To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pierwsze miesiące Urszuli Gacek w Europarlamencie    -   05/2/2008
10 grudnia 2007 roku była senator Urszula Gacek formalnie objęła mandat w Parlamencie Europejskim, po zajęciu przez Bogdana Klicha ministerialnego fotela. Korzystając z obecności U. Gacek w Polsce postanowiliśmy porozmawiać o tym, czym się w PE zajmuje, a także o bieżących problemach, takich jak tarcza antyrakietowa, żywność genetycznie modyfikowana czy nasze bezpieczeństwo energetyczne. Całość rozmowy – wkrótce.

Posłuchaj wypowiedzi Urszuli Gacek :

Ogloszenie

Urszula Gacek pracuje w komisji zajmującej się problematyką wewnętrzną, w podkomisji obrony – ma być w PE swoistym polskim „rzecznikiem” w sprawie tarczy antyrakietowej. 3 lutego jej wypowiedź w tej sprawie cytował „Sunday Telegraph” oraz Polska Agencja Prasowa (szerzej na ten temat – wkrótce). Ponadto eks-senator znajduje się w grupie zajmującej się południowym Kaukazem, niedawno jako obserwator gościła w Gruzji, gdzie wróci podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych. Ponadto pracuje w delegacji UE – USA, jest członkiem parlamentarnego forum ds. energetyki.

Z końcem stycznia Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie europejskiej strategii na rzecz Romów – rezolucja ta zwraca uwagę na dyskryminację w dostępie do dobrej jakościowo nauki, co wpływa na zdolności dzieci romskich do rozwoju oraz na niedopuszczalnie wysoki poziom bezrobocia w romskich społecznościach. Podczas poprzedzającej rezolucję debaty Urszula Gacek zwróciła uwagę na sposoby rozwiązywania tych problemów w jej okręgu wyborczym – w Tarnowie realizowanych jest kilka specjalnych programów, działa tu jedyne w Polsce Centrum Aktywizacji Zawodowej Romów i miasto to „może być modelowym wzorem dla instytucji europejskich”. -Po swoim wystąpieniu, ku swojemu zaskoczeniu otrzymałam wiele maili z podziękowaniami ze strony społeczności romskiej - mówi eurodeputowana. -Pokazaliśmy, że w Tarnowie można zrobić coś, co znajduje uznanie na skalę europejską.
Jesienią pojawi się kolejna okazja do pokazania naszego miasta – w Parlamencie Europejskim rozpoczną się „Dni Małopolski”, U. Gacek ma we współpracy z Marszałkiem Województwa, samorządami i instytucjami przygotować wystawę.

Wkrótce – długa rozmowa z Urszulą Gacek poświęcona m.in. polityce energetycznej w kontekście zbliżającego się znacznego wzrostu cen energii spowodowanego ekologicznymi zobowiązaniami przyjętymi przez UE, tarczy antyrakietowej, żywności modyfikowanej genetycznie, nadmiernym, socjalistycznym regulacjom w unijnej gospodarce, mogącym spowodować rozpad Unii czy potencjalnym skutkom decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał prawo lesbijski do adoptowania dziecka.
Tymczasem zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi U. Gacek na temat swojej obecnej pracy w PE. Przy okazji zapytaliśmy się, czym chciałaby się móc pochwalić swoim wyborcom, sympatykom PO, kiedy za półtora roku obecna kadencja Parlamentu Europejskiego dobiegnie końca.
MP, PD
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 08:46:27
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html