To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna   -   25/2/2008
Wciąż zatrważa liczba wypadków i zatrzymań pijanych kierowców – nawet z wynikiem 2,7 czy 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie brakuje również rozbojów – w minionym tygodniu tarnowscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu dwóch młodocianych sprawców brutalnego napadu i rozboju do jakiego doszło w Tarnowie przy ul. Pułaskiego. Z kolei ofiarami kradzieży wciąż padają starsze osoby – tak stało się w przypadku 78-letniej mieszkanki Tarnowa, która wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę podającego się za pracownika „Wodociągów”. Chwila nieuwagi kosztowała ją utratę 3.600 zł. Policja apeluje o jak najszybsze zgłaszanie tego typu kradzieży.

Ogloszenie

Kradzieże
Policjanci KP Centrum w trakcie wykonywania czynności służbowych i realizacji własnych informacji zatrzymali sprawcę kradzieży karty bankomatowej. Sprawca wcześniej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej posłużył się skradziona kartą i dokonał zakupu paliw płynnych i innego mienia podrabiając w całości podpis osoby pokrzywdzonej na wydrukach kart płatniczych. Straty wyniosły 182,49 zł.
W Tarnowie w pomieszczeniach biurowych jednej z firm mieszczącej się przy ul. Lwowskiej 31-letnia mieszkanka Zbylitowskiej Góry straciła telefon komórkowy o wartości 400 zł. Złodziej skradł telefon z biurka wykorzystując chwilę nieuwagi właścicielki.
Właściciel firmy mieszczącej się w Tarnowie przy ul. Traktorowej poniósł straty w wyniki kradzieży w wysokości 1825 zł. W nocy z 19/20 lutego nieznany sprawca dostał się na teren bazy, a następnie z koparki skradł 30 litrów oleju napędowego, a z nie zamkniętego samochodu skradł również wiertarkę i przewód elektryczny.
Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do kradzieży na ul. Sowińskiego w Tarnowie. O godz. 4.15 dwóch mężczyzn rozbiło szybę wystawową w kiosku. Następnie dostali się do środka i przygotowywali się do wyniesienia papierosów i terminalu doładowującego karty telefoniczne. Nie osiągnęli jednakże zakładanego celu, gdyż zostali zatrzymani przez policjantów KP Tarnów-Centrum. Jeden ze sprawców ma 38, a drugi 36 lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.
Tarnowscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu na ul. Żydowskiej w Tarnowie sprawcę kradzieży do której doszło chwilę wcześniej w jednym z lokali przy tejże ulicy. Pokrzywdzony o kradzieży poinformował patrol policji. Stracił on telefon komórkowy, złoty łańcuszek i srebrny krzyżyk wartości około 305 zł. Złodziejem okazał się 28-letni mieszkaniec Tarnowa. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali również skradzione przedmioty.
Mieszkanka Tarnowa straciła w wyniku kradzieży 3600 zł. W godzinach południowych w sobotę zjawił się w jej mieszkaniu przy ul. Rolniczej mężczyzna podający się za pracownika wodociągów. Następnie odwracając uwagę 78-letniej właścicielki poprzez nakazywanie jej różnych czynności skradł powyższą kwotę.
Policja apeluje o jak najszybsze zgłaszanie tego typu kradzieży.

Napady, rozboje
Tarnowscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu dwóch młodocianych sprawców brutalnego napadu i rozboju do jakiego doszło w Tarnowie przy ul. Pułaskiego. 21-letnia tarnowianka została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy bijąc kobietę po klatce piersiowej i brzuchu oraz wykręcając ręce zabrali jej torebkę, portfel wraz z dokumentami, rzeczami osobistymi, kartami kredytowymi oraz gotówką w kwocie 10 zł i 5 funtów. Zaalarmowani kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch 18-latków mieszkańców Woli Rzędzińskiej i Gosławic, którzy są podejrzani o dokonanie tego przestępstwa. Obaj sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.
Policja apeluje o jak najszybsze zgłaszanie tego typu zdarzeń, co w istotny sposób przyczynia się do zatrzymania sprawców .
Policjanci zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży i pobicia do jakiego doszło w jednym z lokali przy Rynku w Tarnowie. Wydarzenie rozegrało się wewnątrz lokalu pomiędzy godziną 0.30 a 1.00 w nocy. Grupa pięciu mężczyzn skradła z otwartego magazynu 9 butelek różnego rodzaju alkoholu o wartości około 515 zł. W kradzieży usiłował przeszkodzić 25-letni pracownik baru, jednakże został pobity przez w/w mężczyzn. Barman doznał stłuczenia głowy i otarć naskórka. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna ma 25 lat i jest mieszkańcem Tarnowa. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców. Grozi im odpowiedzialność karna do 10 lat pozbawienia wolności.

Za kółkiem
Policjanci z KP Tuchów zatrzymali wczoraj w Tuchowie 36-letniego kierowcę Audi. Od kierowcy czuć było wyraźnie alkohol. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 2,7 promila. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.
W miejscowości Roztoka doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem marki Skoda po wyjechaniu z łuki drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając bokiem w nadjeżdżający pojazd marki Nissan z przeciwległego kierunku. Pasażer pojazdu marki Skoda doznał obrażeń ciała w postaci odmy płuc oraz wstrząsu mózgu i pozostał na obserwacji w Szpitalu.
19 lutego, 20 minut przed północą policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na ul. Krakowskiej do drogowej kierującego motorowerem. Kierującym okazał się 16-letni mieszkaniec Zgłobic. Policjanci zauważyli, że młody człowiek prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Po badaniu na alkomacie podejrzenie to potwierdziło się – wynik badania: 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieletni trafił do Izby Wytrzeźwień. Odpowie przed Sądem Rodzinnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. We wtorek policjanci zatrzymali jeszcze trzech innych pijanych kierowców.
Tarnowscy policjanci zatrzymali w Zgłobicach do kontroli drogowej kierującego VW Polo. Od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Po przebadaniu alkomat wskazał wynik 3,2 promila w wydychanym powietrzu. Kierowcę w wieku 37 lat zatrzymano w policyjnym areszcie, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Jeden z nich miał 2,3 promila, drugi 0,6 promila w wydychanym powietrzu.
Policjanci z KP Ciężkowice zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Żuk. W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że 33-letni kierowca mieszkaniec Zborowic posługuje się przerobionym dowodem rejestracyjnym pojazdu. W dowodzie została zmieniona data badania technicznego z 2006 roku na 2008 rok. Dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policjantów. Posługiwanie się przerobionym lub podrobionym dokumentem stanowi przestępstwo z art. 270 KK za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
21 lutego w Tarnowie na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ulicą Nowy Świat doszło do wypadku drogowego. Kierowca Toyoty, 74-letni mieszkaniec Tarnowa potrącił na przejściu dla pieszych 21-letniego mieszkańca Zawady. Przybyły na miejsce patrol ruch drogowego poddał badaniu na trzeźwość obu uczestników zdarzenia – wynik 0.00. Pokrzywdzony 21-latek doznał obrażeń w postaci złamania obojczyka, urazu głowy i stłuczenia barku. Udzielono mu pomocy medycznej.

Różne
Jak już informowaliśmy, do 29 lutego potrwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw - projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, w który zaangażowały się również sądy i prokuratury w całym kraju. Głównym celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa, oraz zapewnienia takim osobom dostępu do interdyscyplinarnej pomocy. W organizację Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw włącza się rokrocznie także Komenda Miejska Policji w Tarnowie. W niej, a także w sześciu podległych komisariatach tj. Tarnów-Centrum, Tarnów-Zachód, Ciężkowicach, Tuchowie, Wojniczu i Żabnie będą dyżurować w godz. 8.00 – 20.00 policjanci służb dochodzeniowi-śledczych oraz prewencji, którzy będą służyć informacją i pomocą osobom zgłaszającym. Podobny dyżur będzie pełniony przez policjantów Sekcji Ruchu Drogowego. Policjanci tej sekcji dyżurować będą we wspomnianych godzinach w budynku KP Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza, służąc pomocą osobom pokrzywdzonym w wyniku zdarzeń drogowych. W organizację Tygodnia Pomocy włączył się również Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy mieszczący się przy ul. Szarych Szeregów 1 ( Mościce). Specjaliści w/w instytucji ( psycholodzy, pedagodzy) będą udzielać merytorycznej pomocy osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa, w szczególności w wyniku przemocy domowej. Dyżur pełniony jest w dniach 22-29 lutego br., w godz. 8.00-20.00, jak również pod numerami telefonów 014 655-36-36 i 014 655-66-59. Dyżury pełnią również pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Matki Boskiej Fatimskiej oraz Westerplatte w godzinach otwarcia urzędu.

Tarnowska Policja kontynuuje rozpoczętą przed rokiem akcję prewencyjną NOC STOP, o czym również informowaliśmy w osobnej wiadomości. Akcja adresowana jest do posiadaczy samochodów którzy deklarują, że zazwyczaj nie poruszają się nimi w godzinach nocnych tj. pomiędzy godz. 23:00 – 5:00. Aby wziąć udział w akcji należy zaopatrzyć się w stosowną odblaskową naklejkę, którą następnie należy umieścić po wewnętrznej stronie szyby samochodu. Naklejki można otrzymać w placówkach TUiR „WARTA” a także w komisariatach Policji wraz z ulotką informującą o założeniach akcji.
Pojazdy oznaczone naklejką będą w pierwszej kolejności kontrolowane w godzinach nocnych (23.00-5.00) przez policjantów. Akcja służby zapobieganiu kradzieżom pojazdów. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod adresem: www.tarnow.policja.gov.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 09:40:29
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html