To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna   -   11/2/2008
Miniony tydzień to dewastacje mienia – m.in. w Tarnowie nieznany sprawca połamał obudowę szyldu reklamowego kantoru wymiany walut; pojmano za to sprawcę pomalowania elewacji jednego z budynków. Zanotowano również sporo kradzieży – hitem była kradzież meblościanki o wartości 1200 zł na „Kapłanówce” – złodzieje wykorzystali nieuwagę handlującego meblami mężczyzny.

Ogloszenie

Napaści
W Tuchowie podczas przeprowadzanej interwencji doszło do naruszenia nietykalności cielesnej miejscowego stróża prawa. 25 letni mieszkaniec Burzyna w trakcie doprowadzania do jednostki Policji dwukrotnie uderzył w twarz policjanta powodując u niego złamanie nosa. Ponadto usiłował wręczyć policjantom 2 butelki wódki w zamian za odstąpienie od osadzenia w areszcie. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 1000 zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Znieszczenie mienia
W Tarnowie przy ul. Krótkiej nieznany sprawca w nieustalony sposób dokonał uszkodzenia szyldu reklamowego „Kantoru” poprzez połamanie obudowy reklamy wykonanej z pleksy. Straty jakie poniósł właściciel lokalu, mieszkaniec Koszyc Małych wynoszą 1000 zł.
Po północy w holu tarnowskiego dworca PKP policjanci KP Tarnów Centrum zatrzymali na gorącym uczynku 24 letniego tarnowianina, który przy użyciu czarnego pisaka pomalował elewację budynku, czym spowodował straty na szkodę PKP S.A Oddział Dworce Kolejowe w Warszawie w wysokości 8000 zł. Sprawca został osadzony w Izbie Wytrzeźwień.
Policjanci KP Tarnów Centrum zatrzymali na gorącym uczynku uszkodzenia mienia 55 letniego bezdomnego, który w nocy 9/10 bm w Tarnowie wybił szybę w drzwiach wejściowych do Szkoły Podstawowej przy ul. Szewskiej, wszedł do środka po czym rozbił dalszych kilka szyb, uszkodził urządzenia sanitarne i p.poż. Na korytarzu zniszczył tablice magnetyczną powodując łączne straty w wysokości 4000 zł.

Za kółkiem
W Mikołajowicach na drodze K-4 kierujacy sam. VW Golf 28 letni mieszkaniec Krosna jadąc w kierunku Krakowa potrącił przechodzącego jezdnię poza przejściem dla pieszych 54 letniego mężczyznę który doznał złamania obu podudzi oraz obrażeń głowy i w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Kradzieże
W placówce bankowej przy ul. Krakowskiej w Tarnowie nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę klientki skradł z jej torebki portfel z prawem jazdy, kartą bankową i pieniędzmi w kwocie 110 zł. W wyniku podjętych działań zatrzymano sprawcę kradzieży 22 letniego mieszkańca Słonej. Odzyskano skradzione mienie. Policjanci KP Tarnów Centrum w trakcie prowadzonych z nim czynności udowodnili mu, że w październiku i listopadzie ub roku dokonał on 3 kradzieży kieszonkowych na tarnowskim placu targowym „Burek”. Łupem wówczas stawały się portfele wyciągane z torebek pod nieuwagę dokonujących zakupów kobiet. Oprócz dokumentów utraciły one pieniądze w łącznej kwocie ok. 500 zł. Sprawca przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci KP Tarnów Zachód ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców włamania do budynku firmy handlowo-usługowej w Tarnowie przy ul. Koszyckiej - 19 letniego mieszkańca Tarnowa. On to wraz z 21-latkiem 22/23 grudnia ub roku, wyłamując drzwi wszedł do wewnątrz pomieszczenia biurowego po czym skradł 4 koce akrylowe. Trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.
Do grabieży cmentarnej doszło w Ołpinach. Nieznani sprawcy z płyty nagrobnej skradli mosiężny krzyż oraz mosiężne rurki symbolizujące organy łącznej wartości 1000 zł na szkodę mieszkańca Ołpin.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KP Tarnów Centrum prowadząc czynności operacyjne w sprawie włamania do warsztatu stolarskiego Ośrodka Jeździeckiego w Starych Żukowicach zatrzymali 31 letniego mieszkańca tej miejscowości, któremu udowodniono powyższy czyn, a także szereg innych przestępstw. Pod koniec stycznia w tym samym ośrodku zakradł się do pomieszczenia gospodarczego skąd skradł prostownik rozruchowy. Dwa miesiące wcześniej z warsztatu naprawczego skradł piłę spalinową przy użyciu której w prywatnym lesie w Starych Żukowicach ściął i przywłaszczył 2 sosny. Jego konto obciąża także kradzież portfela z pieniędzmi której dokonał w miejscowym barze, a także włamanie do prywatnych zabudowań w Starych Żukowicach. Straty wynikłe z przestępczej działalności wyniosły 9 600 zł. W wyniku przeszukania domu podejrzanego odnaleziono i zabezpieczono skradzioną piłę i prostownik.
W Tarnowie na placu targowym „Kapłanówka” dwóch mężczyzn w wieku 26 i 44 lat, mieszkańców Tarnowa wykorzystując nieuwagę handlującego meblami dokonali kradzieży meblościanki wartości 1200 zł. Policjanci KP Tarnów Centrum zatrzymali sprawców w bramie placu, podczas wynoszenia skradzionej rzeczy.
Policjanci KP Tarnów Centrum wezwani do sklepu odzieżowego przy ul. Krakowskiej w Tarnowie zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 30 letnią tarnowiankę która wykorzystując nieuwagę personelu sklepu przywłaszczyła sobie damską kurtkę skórzaną wartości 649 zł.

Oszustwa
Nieustalona do chwili obecnej osoba podająca się za szczecinianina doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem mieszkańca Rychwału, który wylicytowując na aukcji internetowej części samochodowe wpłacił na podane konto bankowe kwotę 200 zł nie otrzymując zamówionego towaru.

APEL POLICJI
Sekcja Kryminalna KMP w Tarnowie prowadząc czynności identyfikacyjne nieznanych, spalonych zwłok mężczyzny, które w dniu 17.01.2008 r. znaleziono na terenie ogródków działkowych przy ul. Łyczków w Tarnowie zwraca się do wszystkich osób które mogą udzielić informacji w tej sprawie o kontakt pod nr. 014 628 12 22 lub 997. Przy zwłokach znaleziono scyzoryk wielofunkcyjny bez okładzin, metalową latarkę koloru srebrnego, zegarek bez paska, baterię firmy Panasonic, płaski, kwadratowy kawałek magnesu oraz chusteczkę do nosa z materiału.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 9, 2023 05:34:03
IP     : 3.238.180.174
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html