Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zaproś mamę do Teatru    -   27/5/2008
Z okazji Dnia Matki, w ten jeden dzień, 27 maja Tarnowski Teatr im. L. Solskiego proponuje specjalny „Bilet dla Mamy” w cenie 10 zł. Warto skorzystać, tym bardziej, że dziś „na afiszu” znajduje się „Upadek Kamiennego Domu” Romana Brandstaettera, w reżyserii Kazimierza Brauna, z wybitną aktorką Teresą Budzisz – Krzyżanowską w roli głównej; tarnowska inscenizacja tego dramatu wydaje się być – z uwagi na przesunięte akcenty – szczególnie interesująca dla mam. Spektakl rozpoczyna się o godzinie 18:00.

Ogloszenie

Napisany w 1950 roku w Zakopanem dramat dotyka problemu winy, odpowiedzialności, ludzkiego prawa do strachu i siły moralnej; zarazem jest on także dialogiem o zderzeniu dwóch kultur – materialnej i duchowej.
„W dramacie Brandstaettera główny nacisk położony został na dylematy moralne kompozytora, skutki wyboru dokonanego w Rzymie, odpowiedzialność człowieka i artysty, poczucie winy, twórczą niemoc. W tarnowskim przedstawieniu reżyser jakby inaczej rozłożył akcenty, większą uwagę zwracając na matkę i jej reakcje na okupacyjne przeżycia syna. To właśnie matka jest postacią pierwszoplanową. Żyje jakby poza rzeczywistością, poza głównym nurtem wydarzeń, które dzieją się za ścianami jej domu. Jest trochę z innego świata, który skończył się wraz z wybuchem wojny. Jej dom jest jej azylem - w nim jest wszystko doskonale znane, swojskie, ułożone, życie ma swój niezmienny rytm, tu nie ma zagrożeń” – pisał w „TEMI” Ireneusz Kutrzuba.
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, 27 maja godz. 18:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947