Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Pieniądze dla młodych wolontariuszy   -   22/2/2008
Fundacja J&S Pro Bono Polonie ogłosiła po raz szósty konkurs na najciekawsze inicjatywy, realizowane przez grupy wolontariuszy pn. „Aktywna wiosna wolontariuszy”. Zgłaszane projekty powinny dotyczyć promowania aktywności na rzecz środowiska lokalnego. Stowarzyszenia i grupy młodych osób działających we współpracy z nimi mogą otrzymać nawet 10 tysięcy zł dofinasowania swoich projektów.

Ogloszenie

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, które mają charakter lokalny (wieś, niewielka miejscowość, dzielnica, osiedle), ich działania są skierowane na promowanie aktywności młodzieży i zaangażowanie młodzieży w realizację projektu, realizują oryginalny pomysł, wykazują innowacyjność działań, przewidują współpracę z innymi instytucjami (samorząd lokalny, organizacja pozarządowa, instytucja samorządowa, szkoła, straż pożarna, policja, …) oraz wskazują na możliwość kontynuacji działania po wykorzystaniu dotacji.
W konkursie mogą wziąć udział minimum 3 osobowe grupy wolontariuszy w wieku od 19 do 30 lat. Grupa powinna tworzyć podmiot prawny (stowarzyszenie, fundację) lub też współpracować z zarejestrowaną organizacją pozarządową.
Preferowane są projekty, dla których dotacja przyznana w konkursie nie będzie jedynym źródłem finansowania. Darowizna (dotacja) powinna być inspiracją do dalszych działań i chęci pozyskiwania innych darczyńców.
Maksymalna kwota dotacji wynosi 10 tys. zł. Nie jest wymagany wkład własny, choć jego posiadanie zwiększa szansę wniosku na otrzymanie dofinansowania.
Wnioski można składać do 21 marca 2008 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 21 kwietnia 2008 roku. Realizacja projektów powinna zakończyć się do 31 października 2008 roku.

Więcej informacji na: www.aktywnawiosna.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947