To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   ZHP: Dzień Myśli Braterskiej   -   20/2/2008
22 lutego harcerze i skauci z całego świata obchodzą swoje święto przyjaźni – Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia składają sobie życzenia, przesyłają kartki i organizują uroczyste spotkania. Również harcerze tarnowskiego Hufca ZHP im. gen. Józefa Bema spotkają się 22 lutego w Zespole Szkół Budowlanych aby wspólnie świętować w ten jeden z najważniejszych dla harcerstwa i skautingu dni w roku.

Ogloszenie
>

Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4 Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego - rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella (ur. 22 lutego 1857 r.), Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell (ur. 22 lutego 1889 r.) Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.
Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak wielu ich jest i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W tym dniu dla uczczenia pamięci Roberta Baden-Powella, harcerze chodzą w mundurach. Również tarnowscy harcerze kultywują tą tradycję, dlatego też 22 lutego widok umundurowanych młodych - zarówno metrykalnie jak i już jedynie duchem - harcerzy będzie częstszy niż zwykle.
-Corocznie 22 lutego tarnowscy harcerze, tak jak skauci na całym świecie, organizują uroczyste obchody Dnia Myśli Braterskiej – mówi komendant tarnowskiego hufca ZHP phm. Maksym Pękosz. –Wszystkim naszym działaniom przyświeca myśl twórcy skautingu Sir Roberta Baden-Powella, aby „starać się zostawiać ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy”.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, liczącą ponad 120 tys. członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży w Polsce. Od prawie stu lat głównym celem działania Związku jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy, poprzez stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju człowieka.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:51:39
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html