Źródło: Okay

Unia/Wisła pokonała wicemistrza   -   14/2/2004
Koszykarze Unii/Wisły pokonali dziś w Krakowie obrońcę tytułu wicemistrza Polski - Prokom Trefl Sopot 80:76. Wicemistrzowie nie znaleźli sposobu na czarnoskórych zawodników "smoczych jaskółek", którzy byli głównymi aktorami dzisiejszego spektaklu, do ostatnich sekund trzymającego kibiców w napięciu. Zwycięstwo Małopolan jest niezmiernie cenne i pozwala wierzyć w ich awans do czołowej grupy drużyn fazy play-off rozgrywek Era Basket Liga.

Od pierwszych chwil mecz dostarczał dużych emocji i potwierdzał klasę głównie Branduna Hughuesa (np. znakomity hak w ostatniej sekundzie I kwarty , który pozwolił na remis w tym momencie meczu) i Michaela Ansleya, często obsługiwanego przez tego pierwszego celnymi podaniami. Postaw głównie tej dwójki pozwalała na kontrolę wyniku przez zespół tarnowsko-krakowski. Dopiero w połowie II kwart udało się Prokomowi "odskoczyć" na 6 punktowe prowadzenie, ale również zostało ono zniwelowane przez świetnie dysponowanych dziś Małopolan. W III kwarcie dzięki parze czarnoskórych zawodników Unii/Wisły oraz wsparciu Piotra Szybilskiego i Wojciecha Żurawskiego to Małopolanie objęli prowadzenie (nawet 9 punktowe). Wtedy jednak zmobilizował się Goran Jagodnik i jego koledzy. Na 51 sekund przed końcem meczu to mistrzowie Polski prowadzili 1 punktem. Unia/Wisła zawdzięcza swój triumf opanowaniu i odwadze Ansleya, który rzucił za 3 punkty i potem celnym rzutom debiutującego przed własną publicznością Bośniaka Aleksandra Avlijasa.

Unia-Wisła – Prokom Trefl 80:76 (22:22, 24:23, 16:12, 18:19)

Unia: Hughes 30, Ansley 25, Avlijas 10, Tulijković 6, Szybilski 5, Żurawski 4, Sulowski 0
Prokom: Jagodnik 23, Jelić 14, Einikis 14, Miller 9, Masiulis 8, Maskoliunas 8, Pluta 0, Markovic 0 psz

Date        : Sat, April 20, 2024 12:41:49
IP          : 3.17.28.48