Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Artystyczne konfrontacje    -   12/5/2008
10 maja odbyły się Konfrontacje Szkół Artystycznych Małopolski, zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie pod hasłem “Biblioteka miejscem spotkań”. W konfrontacjach udział wziął również tarnowski „Plastyk”.

Ogloszenie
>

W konfrontacjach uczestniczyły: Zespół Szkół Plastycznych w Krakowie, Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, Katolickie Liceum Plastyczne im. bł. P. Frassati w Nowym Sączu, Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem a także: Szkoła Muzyczna I stp. im. B. Rutkowskiego w Krakowie, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie, Państwowa Szkoła Muzyczna II stp. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła muzyczna II stp. im. F. Chopina w Krakowie.
W ramach Konfrontacji wyżej wymienione szkoły, ich dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia artystyczne tzn. otwarto na I piętrze WBP przy ulicy Rajskiej wystawę prac plastycznych. Podczas spotkania miały miejsce wystąpienia i prezentacje multimedialne: dyrektor ZSP z Krakowa Małgorzaty Hołówki, wicedyrektora ZSP w Tarnowie Stanisława Chmiela, ks. dr Pawła Kochaniewicza z LP w Nowym Sączu, prof. Krzysztofa Siatki z LP w Nowym Wiśniczu. Na zakończenie głos zabrał również dyrektor ZSP z Zakopanego Stanisław Cukier.
Muzycy wystąpili z koncertami na harfę, skrzypce i akordeon, (Piazzoli, Rio Sena), kwartet gitarowy z koncertem D-dur Telemanna, koncertem na fortepian, wiolonczelę i skrzypce (Trio nr 8 B-dur L. Van Beethovena (Szkoła Muzyczna I stp. Z Krakowa). Trio akordeonowe z ZSM im. Karłowicza zagrało: Libertango Piazzoli, Sicilianę z Koncertu organowego d-moll J. S. Bacha, PSM II stp. reprezentował Big Band z profesorem Tadeuszem Gmyrkiem dyrygującym wykonaniem wiązanki standardów jazzowych. POSM II stp. im. F. Chopina reprezentowała Orkiestra Szkolna pod dyrekcją Piotra Sulkowskiego grająca m. in. Arię na strunie G - J. S. Bacha, suitę H. M. Góreckiego, serenadę na orkiestrę smyczkową M. Karłowicza.

W przerwie prezentacji i koncertów był czas na wymianę doświadczeń, rozmowy dotyczące wspólnych działań w przyszłości. Idea Konfrontacji potwierdza się. W konkretnych przedsięwzięciach będzie miała swoją kontynuację. Uczestnicy spotkania otrzymali Dyplomy Podziękowania od dyrektor WBP w Krakowie Anny Wiśniewskiej.
Wystawę plastyczną można zwiedzać do końca maja w gmachu przy ulicy Rajskiej w Krakowie. (L)

Na zdjęciu: dyrektorzy szkół plastycznych: ks. dr Paweł Kochaniewicz (Nowy Sącz), Zbigniew Mirosławski (Tarnów), Stanisław Cukier (Zakopane)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947