Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyniki IX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej    -   05/5/2008
Tradycyjnie już 3 maja Tarnowianie mogli uczestniczyć w finałowym koncercie Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej w Tarnowskim Teatrze. Impreza już po raz 9 organizowana była Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie. Przegląd ma zasięg regionalny, jego uczestnicy pochodzą z Tarnowa i powiatu tarnowskiego, Brzeska i powiatu brzeskiego oraz z Nowego Sącza.

Ogloszenie
>

W tym roku w skład jury Przeglądu weszli: Agata Bubisz – nauczyciel klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy Dorota Bolek – mgr filologii polskiej, filozofii, wiedzy o kulturze, Zbigniew Guzy – mgr filologii polskiej oraz przewodnicząca jury - Krystyna Gawdzińska- , mgr filologii polskiej, prezes Klubu Poezji i Pieśni Patriotycznej przy PTG „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie.

Po kwietniowych eliminacjach i po rezygnacji z udziału przez 5 zakwalifikowanych uczestniczek, w konkursie finałowym wystąpiło ostatecznie 15 uczestników i dwudziestopięcioosobowy chór wykonując 14 prezentacji konkursowych. Podjęto nastepujący werdykt:

Kategoria wiekowa: GIMNAZJUM
- kategoria: WOKALNO-INSTRUMENTALNA
I miejsce:
Ex aequo duet Weronika Kołodziejczyk, Jakub Siwczyński z Gimnazjum nr 4 w Tarnowie za piosenkę: „Orlątko” oraz Michał Dziedzic z Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku za piosenkę: „Pytanie o Polskę”.
Wyróżnienie przyznano Nadii Lachgar – Zygmunt z Gimnazjum nr 4 w Tarnowie za piosenkę „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

-kategoria: RECYTATORSKA
I miejsce:
Ex aequo Agnieszka Bolek z Gimnazjum nr 1 w Brzesku (tekst: „Krzyżyk z Olszynki” Artur Oppman ) i Monika Kocik z Gimnazjum nr 8 w Tarnowie (tekst: „Starzyński” Ryszard Kiersnowski)

Kategoria wiekowa: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Kategoria : Wokalno – instrumentalna
I miejsce:
Katarzyna Lebica z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie ( piosenka: „Ta, co nie zginęła” Edward Słoński (własna aranżacja wokalno – instrumentalna tekstu poetyckiego)
Wyróżnienie przyznano duetowi Dominika Kamasz - Katarzyna Gwóźdź z Zespołu Szkół w Szczurowej (piosenka: „Matko o twarzy czarnej”)

Kategoria: Recytatorska
I miejsce:
Agnieszka Szalecka z Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie ( tekst: fragmenty prozy „Jeszcze Polska nie zginęła” Św.Urszula Ledóchowska„ ).
Wyróżnienie:
Daria Hołysz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku (tekst: „17 września” Zbigniewa Herberta).

W eliminacjach dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego przeprowadzonych w dniu 19.04.2008 r. wykonano 14 prezentacji w kategorii wiekowej: gimnazjum oraz 28 prezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych (razem 42 prezentacje). W konkursie uczestniczyło 120 uczniów. 28 kwietnia 2008 r. w eliminacjach dla Brzeska i powiatu brzeskiego wykonano 21 prezentacji. W konkursie uczestniczyło 53 uczniów. W zmaganiach konkursowych ogółem uczestniczyło 173 uczniów.

Przegląd pod patronatem Biskupa Wiktora Skworca, Starosty Tarnowskiego p. Mieczysława Krasa oraz Prezydenta miasta Tarnowa p. Ryszarda Ścigały, Przewodniczącego rady Miejskiej Tarnowa p. Ryszarda Żądło przy wsparciu finansowym Powiatu Tarnowskiego, Urzędu Miasta Tarnowa oraz tarnowskiej delegatury NSZZ „Solidarność”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947