Ligowe ostatki w regionie    -   09/6/2008
Emocjonujemy się od soboty meczami na EURO. Na dalszy plan zeszły zatem wydarzenia z boisk regionu. Zakończyli swoje rozgrywki piłkarze IV ligi małopolskiej, a tarnowska Unia potwierdziła swoją dominację, gromiąc Gościbię Sułkowice. Nie odbył się mecz na szczycie piątej ligi, ponieważ został przesunięty na najbliższą środę.

III LIGA

Zespół Okocimskiego Brzesko już w ubiegłej kolejce zapewnił sobie awans i udział w rozgrywkach nowej II ligi w kolejnym sezonie. Mecz z wyżej notowanym zespołem Przeboju Wolbrom, piłkarze z miasta piwa grali bez stresu i chcieli odnieść zwycięstwo. Po bramce w 45 minucie „do szatni” – Bednarczyka, w drugiej połowie zdołali utrzymać ten korzystny dla siebie wynik. Po tym zwycięstwie, piłkarze z Brzeska awansowali na piątą lokatę, mając na koncie 52 punkty. Przed piłkarzami Okocimskiego jeszcze ostatnia kolejka i wyjazd do Jędrzejowa na mecz z tamtejszym Naprzodem. Gdyby piłkarze z Brzeska wygrali, byłaby szansa nawet na zajęcie trzeciego miejsca na koniec rozgrywek.

OKOCIMSKI BRZESKO – PRZEBÓJ WOLBROM 1:0 (1:0)
Bramkę dla Okocimskiego zdobył Bednarczyk w 45 minucie.
Mecz sędziował: Przemysław Pietraszewski (Bytom).
Żółte kartki: Gnyla, Mateusz Wawryka, Szczoczarz, Kočiš
Czerwona kartka: Gnyla 51 - druga żółta.
Widzów: 450.

OKOCIMSKI: Mazurek - Bednarczyk (od 61 min Baruch), Kočiš, Jagła, Mateusz Wawryka - Gnyla, Kostecki (od 77 min Ulas), Ogar, Matras (od 73 min Krzak) - Gryboś (od 80 min Szafrański), Szczoczarz.

IV LIGA

Wiele nerwów było przed ostatnią kolejką w czwartej lidze małopolskiej. Trzy drużyny miały jeszcze szanse na odniesienie końcowego sukcesu. Jednak przedkolejkowe kalkulacje rozwiane zostały przez wydarzenia na boisku. Tarnowska Unia podeszła do meczu bardzo skoncentrowana i pokazała, że nie bez przyczyny zajmowała fotel lidera przez większość sezonu. 4:0 i koniec marzeń pozostałych drużyn, które rozgrywały mecz pomiędzy sobą kilka kilometrów dalej – Puszczy Niepołomice i Dalinu Myślenice. Szczególnie Puszcza miała pewne szanse, ponieważ zwycięstwo w Myślenicach, przy porażce lub remisie Unii, dawał im awans do baraży. Jednak umiejętności strzeleckie Dutki w zespole z Niepołomic nie dały im zwycięstwa, tylko remis. Do sukcesu Puszczy zabrakło dwóch rzeczy: jednej minuty w sobotnim meczu oraz korzystnego wyniku w Sułkowicach.

GOŚCIBIA SUŁKOWICE - UNIA TARNÓW 0:4 (0:2)
Bramki dla Unii zdobyli: Rodak w 13 min, Radliński w 32 i 65 min oraz Hajduk w 52 min.
Mecz sędziował: Wacław Gargula (Nowy Sącz)
Widzów: około 200

UNIA: Libera - Maciosek (od 79 min Marciniec), D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Węgrzyn - Radliński (od 82 min Ryński), D. Popiela, Wstępnik (od 64 min Fryś), Rodak (od 72 min Żaba) - Drozdowicz, Hajduk.

W meczu ostatniej szansy dla zespołu z Chrzanowa, zespół Niecieczy pokonał na własnym stadionie piłkarzy Fabloku. Gospodarze wystąpili w tym meczu w rezerwowym składzie, a zwycięstwo pozwoliło im zająć w ostatecznej tabeli trzecią lokatę. Jest to duży sukces piłkarzy z Niecieczy, którzy w tym sezonie byli beniaminkiem rozgrywek czwartoligowych. W przyszłym sezonie wybiegną na boiska trzecioligowe.

LKS NIECIECZA – FABLOK CHRZANÓW 3:2 (1:1)
Bramki dla niecieczan zdobyli: Dzierżanowski w 45 min (rzut karny) oraz Bałuszyński w 76 i 86 min.
Mecz sędziował: Przemysław Folwarski (Nowy Targ)
Widzów: 150

NIECIECZA: Bomba - Kot, Juraszek, Budzyński, Mikoś - Augustyn (od 76 min Sas), Kurzawski, Dzierżanowski, Saratowicz(od 72 min D. Krupa) - Fijał (od 46 min Bałuszyński), Urban (od 46 min Chrobak)
W małych derbach regionu, zespół Tuchovii doznał porażki na własnym boisku z BKS Bochnia. Nie tak wyobrażali sobie zakończenie sezonu kibice z Tuchowa. Nieźle się zaczęło, bo prowadzenie dla zespołu z Tuchowa uzyskał Dobrowolski w 5 minucie meczu. Tuchowianie pomimo wielu szans w pierwszej połowie, nie podwyższyli tego prowadzenia. W drugiej połowie, nie udało się im utrzymać tego jednobramkowego prowadzenia i po dwóch golach Kasprzyka – Tuchovia poległa na koniec sezonu.
W tabeli zajęła czternastą lokatę, uzyskując przez cały sezon 35 punktów, za dziewięć zwycięstw, osiem remisów i aż siedemnaście porażek.

TUCHOVIA TUCHÓW - BKS BOCHNIA 1:2 (1:0)
Bramkę dla Tuchovii zdobył: Dobrowolski w 5 minucie.
Mecz sędziował: Sławomir Steczko (Kraków)
Żółte kartki: Stec, Dobrowolski, Ropski.
TUCHOVIA: Mleczko - Maciaszek, Kafel, J.Grzebień, Malec - Stec (od 78 min Siwak), Dobrowolski, Ustjanowski, Wiśniowski (od 70 min Sobyra) - Jamka, Ropski (od 65 min Stachoń)

Pozostałe wyniki meczów ostatniej kolejki:
Glinik/Karpatia Gorlice - MZKS Alwernia 2:2 (2:0)
Sandecja II Nowy Sącz - MKS Trzebinia/Siersza 2:4 (1:1)
Dalin Myślenice - Puszcza Niepołomice 2:2 (0:1)
Lubań Maniowy - Beskid Andrychów 3:1 (0:0)
Poprad Muszyna - Płomień Jerzmanowice 3:0 (3:0)
Garbarnia Kraków – 3:0 walkower za nierozegrany mecz z rezerwami Wisły Kraków.

V LIGA

Nie odbył się mecz na szczycie w Kamionce Wielkiej, gdzie lider z Żabna miał sprawdzić formę Skalnika. Za to wyjazdowe zwycięstwo na boisku w Jodłowniku, odnieśli piłkarze Wisły Szczucin. W pojedynku Orła Dębmo oraz Wolanii, miejscowi nie dali szans zespołowi z Woli Rzędzińskiej, pokonując ją 3:1. Nadal sprawa awansu jest otwarta. Jak zapewniają w TOZPN, awans z V ligi o klasę wyżej uzyskają mistrz i wicemistrz. Jest też duże prawdopodobieństwo, że zespół z trzeciego miejsca rozegra baraż. Jest więc jeszcze o co walczyć.
W tabeli prowadzi MLKS Żabno, który mimo nie rozegrana meczu, ma jednopunktową przewagę nad Szreniawą Nowy Wiśnicz i Orkanem Szczyrzyc. Wolania jest szósta (52 pkt.), Orzeł Dębno zajmuje ósmą lokatę (47 pkt.), a Wisła Szczucin (27 pkt.) dzięki zwycięstwu, przesunęła się na jedenastą lokatę.
Oto wyniki 28 kolejki spotkań:
Szreniawa Nowy Wiśnicz - Wisła Grobla 0:0 (mecz rozegrany w środę 4 czerwca)
Barciczanka Barcice - Orkan Szczyrzyc 1:3
Orzeł Dębno - Wolania Wola Rzędzińska 3:1
Victoria Witowice Dolne - Limanovia Limanowa 1:5
LKS Jodłownik - Wisła Szczucin 1:3
Watra Białka Tatrzańska - Dunajec Nowy Sącz 2:1
W środę rozegran zostanie mecz pomiędzy Skalnikiem Kamionka Wielka a MLKS Żabno.

KLASA OKRĘGOWA

Bez niespodzianek, tak można określić tę kolejkę w tarnowskiej lidze okręgowej. Trzeba zaznaczyć, że drużyna Dunajca Zakliczyn przerwała piękną passę zespołu Tarnovii, która wygrała ostatnich pięć spotkań. Teraz musiała uznać wyższość piłkarzy z Zakliczyna. Coraz bliżej spadku drużyny z Niedomic oraz Gnojnika. W tej klasie rozgrywkowej, awans mają uzyskać do piątej ligi dwa zespoły, a spadek grozi trzem.
Awans już praktycznie zapewniły sobie drużyny Olimpii Wojnicz i Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, które spotkają się w najbliższej kolejce. Trzeci Dunajec Zakliczyn, będzie jeszcze liczył na decyzję TOZPN w sprawie reorganizacji rozgrywek. Iskra Tarnów, Iskra Łęki, LKS Gnojnik, Ikar Odporyszów i Unia Niedomice – pomiędzy tymi pięcioma klubami w najbliższych dwóch kolejkach rozegra się rywalizacja, w której tylko dwie ekipy utrzymają się w klasie okręgowej.
Olimpia Kąty - Unia Niedomice 5:2
Olimpia Wojnicz - Novi/Rzezawianka Rzezawa 1:0
Rylovia Rylowa - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 2:5
Tarnovia Tarnów - Dunajec Zakliczyn 1:2
Ikar Odporyszów - Żubr Gawłówek 0:0
Radłovia Radłów - LKS Gnojnik 7:0
Gosłavia Gosławice - Iskra Łęki 0:0
Iskra Tarnów - Łukovia Łukowa 3:0