Unia jedną nogą w I lidze !    -   14/4/2008
W dramatycznym meczu na szczycie II ligi piłki ręcznej, który rozegrano w hali "Jaskółka" lepsza od dotychczasowego lidera - BKS Bochnia okazała się Unia Tarnów ! Tarnowianie wygrali 33:31 (15:15) i praktycznie już mogą cieszyć się z awansu do I ligi ! Na 2 kolejki przed końcem rozgrywek Unia jest na czele tabeli, z tą samą ilością punktów, co BKS, ale lepszym bilansem. Reszta drużyn nie liczy się już w walce o awans.

Mecz, który okazał się naprawdę wspaniałym widowiskiem sportowym trzymał w napięciu od pierwszych do ostatnich sekund. Dosłownie. Bochnianom do awansu wystarczał remis a nawet jednobramkowa przegrana... Na niespełna 3 minuty przed końcem meczu BKS po raz pierwszy w drugiej połowie wyszedł na prowadzenie (30:29 i 31:30), które kilka chwil później stracił po 2 golach "jaskółek". Półtora minuty przed końcem BKS miał szansę na wyrównanie, ale karnego nie zdołał wykorzystać Chrabota. Ostatniego gola, stawiającego przysłowiową kropkę nad "i", zdobyła Unia z karnego (Bieś) już po zakończeniu regulaminowego czasu gry.
"Jaskółki" nie mogą się jeszcze demobilizować, ale na Unię w ciągu dwóch najbliższych weekendów czekają teraz mecze z mniej wymagającymi rywalami. Najpierw szczypiorniści z Tarnowa jadą do Przeworska a 26 kwietnia kończą sezon w Mościcach, meczem z TS Końskie. Pojedynki te "jaskółki" bez większych problemów powinny rozstrzygnąć na swoją rzecz i wtedy, już oficjalnie, będą mogły świętować powrót do grona I ligowców.

ZKS Unia Tarnów - Stalprodukt BKS Bochnia 33:31 (15:15)
Stalprodukt BKS Bochnia: J. Gut, T. Węgrzyn, M. Pukło - K. Chrabota (11), M. Jacak (1), T. Charuza (5), P. Prysak (1), T. Wróbel (4), F. Pach (4), K. Rakoczy (2), K. Zawada (1), Ł. Rybak (2), P. Węgrzyn, P. Słowiak
ZKS Unia Tarnów : M. Nowak, M. Wieczorek - P. Bieś (7), M. Niedojadło (5), M. Ogarek (1), T. Smosna (5), D. Michoń (4), M. Grzesik (1), S. Greczyński (3), P. Zaucha (7), 5 z rzutów karnych), B. Siedlik, Ł. Sztorc, M. Ziętkowski, G. Tokarski.

Date        : Wed, April 24, 2024 07:41:27
IP          : 18.190.156.212