Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.plh
  
   18 milionów na modernizację MCK    -   20/5/2008
Nie planowane 6, ale ponad 18 milionów złotych przeznaczone zostanie na modernizację Mościckiego Centrum Kultury. Z sumy tej 4,5 mln stanowi wkład budżetu województwa, reszta inwestycji – pokryta ma być z Małopolskigo Regionalnego Programu Operacyjnego. Choć zarząd województwa pozytywnie ocenia te propozycje, jednak przed dyrektor Agnieszką Kawą stoi poważne zadanie: trzeba dobrze przygotować wniosek i wygrać konkurs...

Posłuchaj co o modernizacyjnych planach mówią: wicemarszałek Sejmiku Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela i dyrektor MCK Agnieszka Kawa: :

Ogloszenie
Choć jeszcze rozważane są różne modernizacyjne koncepcje, pewne jest, że zakres prac będzie ogromny: od zagospodarowania działki (dojście do budynku, parkingi, zieleń, mała architektura, oświetlenie terenu, oświetlenie zewnętrzne budynku), przez remont elewacji wraz z częściowym zamurowaniem ciągów okiennych, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację pokrycia dachowego i jego ocieplenie (z opcją na kolektory słoneczne), tarasy, modernizację schodów zewnętrznych i systemu odprowadzania wód opadowych, bo poważne prace wewnątrz budynku – takie jak przebudowa stref wejścia głównego i bocznych, toalet i węzłów komunikacyjnych, holu, szatni, kawiarni, przebudowa i remont sali wystawienniczo – koncertowej, studia muzycznego i sal wykładowych, utworzenie małej sali kina, powiększenie sali baletowej, wydzielenie pomieszczeń biblioteki, modernizacja pomieszczeń biurowych, sceny wraz z zapleczem, wykonanie izolacji, odwodnienia (obiekt przecieka), odgrzybienia i wymiana wszystkich instalacji. Budynek ma spełniać obowiązujące dziś normy, zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wymogów przeciwpożarowych, podwyższonych rygorów związanych z publicznym udostępnianiem eksponatów muzealnych i zbiorów artystycznych. Utworzone zostaną przestrzenie, czyniące obiekt nowoczesnym i umożliwiające realizacje tych form artystycznych, przez które MCK chce być identyfikowana i na które jest największe zapotrzebowanie społeczne. Instytucja zostanie również wyposażona.
Na prace projektowe i wykonanie modernizacji ogłoszony zostanie jeden przetarg (wciąż jeszcze praktykuje się ogłaszanie osobnych przetargów, co m.in. wydłuża procedury). Choć, mimo pozytywnych opinii zarządu województwa, trzeba jeszcze złożyć do MRPO projekt, który wygra, są szanse na to, iż modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zakończenie prac, realizowanych w miarę możliwości etapami, tak aby MCK mogła jednocześnie prowadzić normalną działalność kulturalną, planuje się na rok 2010.

Dyrektor Agnieszka Kawa za cel stawia sobie wykreowanie Mościckiego Centrum Kultury na instytucję o oddziaływaniu na poziomie regionalnym i ogólnokrajowym, co wymaga właśnie modernizacji obiektu, przekształcenia fabryczno – osiedlowego, socjalistycznego jeszcze domu kultury w nowoczesne centrum kultury i sztuki. ”Celem jest wykerowanie nowej, oddziaływującej ponad lokalnie oferty kulturalnej, skierowanej do mieszkańców Tarnowa i Małopolski, działającej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, skupiającej w jednym miejscu różnorodne działania artystyczne, edukacyjne i promocyjne. Zwłaszcza, że w chwili obecnej i przez najbliższe lata MCK pozostanie największą tego typu instytucją w Tarnowie i regionie. Utworzenie nowoczesnego miejsca dla kultury będzie szczególnie atrakcyjne dla ludzi młodych, szukających propozycji kulturalnych i miejsc na miarę swoich czasów. Zakłada się (...) że w wyniku projektu powstanie miejsca artystycznej myśli twórczej, gdzie spotykają się ludzie szukający walorów regionalizmu, szukający pogłębionej oferty kulturalnej, będącej alternatywą dla komercyjnej, masowej rozrywki. Przewiduje się, że MCK będzie wielofunkcyjnym ośrodkiem prezentacji oraz edukacji w zakresie sztuki i nowych technologii ją wspierających. (...) Instytucja, będąca do tej pory głównie „powierzchnią do wynajęcia” ma się stać miejscem, gdzie podejmowane będą zdecydowanie trudniejsze działania, polegające na planowaniu i nadzorowaniu projektów służących kreowaniu kultury. W myśl tego MCK realizować będzie własną aktywność twórczą, autorskie projekty (...).”
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(20-05-2008) jk :
Nic tylko się ciszyć i trzymać kciuki :) powodzenia!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2008) dobry :
Powodzenia Pani Agnieszko:) niech sie uda:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2008) No :
I do przodu!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2008) wiktor :
A z czego tu się cieszyć u licha! potrzebny remont, odgrzybianie, izolacja, odwodnienie, wymiana wszystkich instalacji...żeby tylko to wymienić... lepiej zburzyć relikt i wybudować nowy!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2008) wreszcie :
zapowiada sie ciekawie, powodzenia!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-05-2008) A :arturgrodzinski@wp.pl 
Najlepiej wszystko od razu rozwalić....Stare szkoły ,teatry,budynki.... Dlaczego ? no ,bo są stare...tak tak najlepiej zburzyć i co wybudować wieżowiec ze stali i szkła....NOWOCZESNY.... Budyn ek MCK to perełka nowoczesnej architektury lat 70-tych w Polsce. Może już przybrudzona i przytarta...ale z ogromnym potencjałem w który bardzo wierze....powodzenia..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2008) kulturalny :
no i jaka super załoga tego statku kulturalnego na naszej mapie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-05-2008) annette :
no nareszcie coś z tym zaczynają robic. zapowiada się ciekawie. oby to nie było słomiany zapał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2008) keris :
w końcu coś się dzieje w MCK :-)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947