To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przedszkole w UMT   -   15/2/2008
W związku z tym, że częstymi klientami Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Tarnowie są osoby, którym towarzyszą małe dzieci, utworzono specjalny kącik, gdzie mogą one podczas pobytu w biurze np. rysować, lub bawić się klockami i tym samym umożliwić swoim opiekunom swobodne załatwienie sprawy – poinformował tarnowski magistrat.

Ogloszenie

Chcąc ułatwić załatwianie spraw w Biurze Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Tarnowie osobom, które odwiedzają biuro w towarzystwie dzieci uruchomiono w siedzibie rzecznika specjalny kącik dla najmłodszych. Na jego wyposażenie składają się m.in. stolik, krzesełka, klocki oraz kartki i przybory do rysowania. -Do naszego biura trafia bardzo wiele osób, w ubiegłym roku udzieliliśmy ponad osiem tysięcy porad – mówi Krzysztof Podgórski, Miejski Rzecznik Konsumentów. -Wiele spraw jest skomplikowanych, uzyskanie wszystkich informacji wymaga czasu i spokojnej rozmowy. Dzieci nie mają tyle cierpliwości, stąd pomysł, by mogły spędzić nieco czasu na zabawie, czy rysowaniu. Koszty wyposażenia kącika dla dzieci pokryto ze budżetu miasta, a także środków własnych pracowników biura.

Specjalne kąciki dla dziecka to standard w niektórych krajach Europy Zachodniej, choć do tej pory spotykałem się z nimi raczej np. w pizzeriach. Jednak pomysł magistratu bardzo się w naszej redakcji spodobał, z jednym niewielkim zastrzeżeniem – śladem biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów powinny pójść także inne wydziały Urzędu Miasta Tarnowa, z Biurem Obsługi Mieszkańców na czele, bo tam np. załatwia się świadczenia rodzinne, dodatki mieszkaniowe i różne takie. Jednak by nasz urząd mógł zostać pionierem w tej mierze, stanowiąc wzór dla magistratów innych miast, godny podziwiania przez wycieczki urzędników z zaprzyjaźnionych ośrodków, będący bez mała naszym towarem eksportowym, UMT powinien pójść dalej – oprócz „kącika malucha”, każdy wydział powinien zatrudnić także wykwalifikowaną przedszkolankę. Ba, mało tego – można by umiejętnie kształtować liczbę interesantów w danym dniu, ogłaszając np., iż w każdy poniedziałek dzieci zabawia iluzjonista, a w środy połykacz ognia. Nawiasem mówiąc, zastosowane przez nasz magistrat rozwiązanie jako żywo stanowi ucieleśnienie nowego, promocyjnego logo miasta, które tak bardzo przypomina... „Promienny Zamek” – miejsce, w którym maluchy mogą bezpiecznie chodzić po różnych drabinkach, turlać się i nurkować w rozmaitych piłeczkach...
M. Poświatowski

Foto: nad stolikiem znajduje się napis, adresowany zapewne do umiejących już czytać dzieci: „prosimy o nie zabieranie zabawek z biura”. (W „Misiu” podobny problem rozwiązano inaczej...)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 10:22:37
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html