Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Stan zagrożenia   -   16/2/2004
Awaria w elektrowni jądrowej na Słowacji, śnieżyce, powódź, wypadek autocysterny z amoniakiem na drodze w Smęgorzowie - akcje ratunkowe przy tego typu zdarzeniach ćwiczyli członkowie obrony cywilnej z Dąbrowy Tarnowskiej i tamtejszego powiatu. Były to pierwsze, zakrojone na tak wielką skalę, szkolenia w województwie małopolskim.

Ogloszenie
>

W założeniu chodziło nie tylko o przećwiczenie akcji ratunkowej, sposobów alarmowania i organizowania ewakuacji osób zagrożonych, ale także sprawdzenie współpracy służb gminnych i powiatowych. Przewidziano nie tylko część teoretyczną (w postaci wykładu o procedurach alarmowych i ratunkowych oraz przedstawienia zagrożeń na jakie narażone są miasto i powiat), ale także praktyczną. Między innymi na parkingu w pobliżu dąbrowskiego Urzędu Miejskiego utworzono wzorcowy posterunek drużyny wykrywania i alarmowania. Sprawdzono również działanie wszystkich miejskich syren alarmowych.
- Zarówno służby miejskie, jak i powiatowe zasłużyły na wysoką ocenę. Były to ważne ćwiczenia, na ich podstawie opracowane zostaną pewne wzorce, które wykorzystane zostaną przy podobnych symulacjach w innych powiatach województwa. W Dąbrowie Tarnowskiej zainaugurowano bowiem cykl takich ćwiczeń - mówi Józef Rajchel, kierownik oddziału zamiejscowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl