Piłkarski weekend – podsumowanie   -   13/8/2007
Okocimski rozpoczął trzecioligowy sezon od porażki w Ostrowcu Świętokrzyskim. W IV lidze - tarnowska Unia wywalczyła komplet punktów w meczu z Glinikiem, natomiast wyjazdowej porażki doznał zespół Tuchovii. W V lidze Orzeł wysokowygrał z Wisłą Szczucin, przegrała Wolania, od porażki sezon rozpoczął też Metal. W VI lidze dobrze zainaugurowała "jesień" Tarnovia, pierwszy punkt wywalczyła Iskra - beniaminek z Krzyża.

KSZO Ostrowiec Św. – Okocimski Brzesko 2:0
Faworyzowany zespół z Ostrowca pewnie pokonał Okocimskiego 2:0. Pierwsza bramka padła po strzale samobójczym Bednarczyka. Drugiego gola zdobył Woropajew już na początku drugiej odsłony spotkania.

Unia Tarnów – Glinik Gorlice 1:0
Czterystu kibiców doczekało się w sobotę pierwszego zwycięstwa "jaskółek". Unia przez większą część spotkania posiadała przewagę ale bramkę na wagę trzech punktów zdobyła dopiero w 81 minucie meczu, kiedy to po rzucie rożnym piłkę do bramki głową skierował Łukasz Popiela.

Puszcza Niepołomice – Tuchovia 3:0
Po udanym początku, tym razem zespół z Tuchowa nie sprawił niespodzianki - wysoko ulegając ekipie z Niepołomic. Rywale zdobywali bramki w 17, 65 oraz 74 minucie.