To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Finał „Vitae Valor”    -   22/12/2006
Zakończył się Festiwal Filmowy “Vitae Valor” organizowany przez Stowarzyszenia Akademickie “Tratwa”. Jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w kraju, a zapewne w Europie, prezentujące – najogólniej ujmując: „wartość życia” ma swoich własnych, wiernych fanów, co decyduje o niepowtarzalnej atmosferze imprezy. Na tą zaś niewątpliwie wpływają także wokółfestiwalowe wystawy i kameralne spotkania z twórcami. Dwaj laureaci tegorocznej, szóstej edycji festiwalu: Ryszard Bugajski i Andrzej Wajda przysłali swoje listy; Andrzej Wajda nagrodę odbierze na obiecanym przez siebie w Tarnowie przedpremierowym pokazie swego najnowszego filmu „Post mortem. Opowieść katyńska.”

Ogloszenie

O nagrodach „Semen” już pisaliśmy; warto jednak dodać, że pośród różnorodnych, wartościowych propozycji filmowych – tych adresowanych do młodszych widzów, i tych adresowanych do seniorów spore poruszenie wywołał dokument „Wolność jest darem Boga” Cezarego Ciszewskiego. Tarnowskim akcentem była natomiast „Joanna” Bogusława Hynka – dokument poświęcony zmarłej niedawno Joannie Srebro. Po świętach na naszym portalu zaprezentujemy rozmowę z autorem filmu.

Podczas Vitae Valor nagrodzony został głośny film ukazujący metody działania Urzędu Bezpieczeństwa na początku lat 50-tych: „Przesłuchanie” Ryszarda Bugajskiego, który nie mógł odebrać nagrody osobiście, jednak podczas przyszłorocznej edycji festiwalu pojawi się z nowymi filmami. Wielkim nieobecnym był Andrzej Wajda, uhonorowany za całokształt twórczości, który w tym samym czasie pracował nad obrazem „Post Mortem. Opowieść katyńska”. W nadesłanym do organizatorów liście Andrzej Wajda proponuje połączyć uroczystość odebrania nagrody z przedpremierowym pokazem realizowanego właśnie przez niego filmu. Można zatem powiedzieć, że ostatni akord VI Festiwalu „Vitae Valor” zapadnie dopiero wtedy.

Impreza, jak co roku, przyciągnęła do kina Marzenie tłumy widzów, których przyciąga nie tylko wyjątkowo niska cena biletów na pojedyncze seanse, ale przede wszystkim niepowtarzalny klimat festiwalu. Nieco inaczej niż w poprzednich latach wyglądała także struktura wiekowa festiwalowej widowni. Poza młodzieżą w fprojekcjach i spotkaniach wzięła udział duża grupa starszych osób, którym poswięcono nawet, pierwszy raz w dziejach festiwalu, całą sekwencję tematyczną.

Posłuchaj podsumowującej festiwal wypowiedzi Jerzego Świtka, pomysłodawcy i dyrektora artystycznego imprezy (na zdjęciu z lewej, obok Zuzanny Krawiec - szefowej Stowarzyszenia "Tratwa", które zorganizowało festiwal) : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 14:48:55
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html