Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Marcin z plakatu    -   11/7/2008
Kilkanaście lat temu mało co wiedziało się o zespole Downa, nie mówiło się o ludziach niepełnosprawnych w telewizji, nie widziało się ich na ulicach, a cała wiedza na ten temat kończyła się na serialu „Dzień za dniem”. Dziś jest inaczej – ludzi z zespołem Downa nie tylko spotykamy w parkach, sklepach i na ulicach, ale także w polskich serialach i na plakatach reklamowych. Tarnowskie Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” poprosiło o udział w kampanii 1 proc. swojego podopiecznego – Marcina Machetę, chłopca z zespołem Downa.

Ogloszenie

Marcin jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej w Tarnowie. Za zgodą mamy został twarzą kampanii po raz pierwszy zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”. Plakaty z wizerunkiem Marcina pojawiły się w wiatach przystankowych; reklama była eksponowana na kalendarzach różnego formatu, w internecie, lokalnych gazetach, a nawet w prasie ogólnopolskiej. Eksperci Tygodnika Newsweek Polska uznali reklamę z Marcinem za najlepszą lokalną kampanię „1 procent” w tym roku. Pomysł i projekt powstał w tarnowskiej Grupie Autograf, która od początku istnienia Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” zajmuje się kreowaniem wizerunku tej organizacji pozarządowej.
Również rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia przy ul. Hodowlanej chwalą kampanię. –Dzięki plakatom, kalendarzom i ulotkom, odbywa się wyjątkowa promocja osób z zespołem Downa. To pomaga zrozumieć, że nasze niepełnosprawne intelektualnie dzieci mogą robić to samo, co zdrowe – mówi Maria Dobek, mama Magdy z Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej.

Bohater tegorocznej kampanii, Marcin Macheta, mieszka w Sukmaniu koło Wojnicza i codziennie przyjeżdża do Warsztatu przy ul. Hodowlanej 6. Odległość nie ma znaczenia. -Stawiamy na rehabilitację społeczną, dlatego zamiast taksówki, po Marcina jedzie terapeutka, a podróż odbywa się autobusami komunikacji publicznej. Dzięki temu Marcin potrafi kupić bilet, nie boi się ludzi, wręcz przeciwnie – łatwo nawiązuje z nimi kontakt – podkreśla Tomasz Wardzała, kierownik Warsztatu. -Marcinowi składamy serdeczne podziękowania. Dzięki niemu i dziesiątkom podatników, nasze Stowarzyszenie skutecznie będzie pomagać niepełnosprawnym dzieciom – mówi prezes Stowarzyszenia Krzysztof Drwal. Wciąż z urzędów skarbowych spływają pieniądze podatników. Dokładna kwota nie jest znana, ale już wiadomo, że wszystko zostanie przeznaczone na działalność Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zaufaniem rodziców. Dzieci z upośledzeniem umysłowym mogą liczyć na darmową pomoc logopedy, psychologa i terapeutów, którzy stosują nowoczesne metody rehabilitacji. Podsumowanie akcji 1 proc. Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” planuje po wakacjach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.78 % (1075)
  jestem za 38.82 % (776)
  nie mam zdania 7.40 % (148)
Wszystkich głosów: 1999
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(11-07-2008) Przyjaciel :
Pomysł wspaniały! Serdeczne pozdrowienia dla Marcina i wyrazy szacunku dla kierownictwa warsztatów, które nie boi się promocji. Mam nadzieję, że inne tarnowskie WTZ będą brały z Was przykład!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2008) anka :
a czego tu sie bac? nie rozumiem. wolny rynek, przetrwa najmocniejszy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2008) anka :
ten chlopak jest fantastyczny i o wiele cieplejszy niz Maciek z Klanu :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) jozin z b. :
Maciek z Klanu,Jarek zPiSu,Przemek z Włoszczowej-dają przykład że z tą chorobą da sie żyć !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) portas :
czy zespół Downa jest chorobą ? to zaburzenie upośledzające czynności psychofizcyne .... tak wiele stereotypów unikikujących

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) a :
zycie pelne jest uproszczen...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) do jozina :
tylko, ze oni nie chca sobie pomoc, a terapia chyba jest wskazana... frustracja rosnie, oj rosnie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2008) do jozina :
to było paskudne porównanie , zespół downa to coś dużo więcej niż polityka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947