Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Grzegorz Miecugow: wolę mieszkać w przyzwoicie zarządzanym województwie UE    -   12/4/2008
Korzystając z okazji, jaką był niedawny pobyt w Tarnowie Grzegorza Miecugowa, znanego dziennikarza radiowego i telewizyjnego, zapytaliśmy go o jego osobisty stosunek do często ostatnio powtarzanej tezy, że Traktat Lizboński odbiera Polsce niepodległość.

Posłuchaj odpowiedzi udzielonej przez Grzegorza Miecugowa :

Ogloszenie
>

Podczas spotkania w restauracji "Pasaż", w ramach kolejnego wieczoru organizowanego przez redakcję tygodnika TEMI, Grzegorz Miecugow wiele cierpkich słów poświęcił współczesnym mediom, które tworząc pluralistyczny szum informacyjny, coraz rzadziej realizują (nie umieją ?, nie mogą ?) realizować ważnej części swej misji, jakim jest objaśnianie ("porządkowanie") rzeczywistości widzom, słuchaczom i czytelnikom. W tym kontekście wspomniał m.in. o niewyjaśnionych kontrowersjach natury konstytucyjnej, towarzyszących niedawnej ratyfikacji przez parlament Traktatu Reformującego Unię Europejską. Zdaniem G.Miecugowa media nie stanęły w tym przypadku na wysokości zadania i nie dostarczyły odbiorcom wyczerpujących informacji na ten temat.
Do fragmentów spotkania z Grzegorzem Miecugowem będziemy jeszcze wracać. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(12-04-2008) M.Wietrzyk :
Błehehehehe wojny nie będzie bo jest Unia. Stany Zjednoczone też są Unią i jakoś przeszły przez wojnę domową. Nb dzisiaj właśnie czyli 12 kwietnia jest rocznica ataku wojsk Południa na Fort Sumter.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-04-2008) BoAn :
Oczywiście pan Miecugow należy do tych mediów które umieją ! (objaśniają, porządkowanie rzeczywistości widzom) Niech On się przeniesie do przyzwoicie zarządzanego województwa UE gdzie geje są uważani za wzór do naśladowania. A nas zostawi w naszym zaścianku ten wybitny redaktor !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-04-2008) pankowal :
Dobre Miecugow z misją w Tarnowie, Już mu szkło kontaktowe nie wystarczy. Bezczelnie napada na media że nie działają tak jak on. On objaśnia Polakom jak co mają rozumieć. Kurde misjonaszsz jedynej prawdy całej prawdy całą dobę. Bezczelny typ bo uważa nas za baranów i jak do baranów mówi. Baran nie wie co widzi co słyszy, doktor miecugof mu wyjaśni co i jak ma rozumieć i co tan naprawdę zobaczył.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-04-2008) Przemek :
"Szkło kontaktowe" biło rekordy stronniczości. I on śmie jeszcze pouczać innych dziennikarzy, co mają robić. Popieram, niech się wynosi do "przyzwoicie zarządzanego województwa UE"!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2008) zezerez :
Zgadzam sie z przedmowcami "Szkło kontaktowe" jest stronnicze. Taki pseudointelektualny belkocik dla snobow, ktorym trzeba mowic co i jak maja myslec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2008) tarnovia :
zbujdujcie nam stadion

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2008) Razwiedka TV :
Kabaret zajechał do Tarnowa. Więcej Miecugowa to cyrk i Neonówka zbankrutują. Ałtorytet z "Tefałen" - ręce opadają.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2008) Krzysztof Kołtunowicz :
Miecugow w ogóle jest Polakiem? Jak on może tak mówić?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2008) ja :
Ale się moherki zbulwesowały, ja też wolałbym mieszkac w Polsce która jest częścią silnej dobrze zarządzanej Unii gdzie każdy ma równe prawa, niż w "Wolsce" gdzie klasa rządząca wie lepiej czego chcą obywatele.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2008) słaby obrońca suwerenności :
A ja zgadzam się z poglądem Pana Miecugowa. W wielu dziedzinach zrezygnowałbym z suwerenności na rzecz lepszych. N.p. w budowie dróg i tworzeniu sieci komunikacyjnych Polacy jako "najlepsi na świecie" - nie powinni się tym zajmować; dowody widoczne są od dziesięcioleci. Sieć dróg i autostrad jest imponująca. Podobnie świetni jesteśmy w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, administracji-biurokracji (absurdalny formalizm i absurdalny czas załatwiania spraw) , Kapitalni jesteśmy w organizacji służby zdrowia (w tarnowskim szpitalu leżenie pacjentow na korytarzu jest zjawiskiem od lat normalnym - choć to nie Bangladesz). Jeszcze lepsi jesteśmy w oświacie (najlepsze polskie uczelnie zajmują miejsca dopiero na pięćset którejś pozycji w światowych rankingach. I tak dalej, i tak dalej. A można by przecież jakieś wzorce przenieść i popraktykować, a nie ciągle wymyślać wszystko od nowa. Na nasz koszt. Żeby na końcu przekonać się, że należało "odmałpować" jakieś sprawdzone pomysły. Zresztą gadanie o suwerenności w obecnym świecie jest naiwne. Dziś bodaj najbardziej suwerenym krajem na świecie jest Kuba. Zapraszam tam wszystkich obrońców suwerenności. Tam jest super. Byłem i widziałem. Podobnie suwerenna jest Korea Płn. , robi co chce. Ja tam nie chce takiej suwerenności. Bo nie chcę być suwerennym niewolnikiem. Odnoszę wrażenie, że na tym forum zabierają zbyt często głos ludzie nigdzie albo mało podróżujący, którzy nie wiedzą tak praktycznie co to jest UE , bo znają to z mediów i opowiadań. Żeby tego na prawdę posmakować oczywiście trzeba mieć trochę pieniędzy. Ale sama suwerenność w rozumieniu "nikt nie będzie nam mówił co mamy robić, bo my wiemy najlepiej", dostatku nam nie zapewni. To droga donikąd czyli na Kubę lub do Korei albo na Białoruś. Żeby podniosła się stopa życiowa w Polsce, większej szansy i bezpieczeństwa niż daje nam Unia i NATO, nie mieliśmy w historii. Szkoda że tak późno, ale lepiej późno niż wcale. I zostawcie tą pseudopatriotyczną retorykę w wydaniu romantycznym. Dziś patriotyzm, to walka o jak najwyższy poziom życia Polaków, bo to stworzy silną Polskę. Wtedy inni będą nas rzeczywiście szanowali i my siebie także bardziej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2008) do słabego obrońcy suwerenności :
ale bełkot..pfffff

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2008) mak :
zdrajca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2008) cóż :
nie zdrajca, ino "unijczyk"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947