OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
InTARnet poleca
Źródło: inTARnet.pl

9 medali dla młodych wspinaczy z Tarnowa    -   17/6/2008
W miniony weekend, w Tarnowie związany z obchodami święta miasta, rozegrane zostały XIII Mistrzostwa Polski Juniorów we wspinaczce sportowej, zorganizowane przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały. Była to szczęśliwa trzynastka dla zawodników z Tarnowa reprezentujących MKS Pałac Młodzieży i sekcję wspinaczkową Tarnovii.

Ogloszenie

W sumie tarnowianie zdobyli 9 medali – cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe. W najmłodszej kategorii wiekowej 14-15 lat (junior młodszy) Olga Karaśkiewicz z Tarnovii zdobyła srebrny medal „ w prowadzeniu” a Marcin Dzieński z Pałacu Młodzieży stanął na trzecim stopniu podium zdobywając brąz w tej samej konkurencji. Kategorię juniorek 16-17 lat zdominowały siostry Klaudia i Sylwia Buczek reprezentujące Tarnovię, Klaudia zdobyła złoty medal a Sylwia stanęła na drugim miejscu. Wśród młodzieżowców złoto i tytuł Mistrza Polski wywalczył Maciej Kalita wyprzedzając zawodnika ze Skarpy Lublin Jakuba Ginszta o prawie 3sek. ponieważ drogę finałową ukończyli oboje i o wyniku zadecydował czas przejścia. Przechodząc do drugiej konkurencji wspinaczki sportowej „na czas” należy odnotować bardzo udany start w wykonaniu Marcina Dzieńskiego MKS Pałac Młodzieży zawodnik z najmłodszej kategorii wiekowej uzyskał najlepsze czasy w biegach finałowych tj. 22,23 sek. na obu drogach z pośród kadrowiczów wszystkich kategorii wiekowych dając im tym samym do myślenia. Tak więc złoto dla Marcina Dzieńskiego, siostry Klaudie i Sylwię Buczek w kategorii junior rozdzieliła Małgorzata Rudzińska z Lublina, Klaudia pierwsze miejsce natomiast Sylwia brązowy medal obie SW Tarnovii. Maciej Kalita zdobył swój drugi medal dla Tarnovii na tych mistrzostwach w kolorze brązowym w kategorii młodzieżowcy. Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu Urzędu Miasta, nagrody i medale wręczali Pan Marek Baran, kierownik Biura Referatu Sportu Turystyki i Rekreacji UM oraz Pan Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR-u. (AK)
Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32