Przegrali wygrane spotkanie   -   18/12/2006
Pierwszą serię spotkań o mistrzostwo I ligi zakończyli piłkarze ręczni tarnowskiej Unii. Nie było to jednak udane zakończenie ponieważ podopieczni trenera Franciszka Gąsiora doznali kolejnej porażki. Tym razem musieli uznać wyższość akademików z Białej Podlaski.

Unia Tarnów – AZS Biała Podlaska 32:34 (19:14)

Piłkarze ręczni tarnowskiej Unii przez większą część spotkania prowadzili ale nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku i ostatecznie musieli kolejny raz z parkietu schodzić pokonani. Pierwsza połowa w wykonaniu Unii była bardzo udana. Goście pierwszego gola zdobyli dopiero w piątej minucie meczu. Potem mecz się wyrównał ale końcówka ponownie należał do tarnowian. W 24 minucie spotkania gospodarze prowadzili już 17:9.
Gościom wpawdzie udało się odrobić trochę strat ale i tak do przerwy Unia posiadała (tak się wydawało) bardzo bezpieczną przewagę. Początek drugiej połowy to również dominacja Unii, która dość szybko zwiększyła przewagę do 7 "oczek". Mobilizacja "Akademików" zaskocztyła "jaskółki" i goście zaczęli odrabiać straty. Dziesięć minut przed końcem meczu było 28:28. Po emocjonujących ostatnich minutach spotkania skuteczniejsi i lepsi psychicznie okazali się zawodnicy AZSu i to oni cieszyli sie ze zwycięstwa. Unia przegrała mecz, którego - patrząc na przebieg spotkania - przegrać nie powinna.

Date        : Thu, April 25, 2024 14:01:57
IP          : 18.117.216.229