To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Noc Muzeów: „Romska wiosna”    -   16/5/2008
Kolejny już raz tarnowianie będą mieli okazje uczestniczyć w Międzynarodowej Nocy Muzeów; Muzeum Etnograficzne, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, ul. Krakowska 10, zaprasza z tej okazji na inaugurację „ROMSKIEJ WIOSNY’’ przy ognisku. Impreza rozpocznie się 17 maja o godz. 19:00.

Ogloszenie

Muzeum Okręgowe w Tarnowie wybrało to miejsce na kolejną noc muzealną nieprzypadkowo. Stała ekspozycja o historii i kulturze Romów jest znana w Europie, a nawet poza jej granicami. Stąd też wyruszają doroczne „Tabory Pamięci Romów”. Ta noc z soboty na niedzielę przyniesie dodatkowe wrażenia. Wszyscy jej uczestnicy znajdą się w cygańskim taborze. Na dziedzińcu zapłonie ognisko, takie samo, przy jakim jeszcze przed pięćdziesięciu laty obozowali Romowie wędrujący po polskich drogach. Razem z dziecięcym zespołem Nevo Drom będą mogli zaśpiewać cygańskie piosenki i zatańczyć przy ognisku, wystąpi też tradycyjny romski zespół muzyczny z Nowej Huty, nie zabraknie również wróżb i – małej gastronomii. Starsi Romowie pokażą jak na ognisku pobiela się (czyli pokrywa cyną) żelazne patelnie, które tak wychwalały dawniej gospodynie. Będzie też można zwiedzać wystawy w Muzeum Etnograficznym i nabyć ciekawe wydawnictwa. „Noc Muzeów” zakończy się o północy. Muzeum Okręgowe zaprasza na tę noc wszystkich poszukujących egzotyki i zabawy. Wstęp wolny. Honorowy patronat objął prezydent miasta Tarnowa.

Muzeum Etnograficzne, ul. Krakowska 10, 17/18 maja, godz. 19:00 – 24:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 08:26:20
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html