Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Walne przybliżyło Azoty giełdzie   -   26/2/2008
25 lutego 2008 Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach SA podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze publicznej oferty nowych akcji Spółki serii B i dopuszczenia wszystkich akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym. Według Witolda Szczypińskiego, członka zarządu przedsiębiorstwa decyzje NWZA jednoznacznie kształtują przyszłą strukturę kapitałową firmy i są "kamieniem milowym" w drodze na giełdę.

Posłuchaj wypowiedzi Witolda Szczypińskiego :

Ogloszenie
>

Kapitał zakładowy tarnowskich Azotów wynosił 120.000.000 złotych i dzielił się na 2,4 mln akcji serii A o wartości nominalnej 50,00 złotych każda, należących do Skarbu Państwa (ok. 5%), Nafty Polskiej SA (80%) i pracowników zakładu (ok. 15%). NWZA podjęło decyzję o podziale i wymianie dotychczasowych akcji imiennych serii A o wartości nominalnej 50,00 złotych każda na akcje na okaziciela serii AA o wartości nominalnej 5,00 PLN każda. Po dokonaniu tej wymiany kapitał zakładowy Spółki podzielony dzieli się na 24 mln. akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 5,00 złotych każda (akcje serii AA o numerach od nr AA 000000001 do nr AA 024000000).

Następnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego: od 168.000.000 (sto sześćdziesiąt osiem milionów) złotych do 200.000.000 (dwieście milionów) złotych, który będzie i dzielił się na od 33.600.000 (trzydzieści trzy miliony sześćset tysięcy) do 40.000.000 (czterdzieści milionów) akcji o wartości nominalnej 5,00 zł (pięć złotych) każda, w tym 24.000.000 (dwadzieścia cztery miliony) akcji na okaziciela serii AA (o numerach od nr AA 000000001 do nr AA 024000000) i od 9.600.000 (dziewięć milionów sześćset tysięcy) do 16.000.000 (szesnaście milionów) akcji na okaziciela serii B.

Decyzja o podwyższenie kapitału o akcje przeznaczone do publicznej oferty serii B nie spowodowało zmiany dominującej pozycji Skarbu Państwa w akcjonariacie Spółki. W przypadku emisji maksymalnej liczby 16 mln akcji serii B, Skarb Państwa i Nafta Polska SA nadal będą właścicielem pakietu 51% akcji tarnowskich Azotów.

Wielkość emisji i cena emisyjna akcji serii B przeznaczonych do oferty publicznej będzie ustalona przez Radę Nadzorczą na wniosek Zarządu i na podstawie rekomendacji oferującego, tj. DM BZ WBK. Zgodnie z uchwałą NWZA, 75% akcji serii B będzie przeznaczonych do nabycia w transzy instytucjonalnej 75%, a w 25% do nabycia w transzy indywidualnej. Zarząd jest uprawniony do zmiany wielkości transzy (w granicach 10%) na podstawie rekomendacji oferującego .
Ponadto Walne przyjęło uchwałę o prowadzenie rachunkowości spółki według zasad określonych w międzynarodowych standardach rachunkowości.
W Zgromadzeniu wzięli udział akcjonariusze reprezentujący 87,5% kapitału zakładowego. Wszystkie uchwały zostały podjęte jednomyślnie. Posiedzenie prowadził Mariusz Obszyński, przedstawiciel Nafty Polskiej SA, członek Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach SA.(jj)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(26-02-2008) pytajnik :
a konkursów nie ogłosili ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2008) konkursy... :
Konkursy już dawno ogłosili, może to zrobić RN... W rzeczpospolitej z wtorku z tamtego tygodnia pojawiło sie ogłoszenie na Prezesa i dwóch członków Zarządu (dyr. fin. i dyr. handl.)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2008) BoAn :
Dlaczego nie wyjaśnią dokładnie wszystkim pracownikom którzy otrzymali akcje co to dla nich oznacza ! Chyba mają prawo wiedzieć !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2008) Errata :
Przeczytajcie komunikat dokładnie. Wg mnie nie ogłoszono konkursu tylko "postępowanie konkursowe" a to znaczna różnica. Zwolenników transparentnosci pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2008) MIMI :
A potem nas połączą z Kędzierzynem tylko po co???Chyba żebyśmy im firme wyremontowali za naszą kase.A zarobki będę w ZAT dalej o 50% niższe niż w ZAK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2008) Czytaj aby wiedzieć. :
Obietnice posła Grada tyle warte co cud Tuskowy. Nie ma żadnego konkursu na członków Zarządu Azotów. Jest postepowanie kwalifikacyjne ogłoszone w "Rzeczpospolitej" z 20 bm. na żółtych stronach (nomen omen).Czyli swobodne (bez rygorów konkursu) "klepnięcie" przez Radę Nadzorczą tego co poseł Grad zdecydował. I tyle z obietnicy odpolitycznienie w drodze konkursów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947