To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: (r)
  
   Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki    -   08/5/2008
Od 22 maja, czyli od dnia światowej premiery, w kinie „Millennium” będzie można zobaczyć jedną z najbardziej oczekiwanych premier ostatnich lat: „Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki”. Wszyscy fani najsłynniejszego archeologa w historii kina czekają na datę premiery filmu z niecierpliwością.
To już czwarta część przygód Indiany Jonesa, a w tej roli oczywiście Harrison Ford. Scenariusz do filmu został napisany przez Davida Koeppa (wcześniej odrzucono m.in. skrypty Franka Darabonta i Jeffa Nathansona), a całość zaakceptował już George Lucas i Steven Spielberg.

Ogloszenie

Za reżyserię filmu odpowiada oczywiście Steven Spielberg, zaś autorem zdjęć jest Janusz Kamiński. W obsadzie filmu znaleźli się obok Harisona Forda, Shia LaBeouf, Cate Blanchett, Ray Winstone, Karen Allen, John Hurt i Jim Broadbent.
W jednym z udzielonych niedawno wywiadów George Lucas, producent filmu powiedział: - Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu fanów ten film nie będzie dokładnym odzwierciedleniem tego, co wymyślali w swoich głowach przez ostatnie 19 lat….
Producent zapewnia jednak, że film jest zabawny. Myślę, że nawet bardziej niż poprzednie części - mówi i dodaje - Jest też bardzo ekscytujący, a więc posiada wszystkie te elementy, które stanowiły także części składowe jego poprzedników.

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" zadebiutuje na kinowych ekranach w USA 22 maja 2008 roku. Tego samego dnia film trafi także do kin na terenie naszego kraju. W Tarnowie będzie wyświetlany wyłącznie w kinie Millennium.

Najnowsza seria przygód z jego udziałem rozpoczyna się na pustynnym południowym-wschodzie w 1957 roku – w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela, że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.
Indiana i Mutt wyruszają do najbardziej odległych zakątków Peru – krainy starożytnych grobowców, zapomnianych odkrywców i złotego miasta – szybko jednak zdają sobie sprawę z tego, że nie są sami. Na trop Kryształowej Czaszki wpadli także sowieccy agenci pod wodzą zimnej jak lód i porażająco pięknej Iriny Spalko. Sowieci wierzą, że odkrywając tajemnice czaszki będą mogli zapanować nad światem. Profesor Jones i jego młody towarzysz muszą szybko znaleźć sposób na pokrzyżowanie szyków bezlitosnym Sowietom i powstrzymanie ich przed zagarnięciem obdarzonej nadprzyrodzoną mocą Kryształowej Czaszki...

Premiera : 2008.05.22
USA, 2008
Przygodowy, 130 min.
Reżyseria: Steven Spielberg
Obsada: Harrison Ford, John Hurt, Shia LaBeouf, Cate Blanchett, Ray Winstone

Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:03:20
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html