycia są już w siedzibie Stowarzyszenia Akademickiego „Tratwa”, ul. Dwernickiego (do godz. 15), tam też nabywać można pojedyncze bilety, które do kupienia bedą również na pół godziny przed każdym seansem w kasie kina „Marzenie”. Organizatorem VI Festiwalu Filmowego „Vitae Valor” jest Stowarzyszenie Akademickie „Tratwa”. Patronat nad imprezą sprawują: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski, Biskup Tarnowski Wiktor Skworc i Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała. Wśród patronów medialnych festiwalu jest nasz portal.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947