To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnowska "Kropla" po raz kolejny   -   20/2/2008
Już 3 marca (poniedziałek) Stowarzyszenie Kropla oraz Fundacja Przeciwko Leukemii organizują kolejne badania potencjalnych dawców szpiku kostnego. Badania przeprowadzane będą, podobnie jak poprzednio, w godzinach 10:00-13:00 w budynku Urzędu Miasta przy ul. Goldhammera 3. Tym razem, wraz z Kroplą, badania promować będą aktorka Anna Majcher oraz Anna Czerwińska, himalaistka, która rok temu oddała swój szpik. Obecny będzie też Jacek Olszewski, mąż Agaty Mróz, której zadedykowano ostatnią, grudniową akcję.

Przypominamy nagranie sprzed kilku miesięcy. O szczegółach i specyfice badań mówi Katarzyna Duraj, szefowa stowarzyszenia KROPLA :

Ogloszenie

Najbliższa edycja "Kropli" nosić będzie, tak jak dotychczasowe akcje stowarzyszenia organizowane w okresie przedwiośnia i wiosną, tytuł "Wszystko budzi się do życia ..". Beneficjentką zbiórki funduszy towarzyszącej badaniom będzie zaś chora na białaczkę matka czwórki dzieci z podtarnowskiej wsi. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w akcji każdego, kto chciałby honorowo oddać krew i przebadać ją pod kątem potencjalnego dawstwa szpiku. Co ciekawe, mimo ponad tysięcznego grona przebadanych już w ten sposób Tarnowian nikt z nich na razie nie stał się czynnym dawcą.
Przeszczep szpiku to najskuteczniejsza metoda walki z nowotworami krwi. Według danych lekarzy, przeżywalność po przeszczepie od dawcy niespokrewnionego zbliża się do 80 procent.
A skala problemu jest ogromna - rocznie odnotowuje się około 10 tysięcy nowych zachorowań na nowotwory krwi. W naszym kraju z przeszczepu szpiku od niespokrewnionego dawcy, znalezionego dzięki prowadzonym rejestrom, skorzystało już 900 chorych.

Korzystając z obecności w Tarnowie Anny Czerwińskiej 3 marca w Auli PWSZ o godzinie 11:00 zaplanowano spotkanie z tą wybitną, 59-letnią himalaistką. Anna Czerwińska jest z zawodu doktorem nauk farmaceutycznych, właścicielką sieci sklepów. Po Wandzie Rutkiewicz jest drugą Polką, która weszła na Mount Everest. Dzięki wspięciu się na ten szczyt w 2000 r. dołączyła do grona zdobywców tz. korony ziemi, czyli weszła na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Z polskich himalaistów wcześniej dokonał tego tylko Leszek Cichy. W latach 70. dwa razy pokonała słynną północną ścianę trudno dostępnego alpejskiego Matterhornu. Poza wejściem na Mount Everest zdobyła także inne ośmiotysięczniki: Broad Peak, Nanga Parbat, Sisha Pangma, Lhotse, Makalu (jako pierwsza Polka). Rok temu oddała honorowo swój szpik kostny osobie potrzebującej, a zaledwie kilka tygodni później wspinała się już na najpiękniejszy ale zarazem najtrudniejszy szczyt świata - K2. Właśnie przygotowuje się do kolejnej wyprawy...
(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:52:18
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html