Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Noc Muzeów: „Romska wiosna”    -   16/5/2008
Kolejny już raz tarnowianie będą mieli okazje uczestniczyć w Międzynarodowej Nocy Muzeów; Muzeum Etnograficzne, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, ul. Krakowska 10, zaprasza z tej okazji na inaugurację „ROMSKIEJ WIOSNY’’ przy ognisku. Impreza rozpocznie się 17 maja o godz. 19:00.

Ogloszenie

Muzeum Okręgowe w Tarnowie wybrało to miejsce na kolejną noc muzealną nieprzypadkowo. Stała ekspozycja o historii i kulturze Romów jest znana w Europie, a nawet poza jej granicami. Stąd też wyruszają doroczne „Tabory Pamięci Romów”. Ta noc z soboty na niedzielę przyniesie dodatkowe wrażenia. Wszyscy jej uczestnicy znajdą się w cygańskim taborze. Na dziedzińcu zapłonie ognisko, takie samo, przy jakim jeszcze przed pięćdziesięciu laty obozowali Romowie wędrujący po polskich drogach. Razem z dziecięcym zespołem Nevo Drom będą mogli zaśpiewać cygańskie piosenki i zatańczyć przy ognisku, wystąpi też tradycyjny romski zespół muzyczny z Nowej Huty, nie zabraknie również wróżb i – małej gastronomii. Starsi Romowie pokażą jak na ognisku pobiela się (czyli pokrywa cyną) żelazne patelnie, które tak wychwalały dawniej gospodynie. Będzie też można zwiedzać wystawy w Muzeum Etnograficznym i nabyć ciekawe wydawnictwa. „Noc Muzeów” zakończy się o północy. Muzeum Okręgowe zaprasza na tę noc wszystkich poszukujących egzotyki i zabawy. Wstęp wolny. Honorowy patronat objął prezydent miasta Tarnowa.

Muzeum Etnograficzne, ul. Krakowska 10, 17/18 maja, godz. 19:00 – 24:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(16-05-2008) jan serce :
na ul.Krzyskiej (popularne baraki) jest muzeum żywych romów-ale w nocy sie ich nie da zwiedzać bo ich nie ma,ponieważ są na robocie tzn. kradną

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2008) ex :
w tym Tarnowie to tylko Żydzi i Romowie i nic wiecej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2008) anka :
ta noc okazała się kompletną klapą. Była to pijacka noc dla pijackich romów. Piwo lało sie strumieniami, a już po 21.00 uciekałam, bo było niebezpiecznie. Programu imprezy nie było. Zal mi dyrektora bartosza...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2008) Majmonides :
Do "anki" W istocie wydarzenie nie udane do końca. Ale nie mogę się zgodzić, z tym, że nie było programu. Był, tylko się nie zapoznałaś. Fakt, że "nadwątlony" został poprzez pogodę oraz specyficzne, "romskie" podejście do organizacji. A niebezpiecznie nie było. Do "ex" W Tarnowie tylko Żydzi i Cyganie? Rozejrzyj się. Na działalność choćby "Horyzontów" i kapitalny projekt Dawida Hallmana z "lekcjami katyńskimi"... Poza tym, spójrz... Wystarczy zejść z kanapy, odejść od komputera, wypuścić z ręki pilota i zabrać się do roboty. Można stworzyć coś, co Ciebie będzie interesować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2008) do Majmonidesa :
ex: Dziękuję za radę... Akurat do mnie Twoja uwaga się nie odnosi, bo sam dużo robię w naszym kochanym mieście i to już od ładnych kilku lat. Natomiast moja uwaga dotyczyła muzeum i priorytetów obecnej dyrekcji tej szacownej skąd inąd instytucji. Pozdrawiam wielbiciela Horyznontów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-05-2008) olaa :jordano6@wp.pl 
do"jan serce" ty matole poroabny cyganie nie kradna .polacy sa groszi niz cyganie fioocie jeden i uwazaj na slowa bo cie dorwe gnojku!!! i odwal sie od barakow psie przynajmniej cyganie nie sa bezdomni tak jak polacy!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947