To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnowskie szkoły przed pierwszym dzwonkiem    -   01/9/2008
Rozpoczął się rok szkolny
Dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny. W Tarnowie uczniowie rozpoczynają naukę w prawie 80 szkołach i placówkach oświatowych. Przestaje istnieć Zespół Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych. Popularny "Medyk" zmienia natomiast siedzibę. Tym razem w Tarnowie nie zostanie otwarty żaden oddział Liceum Profilowanego. Podczas naboru do szkół ponadgimnazjalnych chętnych na naukę w takiej szkole prawie w ogóle nie było, tradycyjnie natomiast dużym zainteresowaniem cieszyły się licea ogólnokształcące.

Ogloszenie
>

Na mocy uchwały Rady Miasta przestaje istnieć Zespół Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych. Obiekt zostanie przekazany właścicielowi – zakonowi Sacré Coeur.
Zespół Szkół Medycznych po oddaniu właścicielowi obiektu przy ulicy Siennej (Gminie Żydowskiej) będzie się mieścić przy ul. Warzywnej, a uczący się w niej, będą korzystać również z sal w Szkole Podstawowej nr 2.

Ogólnie na wszystkich poziomach - od przedszkola po szkoły licealne, rok szkolny rozpocznie około 26 tysięcy dzieci oraz młodzieży. Jak podkreśla dyrektor wydziału edukacji UMT Stanisław Świerczek - Możemy się pochwalić bardzo dobrym naborem, 65% młodzieży pochodzi ze szkół spoza gminy miasta Tarnowa. Jest to bardzo dobry wynik, nieco lepszy od wyniku sprzed roku. To oznacza, że oferta edukacyjna naszych szkół ponadgimnazjalnych jest ofertą trafioną .
W szkołach podstawowych rozpoczyna naukę 6468 uczniów, z czego 1101 rozpoczyna edukację na poziomie podstawowym, a 1172 uczęszczać będzie do szóstych klas. Szkoły gimnazjalne w tym roku uczyć będą 3803 uczniów. Pierwsze klasy rozpocznie 1087 gimnazjalistów, natomiast ostatni rok spędzą w ławkach gimnazjalnych 1416 osoby.
W szkołach ponadgimnazjalnych uczyć się będzie prawie 3600 uczniów. Tu następuje podział na licea ogólnokształcące, w których uczyć się będzie 2010 uczniów, technika i szkoły artystyczne – 1226 uczniów oraz zasadnicze szkoły zawodowe - 357 uczniów.
W tym roku nie otwarto żadnego oddziału liceum profilowanego. Spowodowane to było prawie zerowym zainteresowanie tym kierunkiem. W tym roku liczba oddziałów liceów ogólnokształcących, wynosić będzie 62, technika oraz szkoły artystyczne kształcić będą w 41 oddziałach, natomiast szkoły zawodowe będą edukować w 18 oddziałach.
Liczba uczniów, którzy pochodzą z terenów naszego miasta wynosić będzie 1253 co stanowi 35% ogólnej liczby uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pozostałe 65% czyli 2340 pochodzi z okolic Tarnowa jak i również z województwa podkarpackiego. Jest również kilka osób z województwa świętokrzyskiego.
W tym roku kadra nauczycielska wynosi około 2500 osób. Z powodu niżu demograficznego, w tym roku planuje się zredukować 72 etaty nauczycielskie. Jednak gdyby etaty zwolnili nauczyciele, którzy osiągnęli wiek emerytalny (na co liczą władze samorządowe) liczba nauczycieli przeznaczonych do zwolnienia na pewno by się zmniejszyła.
(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.73 % (1094)
  jestem za 38.95 % (793)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2036
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl