To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gaz w górę   -   19/12/2006
Karpacka Spółka Gazownictwa informuje, że z dniem 1 stycznia wzrastają ceny gazu. Średni wzrost opłat dla odbiorców KSG wyniesie 6,35 %. Jest to jedyna planowana teraz podwyżka cen gazu w przyszłym roku - na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej mówił o tym zarząd firmy. Nie ulegają zmianie pozostałe stawki opłat tj. opłata abonamentowa, opłata stała i opłata zmienna.

Ogloszenie

Podwyżka jest wynikiem zatwierdzonej przez Urząd Regulacji Energetyki korekty w nowej taryfie. Okres obowiązywania dotychczasowej Taryfy w Karpackiej Spółce Gazownictwa upływa z dniem 31 grudnia 2006 r., ale przedłużono czas jej obowiązywania do końca pierwszego kwartału 2007r. Jedyna korekta dotyczy zmiany cen paliwa gazowego. Choć zatwierdzona zmiana Taryfy wprowadza podwyżkę cen gazu średnio o ok. 9,32 % w stosunku do poprzednio obowiązującej, to ostateczny odbiorca może się spodziewać średniego wzrostu opłat "tylko" o ok. 6,35 %. Wzrost cen jest wynikiem wzrostu kosztów zakupu paliwa gazowego, co jest odzwierciedleniem cen ropopochodnych na rynkach światowych i cen wynikających z kontraktów importowych. Pozostałe stawki opłat (elementy składowe łącznej ceny za paliwo gazowe) takie jak opłata abonamentowa, opłata za usługę dystrybucyjną stałą i zmienną pozostają na niezmienionym poziomie - głosi komunikat KSG.
Przykładowo w grupie odbiorców domowych dla Klienta: zużywającego 150 m3 gazu rocznie (grupa W – 1), miesięczny średni wzrost płatności wyniesie 1,12 zł, dla zużywającego 800 m3 gazu rocznie (grupa W – 2), średni wzrost płatności w miesiącu wyniesie 5,95 zł a dla · zużywającego 2 100 m3 gazu rocznie (grupa W – 3), średniomiesięczny wzrost kształtuje się na poziomie 15,61 zł.
KSG informuje jednoczesnie, że zużycie gazu przez klientów domowych, na dzień wprowadzenia zmiany cen gazu, zostanie oszacowane indywidualnie przez informatyczny system rozliczeniowy.
Klienci, którzy chcą być rozliczeni na podstawie faktycznego zużycia gazu, mogą podawać stan gazomierza na dzień 31 grudnia 2006 r. inkasentowi, telefonicznie lub osobiście w jednostce prowadzącej rozliczenia w terminie do 10 stycznia 2007 r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:59:47
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html