Unia i Bruk-Bet wracają do gry !    -   18/5/2008
Piłkarze Unii Tarnów zapewniają swoim kibicom pod koniec sezonu istną huśtawkę nastrojów. Tym razem pewnie pokonali na wyjeździe Płomień Jerzmanowice 4:1 i - przy słabszych wynikach rywali - Dalinu i Puszczy, odrobili stracone wcześniej punkty. Bardzo mocno do ostatecznej rozgrywki o awans włączył się też Bruk-Bet Nieciecza, który tym razem pokonał 4:1 Garbarnię. W niższych klasach rozgrywkowych liderzy doznali porażek i sytuacja robi się bardzo ciekawa. Na uwagę zasługuje też pogrom jaki Niedomiczanom urządziła Tarnovia, strzelając im na własnym boisku 7 bramek, żadnej nie tracąc.

III LIGA
Piłkarze Okocimskiego wykorzystali szansę, jaką stwarzał im mecz z Ładą Biłgoraj. Zwycięstwo ze słabym zespołem, to kolejny krok w kierunku nowej II ligi. Mimo wielu akcji w pierwszej połowie, bramka padła dopiero pod koniec regulaminowego czasu gry. W drugiej części spotkania, w miarę upływu czasu piłkarze z Brzeska dominowali na boisku, co udokumentowali kolejnymi dwoma trafieniami. Po zwycięstwie i pauzie Górnika Wieliczka, Okocimski wskoczył na piątą lokatę mając na swym koncie 45 punktów. Traci do czwartego Kolejarza Stróże dwa oczka, jednocześnie mając przewagę trzech punktów nad Górnikiem Wieliczka.

OKOCIMSKI BRZESKO – ŁADA BIŁGORAJ 3:0 (1:0)
Bramki dla brzeskiego zespołu zdobyli: Gryboś w 41 min, Sawczuk w 50 min (gol samobójczy) oraz Gnyla w 73 min.
Mecz sędziował: Grzegorz Wnuk (Leżajsk).
Żółte kartki: Ulas.
Widzów: 700.
OKOCIMSKI: Palej - Mateusz Wawryka, Kočiš, Jagła, Ogar - Kostecki (od 64 min Ulas), Piotrowicz, Metz, Matras (od 76 min Kobylski) - Karwat, Gryboś (od 60 min Gnyla).

IV LIGA
Tarnowscy kibice z niepokojem patrzyli na mecz Unii w Jerzmanowicach. Po słabym występie tarnowskiej drużyny w środowym meczu z Beskidem, obawiano się, że mecz z Płomieniem będzie ciężkim pojedynkiem i może pogrzebać szanse Unii na awans. Gospodarze rzeczywiście zaczęli dobrze, strzelając pierwszego gola. Jak się okazało, ostatniego. Potem trafiali już tylko tarnowianie – dwukrotnie Drozdowicz, przed przerwą Hajduk i na zakończenie meczu Ryński. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, ponieważ drużyny z czołówki potraciły punkty (Puszcza przegrała z Beskidem w Andrychowie, a Dalin zremisował u siebie z BKS). Sytuacja jest bardzo ciekawa. Najważniejsze, że Tarnowianie wrócili do gry o najwyższą stawkę.

PŁOMIEŃ JERZMANOWICE - UNIA TARNÓW 1:4 (1:3)
Bramki dla Tarnowian: Drozdowicz w 27 i 36 min, Hajduk w 45 min oraz Ryński w 86 min.
Unia Tarnów: Libera - Maciosek, D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Pawlak - Ryński, Wstępnik (od 88 min Marciniec), Ł. Popiela (od 78 min D. Popiela), Hajduk (od 84 min Żaba) - Drozdowicz, Rodak (od 76 min Witek).

Druga z drużyn naszego regionu – LKS Bruk - Bet Nieciecza, swój mecz rozgrywała na własnym stadionie z nieobliczalną drużyną Garbarni. Dla miejscowych zwycięstwo oznaczało włączenie się do walki o fotel lidera i możliwość starań o II ligę, nawet porażka dawała im już pewny awans do nowej III ligi, o którą wciąż biją się piłkarze gości.
Pierwsze minuty meczu to nerwowa gra obu zespołów, piłka rozgrywana była w środkowej części boiska, niekiedy do głosu dochodzili napastnicy, lecz strzały były mocno niecelne. W 20 minucie meczu, to goście zdobyli gola, wykorzystując błąd obrony gospodarzy. Szymanowski odebrał piłkę W. Krauzemu i podał do Kwatera, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Jednak odpowiedź była natychmiastowa. Kiedy W. Krauze wykonywał rzut wolny, wrzucił piłkę w pole karne, a piłkę do siatki skierował Kajca. W ciągu piętnastu minut, gospodarze próbowali uzyskać prowadzenie, ale Bauszyńskiemu i Kajcy zabrakło szczęścia. W 36 minucie, po rajdzie prawym skrzydłem Gołąb dośrodkował w pole karne, a tam Kurzawski wyskoczył najwyżej i głową umieścił piłkę w bramce Garbarni. Po przerwie, piłkarze gości próbowali wyrównać, jednak zbrakło im szczęścia. Z dobrej strony pokazała się też obrona Niecieczy, o którą rozbijały się ataki. Jednak w 70 minucie po rzucie rożnym, piłkę głową uderzał Augustyn, a Kot również głową zmienił tor lotu piłki, co zmyliło bramkarza gości, który musiał wyjmować piłkę z bramki. Stały fragment gry okazał się również szczęśliwy dla miejscowych w 85 minucie, kiedy to Augustyn wykonywał rzut rożny. Wykonanie było tak precyzyjne, że pozostawiony w polu karnym Saratowicz, dobił drużynę Garbarni czwartym golem. Zwycięstwo gospodarzy znacznie przybliżyło ich do czołówki i na pewno będą się liczyć w walce o baraż.

LKS BRUK BET NIECIECZA – GARBARNIA KRAKÓW 4:1 (2:1)
Bramki dla Niecieczy zdobyli: Kajca w 22 min, Kurzawski w 36 min, Kot w 70 min i Saratowicz w 85 min.
Nieciecza: Bomba - Gołąb, Budzyński, Juraszek, Cielczyk (od 67 min Mikoś), Kajca (od 63 min Augustyn), W.Krauze (od 73 min Sepioł), Kurzawski, Kot, Bałuszyński, Fijał (od 46 min Saratowicz)
Mecz sędziował: Bogusław Moroń (Gorlice)
Żółte kartki: Kot
Widzów: 350

W tabeli IV ligi Unia powróciła do duetu (z Dalinem) przewodzącego stawce. Obie drużyny mają po 67 pkt. Puszcza i Nieciecza tracą do tej czołówki zaledwie 2 punkty. Ta czwórka będzie walczyć o fotel lidera, a kolejną szansę będzie miała już w środowo – czwartkowych pojedynkach. Walkower za mecz z wycofanymi rezerwami Wisły Kraków i trzy punkty otrzymała drużyna Tuchovii. Tuchovia zajmuje dwunastą lokatę, mając na swoim koncie zgromadzonych 34 punkty.

Poprad Muszyna - Fablok Chrzanów 1-2
Wisła II Kraków - Tuchovia Tuchów 0-3 (walkower)

V LIGA
Najwidoczniej kolejny lider złapał zadyszkę. Po tym jak MLKS Żabno przegrał cztery mecze pod rząd, teraz Skalnik Kamionka Wielka nie może sobie poradzić z rywalami. Tym razem uległ na własnym boisku Barciczance. Skrzętnie wykorzystują to drużyny będące za plecami lidera. Orkan rozgromił Jodłownik, a Szreniawa wymęczyła w ostatniej minucie meczu zwycięstwo z Orłem Dębno. Po serii meczów bez porażki, Wolania uległa w Białce Tatrzańskiej tamtejszej Watrze. Na szczęście honor naszego regionu uratowali piłkarze Wisły Szczucin, którzy pokonali Dunajec w Nowym Sączu. Tym razem punkty walkowerem zdobyli piłkarze MLKS Polan Żabno.
W tabeli V ligi po 24 kolejce podobna sytuacja, jak w wyższej klasie rozgrywkowej. Jest dwoje liderów: MLKS Polan Żabno i Skalnik Kamionka Wielka (po 52 pkt) i para wiceliderów - Orkan Szczyrzyc i Szreniawa Nowy Wiśnicz, mających tylko 2 pkt straty. Po porażce, Wolania z 45 punktami jest siódma, oczko niżej z 40 punktami jest Orzeł. Wisła Szczucin z 15 punktami zajmuje trzynastą lokatę.
W meczu, który został rozegrany 1 maja – MLKS Polan Żabno – Wisła Szczucin na boisku wygrali goście, jednak po weryfikacji gospodarzom przyznany został walkower, ponieważ w drużynie ze Szczucina grał nieuprawniony zawodnik.

KLASA OKRĘGOWA
Niespodziewaną porażką zakończył się mecz lidera - Dąbrovii, która uległa na boisku w Radłowie dobrze grającej wiosną Radłovii. Nie wykorzystali tego piłkarze Olimpii Wojnicz, którzy tylko zremisowali na własnym stadionie z Rylovią. Okazałe zwycięstwo 7:0 uzyskali piłkarze Tarnovii na boisku w Niedomicach. Ogółem na boiskach klasy okręgowej w tej kolejce padło 31 goli !
W tabeli nadal przewodzi Dąbrovia, mając 51 punktów, druga jest Olimpia Wojnicz (45 pkt.), trzeci Dunajec Zakliczyn (41 pkt.). Nadal toczy się walka o utrzymanie, a zapewniony byt w tej klasie rozgrywkowej mają jak na razie jedynie pierwsze trzy zespoły. Różnice punktowe są bardzo małe, stąd takie kalkulacje. Z kolejki na kolejkę sytuacja powinna się bardziej klarować