To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rehabilitacja przez sport   -   21/2/2008
Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizował "I Festiwal Artystyczno-Sportowy". Była to impreza, której przebieg zaplanowali uczestnicy Warsztatu we współpracy z terapeutami. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Ogloszenie

Festiwal składał się z części teoretycznej, praktycznej, eksperymentalnej, konkurencji i współzawodnictwa. „Celem tygodniowej imprezy było wzbudzenie wśród niepełnosprawnej młodzieży zainteresowania sportem i sztuką. Była to też lekcja zespołowej pracy, a jednocześnie współzawodnictwa” – oceniają terapeuci pracujący z osobami niepełnosprawnymi. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Urząd Miasta Tarnowa, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Urząd Gminy Tarnów oraz sponsorzy indywidualni.
-Rozwijanie zainteresowań sportem to jeden z głównych celów warsztatu, po rehabilitacji zawodowej i społecznej –tłumaczy Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu przy ul. Hodowlanej 6. -Niepełnosprawni młodzi tarnowianie i mieszkańcy regionu uczą się przede wszystkim życia, a także przygotowują się do podjęcia pracy na stanowiskach pomocniczych. Dzięki zajęciom rehabilitacyjnym i sportowym poprawiają swoją kondycję.
Oprócz zajęć prowadzonych w Pracowni Rehabilitacji Układu Ruchu przy ul. Hodowlanej, Warsztat organizuje rehabilitację na basenie przy ul. Piłsudskiego, w grocie solnej oraz hipoterapię.

Do Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie uczęszcza 36 osób upośledzonych umysłowo. Warsztat jest finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i miasto Tarnów. Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” prowadzi też Aktywną Świetlicę Terapeutyczną dla dzieci. Pieniądze na jej działalność pochodzą od sponsorów, fundacji i dzięki akcji 1 procent. W tym roku w zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać nazwę Stowarzyszenie „ICH LEPSZE JUTRO” oraz numer KRS 0000237677. Resztą formalności zajmie się urząd skarbowy, który samodzielnie wykona przelew za podatnika.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 10:11:02
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html