To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zbrodnicze podpalenie   -   14/2/2008
Policjanci Sekcji Kryminalnej KMP w Tarnowie w oparciu o posiadane materiały operacyjne zatrzymali 25 letniego Bartłomieja D i 20 letniego Marcina J, mieszkańców Tarnowa, którzy w dniu 1 września 2005 r. działając w porozumieniu po uprzednim oblaniu benzyną drzwi mieszkania w bloku na os. 25 lecia w Tarnowie, a następnie ich podpaleniu sprowadzili zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. W wyniku podpalenia śmierć poniosły 3 dorosłe osoby (matka, ojciec i syn).

Ogloszenie

Zatrzymano także 47 letniego tarnowianina Jacka Z, który od wiosny 2005 r do chwili zdarzenia kilkakrotnie podżegał Bartłomieja D do podpalenia drzwi mieszkania na os. 25 lecia. Sąd Rejonowy w Tarnowie po zapoznaniu się z zebranymi dowodami, na wniosek Prokuratora zastosował wobec wszystkich trzech zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Motywem działania podżegacza były rozliczenia finansowe z jedną z ofiar pożaru. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powróćmy do tego makabrycznego zdarzenia. Jest dzień 1września 2005 r. gdy dochodzi do pożaru mieszkania w bloku na os. 25 lecia w Tarnowie. W pożarze giną trzy osoby, matka, ojciec i dorosły syn. Kobieta zdążyła jeszcze ewakuować na balkon swojego chorego męża, ale ogień był tak potężny, że zmuszona była wyskoczyć z balkonu II piętra. W wyniku poparzeń i obrażeń spowodowanych upadkiem z wysokości także umiera.
Przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia i opinia biegłego z zakresu pożarnictwa wskazywały, że zaprószenie ognia miało miejsce wewnątrz mieszkania dlatego śledztwo zostało umorzone wobec nie zaistnienia przestępstwa. Sprawa procesowo „umarła”, ale po paru latach zaczęła „nowe życie” w operacyjnych aktach za sprawą poufnej informacji jaką uzyskał nasz policjant ze służby kryminalnej, a mówiącą, że ów pożar został sprowokowany. Ustalono trzy osoby mieszkające w Tarnowie, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Zbadano ich wzajemne powiązania, prowadzono obserwację stosując szereg technik i kombinacji operacyjnych, aż do momentu ich zatrzymania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 09:46:03
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html