Pech Okocimskiego. Derby dla Unii   -   11/6/2007
Dobra passa trzecioligowych piłkarzy Okocimskiego została przerwana przez ekipę Sandencji Nowy Sącz. W IV lidze piłkarskiej po czwartkowym sukcesie w meczu z Przebojem (3:2) tarnowska Unia pewnie pokonała zespół Tuchovii. Natomiast bardzo ważny komplet punktów zdobyła ekipa żabieńskiego Polanu. 28 kolejkę spotkań rozegrali też piłkarze niższych lig. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze tylko dwie tury spotkań.

>

Okocimski Brzesko – Sandecja Nowy Sącz 0:1
Wydawało się, że podopieczni trenera Kordeli powinni wywalczyć kolejny komplet punktów z niżej notowanym zespołem z Nowego Sącza. Rzeczywistość okazała się jednak całkiem inna, a na dodatek „Piwosze” bramkę stracili w 90 minucie meczu po strzale doświadczonego Świerada.

Tuchovia Tuchów – Unia Tarnów 0:3
Po pokonaniu lidera zespół Unii pewnie wywalczył kolejny komplet punktów pokonując w meczu derbowym ekipę Tuchovii 3:0. „Jaskółki” prowadzenie zdobyły w 17 minucie meczu po strzale Żaby. Drugiego gola tarnowianie zdobyli w 66 minucie kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Kazik. Wynik spotkania ustalił Palej już w przedłużonym czasie gry. Porażka powoduje dalszą niepewność Tuchovii, która co prawda w chwili obecnej zajmuje w tabeli pozycję poza strefa spadkową, ale ma rozegrany 1 mecz więcej przy takiej samej ilości punktów co również zagrożony Orzeł Dębno.

Polan Żabno – Bocheński KS 1:0
Bardzo ważne zwycięstwo ekipy z Żabna, która nie oddaje pola w walce o ligowy byt. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dawid Kurzawski w 32 minucie meczu.

Lubań Maniowy 0-1 Glinik/Karpatia Gorlice
Przebój Wolbrom - Płomień Jerzmanowice (mecz rozegrany zostanie dzisiaj)

Dunajec Nowy Sącz 3-0 Metal Tarnów
W V lidze w zasadzie wszystko już jasne. Awans zapewnili sobie piłkarze z Niecieczy, W tabeli mają 7 -punktową przewagę nad Popradem i 11-punktową nad Wolanią. Te dwie ostatnie drużyny walczą jeszcze o drugie miejsce, również premiowane awansem. Zdegradowane są już Grybovia i Łosoś.

Dunajec Zakliczyn 0-0 Ciężkowianka Ciężkowice
O pierwsze miejsce nadal walczą Wisła Grobla (64) i Rylovia (62), ale obie zapewniły sobie już awans. O pozostanie w lidze okręgowej rywalizują natomiast: Ikar, Ciężkowianka, Piast, Wietrzychowice i Skrzyszów.