Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Ks. prof. Heller odbiera Nagrodę Templetona !    -   07/5/2008
Dziś w londyńskim Pałacu Buckingham, z rąk księcia Edynburga, małżonka królowej Elżbiety - Filipa, ksiądz profesor Michał Heller - jako pierwszy Polak w historii - odbierze Nagrodę Templetona, będącą odpowiednikiem Nagrody Nobla w teologii. Ponad półtora miliona dolarów (tyle wynosi nagroda) laureat przeznaczy na utworzenie Centrum Kopernika w Krakowie. Do Londynu ks. Heller zabrał ze sobą 19- osobową delegację, w tym m.in. prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę.

Ogloszenie
>

Ks. prof. Michał Heller urodził się w Tarnowie 72 lata temu. Światowej sławy filozof, fizyk i kosmolog mieszka w ... bloku w centrum naszego miasta. Często przewodniczy mszy św. i głosi kazania w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana.

Nagroda Templetona została ustanowiona w 1972 roku. Wyróżnienie to przyznawane jest corocznie za działania mające na celu pokonywanie barier pomiędzy nauką a religią. Pierwszą laureatką była Matka Teresa z Kalkuty. Teologiczny Nobel trafił także m.in. do brata Rogera, założyciela wspólnoty Taize i Aleksandra Sołżenicyna.

Uroczystość wręczenia ks. prof. Michałowi Hellerowi Nagrody Templetona nasze miasto upamiętniło specjalnym wydaniem „Wiadomości Tarnowskich” (pierwsza strona na zdjęciu), które w środę były rozdawane w Tarnowie i Krakowie, m.in. na dworcu PKP.
Tarnowscy radni planują uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa Księdzu Profesorowi. Ma zostać przegłosowana na sesji 15 maja.
- To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne. Te słowa Abrahama Lincolna przychodzą mi na myśl, ilekroć mam okazję spotykać się, rozmawiać, czy słuchać wykładów księdza profesora Michała Hellera. I sądzę, że do nikogo w naszym mieście nie odnoszą się one tak bardzo dosłownie, jak do tej właśnie postaci – uczonego, myśliciela o niezwykle rozległych zainteresowaniach, a równocześnie kapłana, popularyzatora wiedzy, człowieka wielkiej życzliwości wobec ludzi – mówi prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. - Jestem zaszczycony, że będę mógł uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu, jak wręczenie teologicznego Nobla - dodaje prezydent.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(07-05-2008) tarnowianka :
Jestem tarnowianka i jestem bardzo dumna ze ks.prof.Michal Heller zostal tak uhonorowany, za swoje zaslugi przez caly swiat.ale jestem tez bardzo smutna ze nasza TVP nie wspomniala nawet o tym. Od sukcesow Naszego Wielkiego Rodaka wazniejsi byli lobuzy , oszusci i zboczency. Tym nas TVP oswieca codziennie .Wielki wstyd i zal .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2008) zalosne to :
Dokladnie, przemilczano i zignorowano to wydarzenie a wielka szkoda. Gdy juz Ks Profesora zabraknie to wtedy beda po nim plakac, lamenty urzadzac ale za zycia nie doceniaja. Smutne to...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2008) tarnowianka :
Muszę sprostować. Prezentacje osoby księdza profesora Michała Hellera TVP nadało dzisiaj o godzinie 5:00 rano z krótką informacją o nagrodzie. I jeszcze bardziej mi smutno. Kto to oglądał???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2008) Fonia :
Najważniejsze, że "4 pancerni i pies" oraz "Stawka większa niż życie" nadawana jest w dobrym czasie antenowym...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2008) poręba :
Porównywanie nagrody Tempeltona z Noblem to nadużycie. Nie ta skala, nie ta tradycja, nie to uznanie społeczne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2008) hehe :
Nobel w ostatnich latach sie zdewaluowal. A nagroda Tempeltona i tak jest wyzsza ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2008) poreba :
A to o szmalczyk idzie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2008) tarnowianka2 :
A ja się wcalę nie dziwię,że TVP tak malo poświęciła uwagi skoro nawet nasze miasto zobaczylo Pana Profesora dopiero teraz. JNasze władze jada z Panem Prof. po Warszawach i spijają śmietankę ktorej wcale nie ubili. A honorowe obywatelstwo należało się juz dawno ale władza bardziej ceniła żużlowca (!) Więc miejmy jasnośc i nie dziwmy sie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2008) zyz :
Widzisz tarnowianko2 nie ma na kogo zgonić. Kiedyś byłoby proste wytłumaczenie że komuna dręczyła i nie wolno było / pod grożba zesłania na sybir / wymawiać nazwiska profesora. Dziwne tylko że jego koledzy po fachu czyli księżą nie popularyzowali sylwetki M. Hellera. Takie maja możliwości. Takie środki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2008) do poreby :
jasne ze nie o smalczyk ale jak pisalem nobel sie ostatnio zdewaluowal i nieco stracil na znaczeniu ( np przyznanie Nobla Dario Fo czy Jelinek, mocno kontrowersyjne ). Po prostu Nobel jest rozreklamowany i taka to roznica

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2008) do poreby :
szmalczyk mialo byc ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2008) ciekawy :
Przecież Ścigała to lewica więc skąd obecność u boku księdza? Czyżby cud nawrócenia?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2008) mieszczanin :
Szkoda, że profesor otrzymuje honorowe obywatelstwo po tym jak go wpierw doceniono zagranicą. Ale lepiej późno jak wcale. Dla tarnowian bardziej zasłużony był Rickarson.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2008) free man :
Do ciekawego-czy Ty sie dzisiaj urodziles,to nie wiesz kto rzadzi w Tarnowie a wlasciwie w calym kraju.To nie cud bo tylko dzieci w nie wierza to polityka pro-koscielna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2008) poręba :
no zgoda. Ale podatek od tej kwoty trzeba będzie zapłacic. Nie jest to problemem bo obdarowany ma z czego czyli z przekazanej jemu kwoty. Gdyby nagroda była za osiagnięcia naukowe, rozsławiająca kraj to w drodze jednorazowej decyzji Ministra Finansów mozna by podatek uchylić. Każdy smiertelni podatek zapłaci. Czy to sportowiec wybitny, czy pisarz za zagraniczne przekłady czy naukowiec na wykłady. Dlaczego od tej nagrody podatek uchylać?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947