Wyniki piłkarskiej kolejki w regionie    -   02/6/2008
Okocimski Brzesko w nowej drugiej lidze, Unia Tarnów też uczyniła milowy krok w jej kierunku. Tak można podsumować najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w ten weekend na boiskach naszego regionu. Po raz kolejny, na tarnowskim stadionie mogliśmy oglądnąć bardzo ważny mecz, w którym piłkarze nie zawiedli prawie 2000 kibiców zgromadzonych na trybunach. Oto przegląd wydarzeń ligowych od III ligi po klasę okręgową.

III LIGA

Wygrana w meczu wyjazdowym dawała pewny awans do nowej drugiej ligi piłkarzom Okocimskiego Brzesko. Zmotywowani piłkarze z miasta piwa, nie zawiedli swoich kibiców i po 90 minutach spędzonych na Suchych Stawach w Krakowie, to oni mogli się cieszyć z trzech punktów i awansu. W trakcie meczu w 30 minucie, Paweł Piotrowicz doznał kontuzji, która go wyeliminowała z dalszej gry. Siedem minut później, piłkarze Okocimskiego objęli prowadzenie po golu Gnyli. W drugiej połowie, pięć minut po wznowieniu gry drugim trafieniem popisał się Gryboś i piłkarze Okocimskiego pilnowali już bardziej wyniku. W 84 minucie kontaktowego gola zdobył Świątek, ale to było wszystko, na co było stać piłkarzy krakowskiego Hutnika.
W tabeli Okocimski zajmuje szóstą lokatę z 49 punktami. Piąty KSZO Ostrowiec ma tyle samo punktów, ale piłkarze z miasta piwa, mają mniej korzystną różnicę bramkową.

HUTNIK KRAKÓW – OKOCIMSKI BRZESKO 1:2 (0:1)
Bramki dla Okocimskiego: Gnyla w 37 min i Gryboś w 50 min.
Sędziował: Albert Smalcerz (Sosnowiec).
Widzów: 400.
OKOCIMSKI: Mazurek - Bednarczyk, Kočiš, Jagła, Mateusz Wawryka - Kostecki, Piotrowicz (od 30 min Kobylski), Ogar (od 75 min Szafrański), Gryboś (od 74 min Ulas) - Szczoczarz, Gnyla (od 87 min Baruch).

W pozostałych spotkaniach osiągnięto wyniki:
Górnik Łęczna - Naprzód Jędrzejów 5:2 (4:1)
Przebój Wolbrom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)
Orlęta Radzyń Podlaski - Kolejarz Stróże 2:1 (1:0)
Resovia - Stal Rzeszów 1:1 (1:0)
Avia Świdnik - Wisłoka Dębica 3:4 (1:2)
Wierna Małogoszcz - Hetman Zamość 0:2 (0:1)
Górnik Wieliczka - Sandecja Nowy Sącz 0:0

IV LIGA

Sprawa zwycięstwa w rozgrywkach czwartej ligi powoli zdaje się wyjaśniać. Nie zapadły jeszcze ostateczne rozwiązania, ale najbliżej baraży o II ligę jest Unia. Swoje szanse pogrzebali już piłkarze Niecieczy.

Piłkarze tarnowscy przystąpili do ważnego meczu z dotychczasowym liderem niezwykle zmotywowani. Rozpoczęli od zdecydowanych ataków na bramkę Dalinu. Remis w tym spotkaniu niewiele im dawał, bardziej satysfakcjonował gości. Majowa wysoka temperatura nie sprzyjała forsowaniu szybkiego tempa, jednak tarnowscy piłkarze nie mieli nic do stracenia. Pierwsze ataki i strzały Hajduka, Drozdowicza oraz Radlińskiego nie przynosiły pożądanego efektu. Dopiero w 25 minucie kibiców do euforii doprowadził Sebastian Hajduk. Snajper tarnowskich „jaskółek” otrzymał znakomite podanie z lewego skrzydła i będąc w polu karnym pokonał bramkarza gości.
Zdobyta bramka spowodowała, że rywale musieli się zaatakować tarnowski zespół, przez co otworzyli nieco swoją defensywę. Raz po raz sunęły pod pole karne gości ataki tarnowian, lecz nie przynosiły one kolejnych bramek. W 43 minucie Sebastian Hajduk otrzymał kolejne dobre podanie i zdobył gola, lecz radość piłkarzy i publiczności szybko ostudził sędzia liniowy, który dopatrzył się pozycji spalonej tarnowskiego piłkarza. Bardzo słabo to spotkanie sędziowali panowie z Olkusza, którzy w asyście ochrony schodzili na przerwę.
W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany. Po raz kolejny pewnym punktem zespołu był Tomasz Libera. Ponieważ goście nieco śmielej atakowali, pełne ręce roboty miał golkiper tarnowskiego zespołu, ale na szczęście zachował czyste konto. W doliczonym czasie gry, trener dokonał zmiany. Za zmęczonego bohatera Hajduka, wszedł Paweł Żaba. Pierwszy jego kontakt z piłką, zamienił w gola i wielką radość piłkarzy działaczy oraz kibiców. Atomowe wejście Pawła Żaby przybliżyło znacznie baraże do nowej II ligi.

UNIA TARNÓW - DALIN MYŚLENICE 2:0 (1:0)
Bramki dla Unii: Hajduk w 25 min i Żaba w 90 min.
Sędziował: Łukasz Jucha z Olkusza.
Żółte kartki: Drozdowicz, Hajduk, Pawlak, Rodak
Widzów: 2000.
UNIA: Libera - Maciosek, Ł. Bartkowski, D. Bartkowski, Pawlak - Radliński (od 69 min Ryński), D. Popiela, Wstępnik, Rodak (od 84 min Witek) - Drozdowicz (od 57 min Węgrzyn), Hajduk (od 90 min Żaba).

Drugi nasz reprezentant w walce o fotel lidera, zremisował w Trzebini z tamtejszą MKS Sierszą 1:1. Trafienie dla zespołu z Niecieczy uzyskał Fijał. Remis ten pozbawił Niecieczan szans na pierwsze miejsce na zakończenie sezonu.
Tuchovia również nie będzie dobrze wspominać wyjazdu do Alwerni. Mecz z tamtejszym MZKS zakończył się skromną wygraną gospodarzy, a gol zdobyty został po rzucie karnym w pierwszej połowie spotkania. Zdziesiątkowana kontuzjami drużyna Tuchovii, pojechała na ten mecz w dwunastoosobowym składzie.

W tabeli przed ostatnią kolejką spotkań prowadzi tarnowska Unia, która ma na swoim koncie 74 punkty i wyprzedza Puszczę Niepołomice o dwa oczka. Trzeci jest sobotni rywal tarnowian – Dalin Myślenice, który traci do lidera trzy punkty. Czwarta LKS Nieciecza ma w dorobku 70 punktów, a Tuchovia plasuje się na trzynastej pozycji, mając zgromadzone 35 punktów.
Oto wyniki pozostałych meczów:
Płomień Jerzmanowice (walkower z Wisłą II Kraków)

V LIGA

W piątej lidze, nowosądecko – tarnowskiej sytuacja nieco się klaruje, jeśli chodzi o walkę o fotel lidera. Niedzielny remis Wolanii na własnym stadionie ze Skalnikiem Kamionka Wielka, sprawił, że drużyna ta ma jeszcze teoretyczne szanse na zwycięstwo w V lidze. Lider MLKS Żabno pokonał w minimalnych rozmiarach słabą Victorię Witowice Dolne, natomiast Orzeł Dębno uległ na boisku w Szczyrzycu, tamtejszemu Orkanowi 1:4. Nie przyjechali na mecz do Szczucina piłkarze Watry Białka Tatrzańska i sędzia odgwizdał walkower.

W tabeli prowadzi MLKS Polan Żabno mając zdobyte 61 punktów i dwa oczka przewagi nad Szreniawą Nowy Wiśnicz. Cztery punkty do lidera traci trzeci Orkan Szczyrzyc, natomiast czwarta i piąta – Skalnik oraz Limanovia – tracą tych punktów już sześć. Szóstą lokatę zajmują piłkarze Wolanii, mając w swoim dorobku 52 punkty, Orzeł Dębno jest ósmy (44 punkty) a Wisła Szczucin dwunasta mając zdobyte 24 punkty.

Oto komplet wyników 27 kolejki spotkań:
Wisła Szczucin - Watra Białka Tatrzańska 3:0 walkower – goście nie przyjechali.
Limanovia Limanowa - LKS Jodłownik 5:0
MLKS Żabno - Victoria Witowice Dolne 1:0
Wolania Wola Rzędzińska - Skalnik Kamionka Wielka 0:0
Orkan Szczyrzyc - Orzeł Dębno 4:1
Wisła Grobla - Barciczanka Barcice 1:1
Szreniawa Nowy Wiśnicz i Dunajec Nowy Sącz - zdobyły trzy punkty walkowerem za nierozegrane mecze.

KLASA OKRĘGOWA

Również i w tej klasie rozgrywkowej, powoli wkraczamy w fazę końcową rozgrywek. Do końca sezonu mamy jeszcze trzy kolejki, a na pozycji lidera zmiana. Olimpia Wojnicz po zwycięstwie w Niedomicach zrównała się punktami z dotychczasowym liderem Dąbrovią i dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań to ona jest na czele tabeli. Dąbrovia uległa na własnym stadionie Tarnovii 0:1 i za dwa tygodnie czeka ją mecz prawdy z Olimpią Wojnicz. Jeśli wygra to spotkanie i nie zaliczy wpadek (porażek lub remisów) to zostanie mistrzem „okręgówki”. W pojedynków dwóch imienniczek czyli Iskry z Łęk i Tarnowa, lepsza okazała się ta pierwsza, co pozwoliło jej opuścić ostatnie miejsce w tabeli i oddać czerwoną latarnię Unii Niedomice. Dalszą dobrą dyspozycję wiosenną zachowują piłkarze Radłovii, którzy pokonali Żubr w Gawłówku. W trudnej sytuacji przed końcem sezonu są piłkarze Ikara Odporyszów, którzy ulegli w Zakliczynie tamtejszemu Dunajcowi. Spadek grozi również LKS Gnojnik, który nie poradził sobie na własnym boisku z drużyną z Gosławic.