Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Uważaj, kogo wpuszczasz do domu!    -   11/8/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
W minionym tygodniu nie brakowało wypadków drogowych – jak zwykle ich przyczyną jest jazda „na podwójnym gazie”, nieostrożność, nie przestrzeganie przepisów. Niemało było także kradzieży – gdy jedni kradną gotówkę i telewizory, inni porywają się na... kwiaty – właścicielka upraw kwiatowych w Skrzyszowie straciła w ten sposób majątek wartości 2 tysięcy zł. Niezmiennie od dekad w ten sam sposób ofiarami złodziei padają starsze osoby; zmienia się tylko pretekst wejścia do domu: raz jest to prośba o szklankę wody, innym razem – prośba o długopis, celem napisania na kartce wiadomości dla nieobecnego sąsiada...

Ogloszenie

Kradzieże
Właścicielka upraw kwiatowych w Skrzyszowie straciła w wyniku kradzieży około 2000 kwiatów. Kwiaty zostały skradzione najprawdopodobniej pomiędzy 14 a 31 lipca. Straty wyniosły 2000 zł.
80-letnia mieszkanka ul. Reymonta w Tarnowie została okradziona przez dwie kobiety na kwotę 4500 zł. Najpierw jedna z kobiet weszła do mieszkania pod pretekstem napisania na kartce wiadomości dla nieobecnego sąsiada. W tym czasie druga z kobiet weszła do pokoju skąd skradła pieniądze w kwocie 3200 zł oraz 400 euro ze stolika na telewizor. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa.
40-letnia mieszkanka Burzyna gmina Tuchów straciła w wyniku kradzieży telefon komórkowy o wartości 300 zł. Do kradzieży doszło na Rynku w Tuchowie. Złodziej wykorzystując nieuwagę właścicielki skradł z jej aparat z torebki.
Policjanci KP Tarnów-Zachód ustalili 3-osobową grupę sprawców w wieku 18, 17 i 14 lat, która dokonała kradzieży z altany w Zbylitowskiej Górze. Skradli oni wówczas telewizor LCD oraz wieżę o wartości 4000 zł. Policjanci ustalili również pasera w wieku 17 lat u którego odnaleziono skradziony sprzęt. Ustalono także, że grupa ta dokonała innych przestępstw (kradzieże, uszkodzenie mienia), które nie były zgłoszone Policji. Łącznie zatrzymania przyznali się do dokonania 6 przestępstw i 2 wykroczeń.

Zniszczenie mienia
Policjanci KP Tarnów-Zachód ustalili a następnie zatrzymali sprawców uszkodzenia mienia w Szkole Podstawowej przy ul. Norwida w Tarnowie. Następstwem chuligańskiego czynu sprawców było kilkadziesiąt wybitych szyb w oknach szkoły. Straty finansowe wyceniono na 1200 zł. Zatrzymani to mieszkańcy Tarnowa w wieku 18, 17 i 15 lat. Dwaj starsi będą odpowiadać za swój czyn jako dorośli, najmłodszy przed Sądem dla Nieletnich.

Za kółkiem
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali na ul. Mieleckiej w Lisiej Górze 20-letniego mieszkańca Pasieki Otwinowskiej, który spowodował kolizję drogową samochodem BMW. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że kierowca samochodu nie posiada prawa jazdy. Policjanci skontrolowali również stan trzeźwości młodego kierowcy. Okazało się, że zawartość alkoholu wydychanym powietrzu wynosi 0,6 promila. Kierowcę zatrzymano w policyjnym areszcie.
Do wypadku drogowego doszło na ul. Tarnowskiej w Łęgu Tarnowskim. 30-letni kierowca VW Passata jadąc w kierunku Tarnowa podczas wykonywania skrętu w lewo zderzył się z wyprzedzającym go Daewoo Tico. W wyniku zderzenia ranni zostali pasażer i kierowca Daewoo. Zostali oni przewiezieni karetką pogotowia do szpitala w Tarnowie. U kobiety kierującej Daewoo lekarz stwierdził złamanie dwóch kręgów a u pasażera ogólne potłuczenia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Na skrzyżowaniu ul. Czystej i Ks. Prymasa Wyszyńskiego w Tarnowie doszło do wypadku drogowego. Kierujący rowerem 68-letni mieszkaniec Tarnowa jadący ul. Czystą nie zastosował się do znaku STOP i nie udzielił pierwszeństwa 32-letniemu kierowcy Renault, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący rowerem stracił przytomność i został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Doznał urazu głowy oraz otarć naskórka. Kierowca Renault był trzeźwy.

Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Słonecznej w Tarnowie kierującego samochodem Nissan Almera. W trakcie badania na trzeźwość okazało się, że kierowca ma wydychanym powietrzu 1,7 promila alkoholu. Kierowcę zatrzymano w policyjnym areszcie.
Obrażeniami ciała córki skończyła się jazda samochodem przez 48-letniego mieszkańca Śmigna. Kierowca Forda jadąc od Śmigna w kierunku Tarnowa na łuku drogi utracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie przejechał przez chodnik wjeżdżając na teren posesji, gdzie uderzył w betonowe płyty. W wyniku zdarzenia 21-letnia córka kierującego doznała złamania miednicy i pozostała na leczenie w szpitalu. Przybyli na miejsce policjanci poddali kierowcę badaniu na trzeźwość, stwierdzając w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Narkotyki
Tarnowscy policjanci w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali 15-letniego mieszkańca Tarnowa, który posiadał przy sobie 0,33 grama suszu najprawdopodobniej marihuany. W miejscu zamieszkania policjanci odnaleźli dalsze 1,5 grama suszu marihuany. Nieletni został zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka w Tarnowie.
Do Izby Dziecka trafił również 17-latek z Tarnowa, który posiadał przy sobie 2,3 grama marihuany. Nieletni został zatrzymany przez policjantów na al. Tarnowskich na przystanku autobusowym. Obaj nieletni naruszyli przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 r. Znalezione substancje zostały zabezpieczone celem sprawdzenia w laboratorium kryminalistycznym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.78 % (1075)
  jestem za 38.82 % (776)
  nie mam zdania 7.40 % (148)
Wszystkich głosów: 1999
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947