Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  22 Tarnowska Nagroda Filmowa na półmetku    -   15/5/2008
Trwający od soboty w Tarnowie festiwal Tarnowska Nagroda Filmowa wchodzi w decydującą fazę. Kończą się przedpołudniowe seanse w ramach Kina Młodego Widza, do obejrzenia zostały jeszcze tylko dwa filmy w ramach projekcji plenerowych studia "Zebra" pod Ratuszem (dziś "Dzień świra" i jutro "Historie miłosne"). Podczas trwającego w kinie Marzenie konkursu zaprezentowana została już także większość spośród tegorocznych propozycji festiwalowych. Po większości seansów w "Marzeniu" spotkać się można z twórcami filmów uczestniczących w konkursie.

Ogloszenie
>

Po niedzielnym falstarcie spotkań w kawiarni kina Marzenie (nie dojechali wówczas zaproszeni na ten dzień filmowcy), pozostałe spotkania z artystami odbywają się już bez żadnych niespodzianek.
W poniedziałek, po projekcji filmu "Jutro pójdziemy do kina" festiwalowa publiczność spotkała się z odtwórczynią roli Krysi w tym filmie, znaną z ról w polskich telenowelach (m.in. rola Sylwii w "M jak Miłość") Anną Gzyrą.
Podczas spotkania wiele miejsca poświęcono historycznym odniesieniom, obecnym w filmie. Jak się okazało, Anna Gzyra zafascynowana jest niezwykłą już dla współczesnej młodzieży obyczajowością dwudziestolecia międzywojennego i pełną bezkompromisowej szlachetności, patriotyczną postawą pokolenia, którego młodość zbiegła się w czasie z wybuchem II wojny światowej.
Posłuchaj fragmentów rozmowy tarnowskich dziennikarzy z Anną Gzyrą :Tego samego dnia wieczorem w kawiarni kina "Marzenie" mieliśmy okazję spotkać się z Izabelą Szylko, reżyserką filmu "Niezawodny system", który tarnowska publiczność miała okazję zobaczyć jako jedna z pierwszych w kraju (film wchodzi na ekrany w piątek). W role głównej bohaterki filmu, dobrodusznej, starszej pani, skrywającej błąd młodości, który ciąży jej sumieniu, i który przed śmiercią, z pełną determinacją, zamierza odpokutować, wcieliła się znakomita Alina Janowska.
Podczas spotkania z reżyserką nie mogło zabraknąć podziękowań za piękny, ciepły i krzepiący film, w którym widzowie mogą znaleźć nie tylko siebie, własne, ludzkie błędy i problemy ale też naukę i pocieszenie, że zawsze mogą (a nawet powinni) te błędy naprawiać. Okazuje się też, że "Niezawodny system" wielu widzów sprowokował do wspomnień. Wielu z nas spotykało szczęśliwie na swojej drodze życia osoby, podobne do bohaterki filmu ...
Posłuchaj fragmentów zapisu spotkania z Izabelą Szylko :Ciekawy przebieg miało pierwsze wtorkowe spotkanie w kawiarni "Marzenie" z reżyserem filmu "Środek, czwartek rano" Grzegorzem Plackiem i scenograf Anną Baumgart (na zdjęciu). Film opowiada historię spotkania pary młodych ludzi, ich zbliżenia a wcześniej szalonego spaceru po Warszawie, obchodzącej właśnie kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego. Dramatyczne pytanie bohaterki filmu: "Czy mógłbyś zabić przyjaciela, gdyby cię o to poprosił", które pada podczas filmu, zostało zadane przez jednego z uczestników reżyserowi...
Posłuchaj odpowiedzi reżysera i innych fragmentów ciekawej rozmowy z twórcami filmu - Grzegorzem Plackiem i Anną Baumgart :Już niebawem relacje (w tym także dźwiękowe) z kolejnych festiwalowych spotkań i dzisiejszej debaty.
Przed nami trzy ostatnie dni festiwalu, który w trakcie weekendu zakończy gala i dwa plenerowe koncerty na Rynku ("Komeda x 3" w sobotę i Koncert Orkiestry Adama Sztaby w niedzielę).(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947