To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna   -   18/2/2008
W naszej tygodniowej kronice tym razem niestety dominują rozboje i zabójstwa. Nie znaczy to jednak, że brakowało kradzieży – m.in. dwóch młodych mężczyzn doszło najwyraźniej do wniosku, iż aby bezpiecznie i skutecznie kraść, najlepiej zostać ochroniarzem...

Ogloszenie

Za kółkiem
Policjanci z KP Ciężkowice zatrzymali wczoraj w Rzepienniku Strzyżewskim 43-letniego kierowcę Opla. Od kierowcy czuć było wyraźnie alkohol. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 1,3 promila. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie zatrzymali w niedzielę w nocy 27-letniego kierowcę Poloneza, mieszkańca Biadolin Radłowskich. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 3,2 promila. Dodatkowo okazało się, że kierowca Poloneza nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kradzieże
Policjanci Sekcji Kryminalnej KP Tarnów Centrum bazując na własnych materiałach operacyjnych zatrzymali dwóch mieszkańców Tarnowa w wieku 20 i 22 lat zatrudnionych jako pracownicy „ochrony” w jednym z marketów w Tarnowie. Oni to od grudnia ub. roku do chwili zatrzymania sześciokrotnie dokonywali kradzieży i włamań na szkodę firmy którą ochraniali. Trzy razy unieruchamiając kamery monitorujące obiekt zakradali się do magazynu i pod nieuwagę personelu zabierali alkohol i kosmetyki. Ponadto trzykrotnie włamywali się do plastikowych skrzynek przeznaczonych na kwestę dla osób chorych - zabierając pieniądze. Łączne straty spowodowane ich działalnością oszacowano na ponad 6 tys. zł. Zatrzymano także 30 letniego pasera, mieszkańca Tarnowa, który handlował skradzionym alkoholem i kosmetykami.
W Tarnowie przy ul. Błonie na terenie sali sprzedażnej jednego z marketów nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę 45 letniej tarnowianki skradł portfel a wraz nim dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu oraz gotówkę w kwocie 1600 zł.
W Tarnowie na terenie basenu TOSIR przy ul. Piłsudskiego nieznany sprawca w nieustalony sposób otworzył szafkę ubraniową, po czym ze środka skradł z pozostawionej tam torebki damskiej telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 50 zł. Poszkodowaną jest mieszkanka Burzyna.
Nieustalony do chwili obecnej sprawca wszedł na teren cmentarza parafialnego w Żabnie po czym z jednego z grobowców wyrwał wykonany z mosiężnego płaskownika krzyż dokonując jego kradzieży. Mieszkanka Żabna poniosła straty w kwocie 1000 zł.
Policjanci KP Tarnów Centrum prowadząc działania wspólnie z inspektorami Inspekcji Energetycznej w mieszkaniu przy ul. Brodzińskiego w Tarnowie ujawnili fakt nielegalnego poboru energii elektrycznej przez 55 letnią właścicielkę lokalu. Drugi taki sam przypadek został ujawniony w mieszkaniu na ul. Żydowskiej w Tarnowie a podejrzaną o kradzież prądu jest 43 letnia właścicielka mieszkania.
Policjanci KP Tarnów Centrum zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży 27 letniego mieszkańca Tarnowa, który w holu dworca PKP w Tarnowie wykorzystując stan upojenia alkoholowego, śpiącego na ławce mężczyzny, 54 letniego mieszkańca Łętowic skradł jego torbę podróżną wraz dokumentami, odzieżą i słodyczami. Sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu, a poszkodowany do Izby Wytrzeźwień.

Wymuszenia rozbójnicze
W Tarnowie na ul. 25-lecia (w rejonie Przychodni Medycznej) dwóch sprawców po doprowadzeniu do stanu bezbronności 45 letniego (będącego w stanie nietrzeźwym) tarnowianina, poprzez zadawanie uderzeń rękami i kopanie po całym ciele, dokonało kradzieży pieniędzy w kwocie 300 zł oraz dowodu osobistego. W wyniku podjętych natychmiast działań udało się zatrzymać rozbójników 46 letnich braci (bliźniaków) z Przybysławic. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
Tarnowscy policjanci ustalili a następnie zatrzymali trzech sprawców pobicia i rozboju do jakiego doszło w dniu 9 lutego br. w Zakliczynie na stacji paliw. Sprawcy uderzali drewnianą pałką po głowie i rękach pracownika stacji. Następnie skradli 28 paczek papierosów o wartości 197 zł., gotówkę w kwocie 342 zł. oraz telefon komórkowy o wartości 150 zł. Pracownik stacji doznał obrażeń ciała w postaci urazów głowy. Policjanci ustalili trzech mężczyzn , którzy są podejrzani o dokonanie tego brutalnego napadu. Jeden z zatrzymanych jest nieletni, dwaj pozostali mają po 18 i 19 lat. Dorośli sprawcy zostali doprowadzeni 13 lutego do Prokuratury Rejonowej w Brzesku, gdzie na wniosek Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej KMP w Tarnowie prokurator zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.

Zabójstwa
W mieszkaniu przy ul. Szczepanika w Tarnowie ujawniono zwłoki mieszkającego tam samotnie 35 letniego mężczyzny. Denat posiadał obrażenia głowy i tułowia. Przeprowadzone oględziny nie pozwoliły ustalić przyczyn zgonu. Zwłoki zabezpieczono do sekcji. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i charakteru tego zdarzenia.
W Rzepienniku Strzyżewskim mieszkaniec tej miejscowości w domu mieszkalnym ujawnił zwłoki właściciela tego budynku – 39 letniego mężczyzny. Jak ustalono podczas libacji alkoholowej doszło do sprzeczki pomiędzy ofiarą a 59 letnim mieszkańcem Rzepiennika Strz., sąsiadem denata, który używając noża kuchennego zadał ofierze dwa ciosy w podbrzusze co spowodowało jego zgon przed przybyciem karetki pogotowia. Po zdarzeniu napastnik udał się do miejscowego sklepu, a następnie innego ze swoich sąsiadów gdzie został zatrzymany przez policjantów. W trakcie zatrzymywania posiadał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu kara dożywocia.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KMP w Tarnowie w oparciu o posiadane materiały operacyjne zatrzymali 25 letniego Bartłomieja D i 20 letniego Marcina J, mieszkańców Tarnowa, którzy w dniu 1 września 2005 r. działając w porozumieniu po uprzednim oblaniu benzyną drzwi mieszkania w bloku na os. 25 lecia w Tarnowie, a następnie ich podpaleniu sprowadzili zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. W wyniku podpalenia śmierć poniosły 3 dorosłe osoby (matka, ojciec i syn). Zatrzymano także 47 letniego tarnowianina Jacka Z, który od wiosny 2005 r do chwili zdarzenia kilkakrotnie podżegał Bartłomieja D do podpalenia drzwi mieszkania na os. 25 lecia. Sąd Rejonowy w Tarnowie po zapoznaniu się z zebranymi dowodami, na wniosek Prokuratora zastosował wobec wszystkich trzech zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Motywem działania podżegacza były rozliczenia finansowe z jedną z ofiar pożaru. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 09:16:28
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html