Wszystko dobrze się skończyło!    -   10/4/2008
Janusz Kołodziej będzie jednak walczył o wejście do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Zawdzięcza to po przede wszystkim sobie, ale też sporemu szczęściu. Dziś w Poznaniu odbył się półfinał krajowych eliminacji do Grand Prix 2009 i Indywidualnych Mistrzostw Europy. Po nieporozumieniu, o którym pisaliśmy (brak zgłoszenia przez klub do dzisiejszych zawodów w terminie), udało się popularnemu "Koldiemu" wystartować w zawodach jako zawodnik rezerwowy. W rundzie zasadniczej turnieju wychowanek Unii wziął udział tylko w dwóch biegach, gromadząc na swoim koncie pięć punktów. Wystąpił jednak w biegach dodatkowych, gdyż aż pięciu zawodników miało taką samą liczbę punktów i walczyło o ósmą lokatę premiowaną awansem do finału.

W biegach dodatkowych Janusz dwukrotnie linię mety minął jako pierwszy. Najpierw w biegu dwudziestym drugim pokonał swojego klubowego kolegę – Krystiana Klechę, a w „finale biegów dodatkowych" nie dał szans Słaboniowi, Jankowskiemu i Jabłońskiemu. Janusz, startując jako zawodnik rezerwowy, ostatecznie zatem zajął ósmą lokatę i awansował do krajowego finału ! Wspomniany wcześniej Krystian Klecha po słabszym początku, zajął ostatecznie dwunastą lokatę.

Zawody wygrał Grzegorz Walasek, który nie znalazł pogromcy, drugą lokatę zajął również zawodnik ŹKŻ Kronopol Zielona Góra – Rafał Dobrucki z 13 „oczkami" na koncie, zaś na trzeciej pozycji z dorobkiem 11 punktów zawody zakończył Michał Szczepaniak. Z dobrej strony pokazał się Daniel Jeleniewski oraz Piotr Świderski.