To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Praca dla Romów   -   19/6/2007
W Tarnowie, przy ul. Katedralnej 2 działa pierwsze w Polsce Centrum Aktywizacji Zawodowej Romów, gdzie można uzyskać informację o tym, jak założyć własną firmę, jak poruszać się w skomplikowanych przepisach prawnych czy zaistnieć na rynku pracy. Natomiast w piątek w naszym mieście odbyło się Forum Aktywizacji Romów, które przyczynić się ma do szeroko pojętej aktywizacji społeczności lokalnej i integracji społecznej Romów.

Ogloszenie

”Ograniczenie dyskryminacji Romów na rynku pracy może nastąpić poprzez ich aktywizację społeczną i zawodową oraz nawiązanie dialogu społecznego i budowę partnerstwa ze społecznościami zainteresowanymi tematyka romską” – uznali uczestnicy Forum Aktywizacji Romów, które odbyło się w piątek w Tarnowie. Przedstawiciele starostwa powiatowego w Tarnowie, Nowym Sączu, Urzędów Pracy z obu tych miasta, Centrum Kultury Romów, przedstawiciele społeczności Romskiej z Tarnowa i Nowego Sącza, Izby Rzemieślniczej w Tarnowie, Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego i Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zgodnie doszli do wniosku, że obecna sytuacja na rynku pracy w Polsce, daje również szansę zatrudnienia Romom. -Ta grupa społeczna jest zainteresowana podjęciem pracy, głównie w zawodach deficytowych na rynku zatrudnienia, czyli robotników budowlanych, drogowych, operatorów wózków widłowych, itp. Wystarczy tylko krótkie szkolenie i Romowie z powodzeniem mogą rozpoczynać pracę – uważa wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, koordynator projektu KXETANES-RAZEM z ramienia powiatu tarnowskiego. -Ten czas jest idealny do zmiany niekorzystnej sytuacji dla Romów - wystarczy tylko dobra wola władz publicznych, organizacji społecznych oraz pracodawców. Zamiast wypłacać zasiłki z pomocy społecznej, lepiej zaproponować Romom pracę – dodaje Banach. Podczas piątkowego Forum Aktywizacji Romów przyjęto porozumienie, które ma zwiększyć szansę Romów w społeczeństwie. Forum ma przyczynić się do szeroko pojętej aktywizacji społeczności lokalnej i integracji społecznej Romów.

A my poczekamy na efekty...
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:23:37
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html